View Single Post
Old 11-01-2009, 11:33   #58
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by joke View Post
Daiva, dlaczego tak myślisz?
na którejś z wystaw dostałam próbki takiej karmy i podobało mi się, było to zamrozone mieso, kości jakby nie było (chyba drobno zmielone). Dodałam suczkom do suchej karmy i bardzo im smakowało. Nawet żałowałam, że nie mam kontaktu do tej firmy (dzięki Gaga) Mięso było w kostkach, takich jak masło, przystępna cena, przechowywanie wygodne.
Też teraz odbieramy mięso w takich właśnie kostkach. Producent jest bodajże z Rawy Mazowieckiej. Jednak nie jest to typowy barf, lecz normalne zmielone mięso bez dodatku warzyw, czyli troche co innego niż pokazywała Gaga.



Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Najpierw ja NIGDY nie karmilam i nie bede karmic swoich psow BARF-em. ja karmie w systeme RAW. RAW- to naturalny pokarm, taki jaki musza miec psy, ktore pochodza od wilkow, a BARF to wymisl i robienie jakis tam mixow z jiedzieniem i malo naturalnosci a wieciej beznadzejnych dodatkow, ktorych calkiem nie potrzebuja ani psy ani wilki.
Gdzie wilk w lesie moze dostac... pomarancze i mieliona kosc
Wilk może znaleźć w lesie wiele innych rzeczy, których my mu nie zaoferujemy więc szuka się dlatego substytutów. Mnie jednak interesuje w jaki sposób w systemie RAW dbasz o odpowiednie proporcje mikroelementów i witamin. Wiadomo, że mięso nie dostarcza wszystkiego co pies potrzebuje...


Quote:
mieliona kosc i mieso za krotko bywa w zeladku i jelitach, nie jest takie mieso w PRAWIDLOWEJ forme do trawienia, mielione kosci rania zeladek i jelita. takim mixem karmic psa to tak samo jak dawac kase owsiana.
Nie wiem, czy akurat dobra przyswajalność jedzenia jest jego wadą. Jedzenie, które dłużej musi przebywać w układzie pokarmowym dodatkowo go obciąża. U ludzi zalegający pokarm w jelitach bezpośrednio przyczynia się do rozwoju raka żołądka i jelita grubego... nie sądzę, aby w przypadku psów było całkiem inaczej...

Nie wszystko co naturalne jest zdrowe. Po pierwsze: wilczak to mimo wszystko nie wilk, przynajmniej w 50% jest psem, który zmienił swoje zwyczaje żywieniowe. Po drugie wilk żywi się tak jak żywi, bo inaczej nie potrafi.... nie dlatego, że lubi zdrową żywność, ale dlatego, że nie ma wyjścia
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote