View Single Post
Old 05-03-2010, 14:17   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Naše holky jsou po dobu co jsme v práci v kotci, jinak s námi - doma nebo na zahradě. Kotec je jen bezpečné místo odpočinku - stačí 2 x 2,5 m (pes stejně většinu dne prospí). S couráním se z domu ven a zpět problém nemáme.

Kotec by měl podle mě být dostatečně bytelný (pevná podlaha, podezdívka, stěny karisíť 10 x 10 cm nebo mříž, celý zastropený vlnitým plechem, nebo nezastropená část taky zamřížovaná proti přelezení - vše velmi dobře a pečlivě posvařované nebo sešroubované), otevřený výběh z karisítí nahoře zahnutých dovnitř mi moc bezpečný nepřipadá, pes to může zkusit přelézt a nabodnout se na ně nebo za ně zůstat viset.

Z vlastní zkušenosti poctivé pletivo z drátu průměr 2,6 mm - pozink mi Lexina překousla a rozpletla (vytáhne špičákem oko, hodí to na stoličky a cvak - jak štípačkama...). Pletivo z trojky drátu nechává na pokoji, ale ta karisíť nebo mříže jsou sichr. V případě shora otevřeného výběhu bych si byl s ČSV celkem jistý, pokud by byl obehnán tak 3 metry vysokou hladkou zdí . Zkuste se zeptat lidí co mají doma párek, odkud se dokáže dostat pes, když se jim rozhárá fena...
alexa jest offline   Reply With Quote