View Single Post
Old 13-11-2012, 20:34   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post

Nadal nie rozumiesz.... Daniela ma prawo testowac nawet kanarki... Tylko po co to wypisywanie bajeczek:

skoro w rzeczywistosci decyduje wylacznie widzimisie Danieli i to kogo lubi, a kogo nie...
Oczywiscie, ona moze tak robic - tylko stawiajmy sprawe jasno...
Rozumiem. I nawet jeśli komukolwiek nie podoba się to, co napisałaś, to i tak ma do tego prawo. Zwłaszcza, jeśli czuje sie atakowana. Nie musisz się ze mną zgadzać. Masz swoje zdanie, a ja swoje. To wszystko.


Quote:
Co mnie uderza ta Twoja podwojna moralnosc... Z jednej strony slowa o przekretach w hodowli i braku uczciwosci i etyki wsrod hodowcow, z drugiej przyklaskiwanie szantazowaniu...

Bredzisz kochana Ja nie przyklaskuję szantażowaniu. Dziwi mnie tylko, że właśnie Ty zrobiłaś aferę z tego faktu, że ktoś postawił szlaban na badania dla NIEKTÓRYCH polskich psów.
Nie bronię Danieli, jako Danieli, choć należy jej się słowo szacunku chociażby za badania DM, bo na tym skorzystała ogromna ilość osób. Tak trudno Ci uwierzyć, że nie reprezentuję żadnego obozu?



Quote:
Zapomnialas o jednym.... Czesi to nie jakis tam kraj hodujacy wilczaki, ale kraj pochodzenia tej rasy... A to do czegos zobowiazuje... Jesli chca isc wlasna droga - wolna wola. Niech sie tylko zrzeka prawa o decydowaniu o tej rasie - niech zostawia to Slowakom...
Chyba się potężnie zagalopowałaś

Quote:
W takim razie po co tyle placzu o problemach zdrowotnych ONkow, skoro sa one wedlug Ciebie doskonalym przykladem psow do jakich za wskazowka czeskiego klubu powinnismy zmierzac?
Bez znaczenia w temacie, ale POKAŻ (cytat) GDZIE tak twierdzę, albo przestań bredzić, bo fantazja ponosi Cię mocno.




Quote:
A slowa "fakt, polskie repy miały bana w Czechach i poszło głównie o konflikt z Twoją hodowlą, czy też osobą" to juz zwyczajne lgarstwo... "Nie sledzisz" tematu, ale wypisywac klamstwa ci to nie przeszkadza.
Nie śledzę-czas teraźniejszy. Ale faktem jest, że z tego właśnie powodu polskie repy (a w szczególności speronówki) na tę listę trafić nie mogły. Przykro mi, moim zdaniem to głupie, ale taka rzeczywistość;/

Quote:
W roku 2008-2009 pojawia sie cudownych urzadzeniem losu Czambus, ktorego wlasciciel sprytnie sie skumplowal z Hanka... To byl moment, kiedy uznalam, ze ja dziekuje za czlonkostwo w takim klubie...
To ponownie wstąpiłaś do klubu (mówię o czeskim klubie)? A Czambor, czy komuś się to podoba, czy nie, jest psem z czeskiej hodowli, Czesi mają swoje priorytety i wg nich ten pies jest brany pod uwagę w planach hodowlanych. I musisz z tym żyć, nie ma rady



Quote:
Podoba ci sie takie postepowanie? Wiec jak rozumiem ewentualny zarzad polskiego klubu ma Twoje blogoslawienstwo na uprawianie kolesiostwa...
Może Ci umknęło, ale ja nie zgłosiłam akcesu do klubu, właśnie z tego powodu, że nie po drodze mi z przekrętami, sorry....


Quote:
O co sie tak wsciekasz? To takie zle, ze chcialabym, aby czeski klub (ktory ma swiecic przykladem) hodowal wedlug tego co chcial osiagnac Hartl - aby stosowal sie do tego co pisac sam stworca rasy. A nie tego, co chce osiagnac pani XXX albo albo YYY zmieniajac wzorzec i reguly ocen na bonitacajch tak, aby pasowaly do hodowanych przez nich psow?
Ależ ja się wcale nie wściekam Zdumiona jestem rozwleczeniem tematu, który nagle obrósł w milion nowych-starych wątków.



Quote:
Spokojnie - ja jestem pewna, ze na to, ze "Omarowa", czy "Orlikowa" siersc idzie od Jolki ta ekipa wpadla juz dawno.... Nie takie bzdury od nich wysluchalam...
Ustalmy-to moja własna teoria i ABSOLUTNIE nie mam do Ciebie o to ani grama pretensji. Jestem Ci ogromnie, szczerze wdzięczna za tak cudownego psa. Po prostu szukałam źródła tego genu i długi czas nie brałam zupełnie pod uwagę Jolki, a ostatnio mi wyszła w domysłach. I nie będę tej teorii bronić jak niepodległości, bo ona ma zaspokajać jedynie moją ciekawość, nic więcej. Użyłam przykładu aby nie ruszać cudzych psów.Tylko tyle.Nie róbmy z tego kolejnej, niepotrzebnej afery.



Quote:
Alez dlaczego jestes taka stronnicza....? Ja nasluchalam sie duzo cierpkich slow na temat swoich psow. Grozilam z tego powodu Danieli paluszkiem? Mowilam, ze jak nie przestanie to pozaluje? Napisalam dopiero, gdy nie szlo juz tylko o moje psy...i gdy panie wymyslily wojne polsko-czeska...
Mam wrazenie, ze usilnie starasz sie widziec tylko jedna strone medalu...
Bo mam do tego prawo (sorry, ale na głupie pytanie, głupia odpowiedź). Bo czytam i wyciągam wnioski. Możesz się z nimi nie zgadzać-też Twoje prawo, ale za inne zdanie sie nie zabija (na szczęście)

Quote:
A czy ja oczekuje od ich pochwaly? Pomyslalas, czy MI zalezy na tym, aby mnie kochali? Myslisz, ze chce sie KOMUKOLWIEK podlizywac?
Mam prawo pisac to co mysle i ani Ty, ani czeski klub, ani Daniela swoimi "karami" mi tego nie zabroni...

No widzisz! I dotarłyśmy do sedna, o to chodziło od początku.Każdy ma prawo, ale powinien też mieć świadomość konsekwencji.
Ale co sobie popisałyśmy, to nasze
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote