Thread: Lista hodowli
View Single Post
Old 09-03-2009, 19:24   #87
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by ewamirekbednarscy View Post
Miot po EURYM z Peronówki ( Krzysiu jakoś to musicie przeżyć) i mojej suce nie będzie reklamowany na liście planowanych miotów, bez względu na to czy spełnia, czy nie spełnia widzimisię i humory Adminów.
Nie widze KOMPLETNIE zadnego powiazania miotu Eurego i Bellit z tym tematem. A wspominanie go akurat tutaj - czyz nie jest to nic innego jak jego bezposrednia reklama? I mam wrazenie, ze jedynie o to chodzi w calej tej dyskusji...

Bo trzymajac sie faktow - miot ten nie zostal USUNIETY. Nie pojawil sie na wolfdogu nie dlatego, ze hodowcy nie spelnili "warunkow", ale WYLACZNIE dlatego, ze taka byla decyzja hodowcow.
Dlatego nie jestem w stanie zrozumiec kampanii reklamowej miotu, ktorego hodowca NIE ZYCZY sobie reklamowania go na Wolfdogu...

Chyba, ze to "niezyczynie sobie" jego reklamy polaczone z podnoszeniem tematu, ktory mialby wskazywac na to, ze specjalnie ustawiono warunki tak, aby reklamowany byc nie mogl jest wlasnie czescia samej kampanii reklamowej. Coz, ja na technikach reklamowania sie nie znam. Specem od tego jak widac nie jestem.

A jesli chodzi o "widzimisie i humory" administratorow. Zasady sa bardzo jasne i mozliwe do spelnienia dla kazdego, kto tego CHCE. I takie zasady ustawiowe sa od poczatku istnienia bazy danych.

Quote:
Originally Posted by ewamirekbednarscy View Post
Po raz kolejny podkreślam, że uzupełnień dokonam TYLKO ze względu na szacunek dla Właścicieli psów z mojej hodowli.
Nie jest to do konca tak. Wolfdog.org powstaje dzieki pracy duzej grupy ludzi. Nie tylko naszej, ale tez moderatorow i wszystkich tych cichych "szarych eminencji" pomagajacych nam gromadzic dane. I to rowniez tej grupie ludzie nalezy sie szacunek za caly ten ogrom pracy, ktory wykonuja czesto kazdego dnia. I to kompletnie ZA DARMO.
Sadze, ze nalezy byc rowniez FAIR w stosunku do innych hodowcow, ktorzy te informacje przesylaja. Czas "czy sie stoi czy sie lezy to sie nalezy" jest juz dawno za nami i takiego zdania sa sami hodowcy - wiele listow z prosba o selekcje hodowli docieralo do nas wlasnie od hodowcow i wlascicieli, ktorzy nie chcieli byc na tej samej liscie, co hodowcy, ktorzy nie robia nic.



A jesli chodzi o terminy. Bylo za malo czasu....? Zerknijmy na to...
Hodowcy sa dokladnie informowani przy wpisywaniu reklamy miotow jakich danych od nich oczekujemy - w tym wypadku:

PKR nie zostaly nam przeslane przez.... ponad 6 lat.
Dane miotu 'C' przez ... 2 lata.
Przez miesiac czekalismy na ich ostateczne uzupelnienie...
Jak dla mnie 6 lat to... chyba wystarczajaca ilosc czasu, aby przeslac brakujace dane...

Pisanie o naszych "HUMORACH" i "WIDZIMISIE" jest w pewnym sensie obrazliwe, gdy doskonale wiemy, ze informacje te nie zostaly przeslane SPECJALNIE. I gdyby nie to, ze zaczelismy respektowac zasady, ktore na wolfdogu dzialaja od lat, to NIGDY bysmy sie ich nie doczekali. Dlatego nie na miejscu wydaje mi sie zakladanie tematu z PRETENSJAMI "jakim prawem hodowla zostala usunieta", gdy doskonale wie sie dlaczego i samemu specjalnie sie do tego doprowadzilo. A moze wlasnie chodzilo o kolejny temat z cyklu "przesladowani"...

Pamietajmy, ze "Wilk z Polskiego dworu" nie jest hodowla "wybrana" - jedyna gnebiona przez nas. To nie jest JEDYNA (i nawet nie jedyna POLSKA) hodowla, ktora zniknela ze spisu. Usunelismy ich o wiele wiecej. M.in. wykasowalam takze DOZYTOWNIO hodowle jednej z naszych znajomych, ktora 2 lata temu popelnila ogromna glupote i jej mioty juz nigdy nie pojawia sie na tych stronach.

OK; ja ten topic koncze. Doskonale zdaje sobie sprawe z jakiego powodu powstal i ze nie ma on wiele wspolnego z tematem. Ale tez nie mam zamiaru zbiewac "ochrzanu" od kogos kto swiadomie i wyrachowanie postepuje tak, a nie inaczej....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote