View Single Post
Old 29-06-2011, 22:23   #51
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nechtěl jsem Vás nijak napadat, jen si jako spoluautor reportáže myslím, že jste nám neudělala nejlepší službu.

Quote:
Originally Posted by Luelle View Post
ale když jste takový odborník, proč jste to pro zdejší dávno nepřeložil?
Právě proto, že si myslím, že nemá smysl to překládat. Stejně jako nemá smysl překládat reportáž v americké televizi, která vysvětluje, co to je český guláš a plzeňské pivo. Ta reportáž není určena ani pro české ani pro mezinárodní diváky ale jen a jen pro německé s německým chápáním a německou kulturou.

Quote:
Originally Posted by Luelle View Post
jen jsem listovala tímhle forem a přišlo mi líto, že tu ten překlad není, přestože už o něj někdo prosil...
Kdo německy umí a chápe smysl německého textu, ten překlad nepotřebuje a ostatním to překládat je zbytečné. Chápu, že si tady někteří mysleli, kdovíco jsme v reportáži světoborného povídali, co ještě o ČsV nevědí. Ale myslím, že nic takového tam není.

Quote:
Originally Posted by Luelle View Post
cizí práce se krizituje velmi snadno... a kdybyste náhodou měl ještě někdy mluvit německy do televize, napiště si aspoň ten text, abyste nemluvil s chybami a i na výslovnosti, by se dalo pracovat, že?
omlouvám se za osobní útok, ale s tím překladačem to bylo trochu přes čáru...
Vážená Luelle. Německy jsem se nikdy v životě neučil, jsem ryzí samouk. Německá gramatika je pro mne dodnes docela španělskou vesnicí. Mluvím tak, jak jsem se to naučil konverzací s mými německými přátely. Výslovnost mám vždy, když jsem na obrazovce hrozně "českou" to vím ale normálně takhle německy nemluvím, ale snažím se do kamery mluvit co nejsrozumitelněji a vyjde z toho vždy tohle. S tím nic neudělám. Jako osobní útok to neberu, vím, že německy neumím, ale zjevně i pro bavorskou televizi jsou mé chabé znalosti dostačující na to, abych jim tady dělal lokální produkci, překladatele a aby mne vždycky použili i v obraze. Věřte tomu, že to nedělám z plezíru, ale jsem k tomu vždy dlouho přemlouván.
Pavel jest offline   Reply With Quote