View Single Post
Old 13-11-2012, 00:25   #10
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Dzieki, ze sie odezwalas. Bo troche glupio bylo czytac Twoje slowa pisane reka Rybki...

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie Margo, nie Polska, bo Ela jest z Polski. I nie za to, że śmiałaś. Moim zdaniem i tak późno nastąpiła taka reakcja, choć Daniela uprzedzała. Czesi czytają i od jakiegoś czasu ciągle widzą, że nie dość, że nie potrafią hodować, mają beznadziejne psy, fałszują bonitacje to na dodatek dostało im się (całkiem niedawno) za historię. I to już było dno kompletne (choć akurat w tym przypadku, nie Ty byłaś autorką). Oni mają pełne prawo czuć się obrażeni i uważam, że i tak wykazali się świętą cierpliwością. Dobrze wiesz, że w każdym kraju znajdziesz przykłady wszystkich tych win, które z ogromnym zapałem objawiasz światu, jako przynależne Czechom.
Myślę, że w tym przypadku zupełnie niepotrzebnie robisz aferę, bo wygląda to na zasadę Kalego. Nagle Kalemu ukradziopno krowy i to jest bardzo źle...
IMHO-jeśli to jest czeski foch-to niestety, ale w pełni zasłużony.Ja się tylko dziwię, że tak późno.
Gaga, wiem ze ostatnio nie siedzisz w tym co sie dzieje w Czechach i jakos udajesz, ze nie pamietasz tego co sie dzialo przez lata... W kazdym razie mylisz przyczyne ze skutkiem. To co pisze jest reakcja na nacjonalizm rozwijajacy sie w (oczywiscie nie wszystkich) czeskich hodowlach. Powalajacy NACJONALIZM i oczernianie innych. I klamstwem jest juz Twoje uogolnienie, ze CZESI sie wkurzyli. To BZDURA - wkurzyla sie jedna jedyna klika.

Ostatnio pojezdzilam troche po Czechach i nasluchlam sie "prawd jedynych" rozpowiadanych przez te osoby..
A do tego OD LAT slysze, ze polskie wyniki HD sa NIC NIE WARTE. Ze licza sie tylko czeskie.
Ze dobre psy sa tylko w Czechach, a reszta to odpad. Ze te innych krajow maja skopane charaktery.
Ze sa brzydkie/male/krzywe/ itd.
Zapomnialas juz o tym, ze popularne bylo wysylanie najslabszych czeskich psow za granice - ze "zwykly" Polak nie mial szansy dostac (swiadomie) dobrze zapowiadajacego sie szczeniaka, bo "i tak Polacy (mozna wstawiac inne narodowosci) sie na tym nie poznaja". I wielu hodowcow nadal tak robi...

Niestety "obiektywizmem" dorownujesz Danieli... Tak - to jest o Kalim... Ale to nie ja nim jestem...
Dlaczego wyciagasz moje slowa o CZESKICH psach, a pomijasz milczeniem to o czym pisze o WIELE CZESCIEJ! O psach polskich? Dlaczego Polacy nie strzelaja focha? Bo mysla? Bo potrafia docenic ewentualna krytyke, jesli jest uzasadnina? Bo nie sa megalomanami?
Co z Wlochami? Mase pisalam o ich psach - problemach z formatami i katowaniem, a utrzymujemy SUPER kontakty. I wiesz co - efekt idac. Wlosi zamiast strzelac focha biora wskazowki do siebie i z jamnikow potrafil w krotkim czasie uzyskac mase swietnie zbudowanych miotow...
A Francuzi? I pisanie o kundelkach. Jasne, ci podrabiajacy rodowody bija piane. Ale reszta trzyma kciuki, aby sie udalo zrobic z tym porzadek... Moge jechac tam na wystawe i nie bede sama stala przy ringu...
Nie wykorzystuj tez tego, ze obecnie nie ma na Wolfdog artykulow. Ze ludzie nie moga sie przekonac, ze Margo nic sie nie zmienila przez lata. Ze od zawsze pokazywalismy zaklamanie i kretactwa. I daleko mi bylo i jest do artykulow, ktore o Czechach i klubie pisal Pavel (i nadal nic sie nie zmienil - np w sprawie dziwnej zmiany oceniania charakterow i cudu w jaki zostaly dopuszczone do hodowli psy strachliwe bedzie pewnie jeszcze glosno, bo nieforumowo juz jest). A Daniela - nawet jak wytykal jej wystawianie i popieranie kundelkow w hodowli - nie zarzucila mu dzialalnosci anty-czeskiej. Zapomnialas o aferze Mutara, ze to po naszej wojnie polecial caly zarzad? O sprawie "prywatnych bonitacji", ktora zakonczyla sie zapisem, ze wazne sa jedynie bonitacje oznajmione w spravodajach? Jest tego masa. Wtedy nikt nie zarzucal mi dzialalnosci anty-czeskiej. Bo ani wtedy, ani teraz o to nie chodzilo. Za kazdym razem szlo o wytykanie bledow.

Co sie zmienilo od tamtego czasu? Tylko jedno. CZESCY HODOWCY. Stara gwardia odsunela sie nie chcac miec z tym nic wspolnego. Mlodzi-myslacy siedza cicho, bo za wychylenie sie i krytyke oberwia podczas bonitacji, albo podczas wystawiania kart krycia (np "zapomni sie" o ich reproduktorach)... Albo..nie zrobi sie ich psom badan DW/DM...
Daleko szukac - dlaczego na czeskich spisach repow z Polski mialas tylko Czambusia. Mimo, ze wiecej osob bylo czlonkami czeskiego klubu, a ich psy mialy CZESKIE bonitacje? Bo najwazniejsze sa plecki...? I dlatego ludzi przestali placic skladki? Bo razilo, ze promowano Grzesia, bo ma swojego mentora, a inne psy na liste nie weszly, mimo, ze dla rasy byly cenne i umarly czesto nawet bez jednego jedynego potomka... i nie mow mi, ze tak jest fair, bo Polacy sie stawiaja, bo te osoby slowa zlego nie napisaly na zadnego czeskiego psa/wlasciciela.
To nie Margo stala sie cieta na czeskie psy, ale to sytuacja w Czechach stala sie tragiczna... Wlasnie dlatego, ze zamiast DYSKUTOWAC i EDUKOWAC SIE czesc hodowcow obrosla betonem i za pomocna komunistycznych metod probuja przywalic kazdemu, kto sie z nimi nie zgadza...

A wracajac do Kalego. No popatrz jak i ci, ktorych tak dzielnie bronisz potrafia byc wybiorczy... Margo szkodzi czeskim psom? To dlaczego Daniela tak dzielnie broni Hanki, ktora robi takiej masie psow i hodowcow "kolo ogona"...? Kondor, Echo, Ferral...dlugo by pisac. Nie znam osoby, ktora swoja dzialalnoscia bardziej szkodzilaby czeskiej rasie i klubowi. Oraz wizerunkowi czeskich hodowcow... Skad wiec takie spijanie jej z dziubka? Bo jest w komisji hodowlanej? Bo jest hodowca i uzywa psow swoich "wyznawcow", a oczernia inne? Wiesz, poparcie dla tego co robi Hanka moge wytlumaczyc tylko w jeden sposob - niektorym hodowcom z Czech jej klamstwa sa na reke... Sami innych nie oczernia publicznie i moga dzialac w bialych rekawiczkach. To cos jak Grzes u nas...
Wytlumacz mi dlaczego Daniela radosnie przytakiwala w temacie, gdzie Hanka (czlonek czeskiej komisji hodowlanej) twierdzila, ze oszukuje sie ze wzrostem na CZESKICH bonitacjach; gdy pisala, ze bonitacje falszuje Oskar? Bo to Hanka? Bo to Czeszka. Czlonek komisji hodowlanej, ktora jak nic nie zapomni o uzyskanym wsparciu?
Dlaczego temat tak nagle skasowala, gdy uzywajac FAKTOW pokazalam, ze Hanka klamie. Jakos wtedy nie przeszkadzalo jej, ze szkaluje sie czeskie bonitacje. Ale zabolalo, ze ktos napisal, ze to klamstwo (czyt: przeszkadzalo, ze Margo bronila czeskich bonitacji i slowackich sedziow)?

Widzisz to jest wlasnie to zaklamanie ktore mnie razi. W swoim gronie sa w stanie tolerowac zwyklych klamcow i lgarzy. I dzielnie ich bronic. Jesli ktos jednak napisze cos co im sie nie spodoba (nawet jesli sa to FAKTY - a zarzuty sa realne, a nie wyzsane z palca) to podnosi sie ryk "atakuja czeska hodowle". I sypia sie kary.

Quote:
IMHO-jeśli to jest czeski foch-to niestety, ale w pełni zasłużony.Ja się tylko dziwię, że tak późno.
Zasluzony...? Musisz pomyslec, czy tak jak w innych tematach zgadzasz sie z tym co pisze o tym co dzieje sie w Czechach, czy jednak uznajesz, ze na fotkach Tawy widzialas same krociutkie i dlugonogie psy. Że wcale nie budzi Twojego zdziwienie taka ogromna roznica miedzy psami z Czech, a tymi z innych krajow (pomijam PDL). A klub wcale nie chce zmieniac uznawania formatow... to tylko taka oficjalna sciema byla...

I nie pisz prosze, ze to CZESKI FOCH. Bo to manipulacja. A raczej dajesz sie wkrecic tej ekipie...
Nie, to foch Danieli (robiacej testy), broniace Hanki (gadajacej klamstwa) za poparciem kroliczkow. CZESKICH HODOWCOW w to nie mieszaj, bo ja znam wiecej przeciwnikow tego co sie dzieje niz zwolennikow takiego postepowania. Z Hartlem na czele...


Aha, jeszcze pozdrowienia dla Kalego... A raczej calej ekipy Kalich...


I na koniec:
Razi mnie to co dzieje sie w Czechach (i w klubie), ale jesli nadejda zmiany bede pierwsza, ktora o tym bedzie pisala. I to mnie rozni od Kalich - oni o innych zawsze pisza zle. Zawsze szkaluja... Czy to zgodne z prawda, czy tez nie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 13-11-2012 at 00:40.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote