View Single Post
Old 02-11-2011, 19:00   #63
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Týjo, to je možná rekord tohohle serveru - reakce na 3 1/2 roku starý příspěvek
Pes není výtvor přírody, ale člověka. A ten si vytvořil různá plemena k různým účelům stejně tak, jako si vytvořil různé nástroje pro různé činnosti. A stejně tak, jako nebudeš stříbrnou konvici používat jako šoufek k vybírání žumpy, tak i každé plemeno by také mělo být používáno k tomu, k čemu bylo vytvořeno. Pokud už ta činnost potřeba není, pak k účelu podobnému-náhradnímu. Tím, že v našich psech nebudeme rozvíjet pracovní vlohy, pliveme na práci panů Hartla a Rosíka a všech, kteří jim plemeno pomáhali vytvořit a udržet. Pro úlohu společníka byla vytvořena zcela jiná plemena, která byla s tímto ohledem selektována a šlechtěna. Říká se jim společenská plemena. To, že dnešní zvrácené hodnoty některých lidí se na to dívají jinak a vybírají si psy jen podle katalogu, a pořizují si toho, který se jim líbí, neznamená, že je to tak správně.



Pokud si pořádně přečteš, co jsem před více jak 3 lety napsal zjistíš, že jsem nic takového nikdy neřekl. Pracovní pes neznamená jen kombinaci stopy-obrana-poslušnost. Ale poslušnost je základem všeho (tedy i života se společenským plemenem) a pak už je spousta možností, jak se psem pracovat.
Ja se vam tu do toho nechci nijak michat, jen mi to neda nereagovat na to, ze nekdo prirovna ziveho tvora k nezivemu nastroji a jeste navic rekne, ze pes (zivy tvor) neni vytvor prirody ale cloveka...slechteni a krizeni neni prece "vytvor" jako takovy...
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote