View Single Post
Old 08-02-2013, 09:38   #63
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by behemotka View Post
Do pewnego momentu żyłam w błogim przekonaniu, że chociaż wilczaki (w końcu takie trochę wilki, czyli okazy zdrowia, nie?) są rasą dość zdrową, ale po przeczytaniu tu na forum, że młody wilczak kategorycznie nie powinien wchodzić przednimi łapami do wanny, bo mu stawy siądą, zwątpiłam.
A jak pies mialby wchodzic przednimi lapami do wanny? Zaciekawilo mnie to, nie wiem moze mamy za wysoka wanne zebym mogla sobie to wyobrazic. Nawet w szczeniectwie Urcia nie pamietam by wanna miala jakikolwiek wplyw na jego rosniecie, wytarzal sie to go do niej wlozylam, zaden problem, byl za maly zeby mogl sam do niej wejsc/wskoczyc. Mniejsza z tym, teoria wanny w kazdym razie jest troszke absurdalna, biorac pod uwage fakt ile razy pies bedzie musial wchodzic/schodzic ze schodow a ile razy bedzie w wannie :P

Co do stawow, to tak jak Makota napisala. Dodam ze ma menda sie nie oszczedzala, skoki, ewolucje, przeskakiwanie przez nasze psy, niestety nasze podlogi nie sa idealne, a bardzo szybko Smrodziach zrobil sie na tyle duzy ze sam musial zasuwac z waskich drewnianych schodow, stawy ma zdrowe. Bo tak naprawde stawy to jednak troche loteria, zreszta jak wszystko.

Co do hodowli i zdrowia, owszem to ze hodowca jest w ZKwP nie oznacza ze pies bedzie zdrowy, ale wiesz co i jak z jego pochodzeniem, nie masz czarnej dziury i znakow zapytania w formie jego przodkow. Tak na marginesie, nie chcesz rasowego, nikt Ci go nie bedzie wciskal

P.S. My sie z weterynarzem widzimy czesciej bo jam hipochondryk
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote