View Single Post
Old 26-03-2009, 15:25   #36
Margotwolf
Junior Member
 
Margotwolf's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Sale (AL)
Posts: 83
Send a message via Skype™ to Margotwolf
Default

Ach jo, Pavle ty jseš teda rozumbrada.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nicméně všichni, kteří mají v Mutarách prsty, předem předpokládali, že prostě kříženci půjdou do chovu.
Tím si přece nemůžeš být tak jistý. Co vím, od začátku se mluvilo o té poslední čtvrté generaci, kde se rozhodne jestli půjde do chovu anebo ne.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nebo snad Ty víš o nějakých kritériích, podle jakých se bude čtvrtá generace a všechny předchozí posuzovat ?
Ty předchozí nejsou důležité. Důležitá je ta čtvrtá, jestli bude odpovídat požadovaným kritériím. A jestli je znám? Ano, znám. Žiji a působím v Itálii, kde platí zákony ENCI, které přesně určují kritéria k zapsání psa do plemenné knihy.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A ještě jedno by mne zajímalo, jak si představuješ vyhodnocení 4. generace ?
Podle zákonů a pravidel ENCI. Jak jinak?
...Anebo chceš poslat návrh ty soukromá osoba na změnění statutu a zákonů Národní italské kynologické organizace (ENCI)?

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Dokážeš donutit všechny budoucí majitele (a zřejmě jich už bude hodně) aby své psy nechali posoudit ?
Budoucí majitelé jsou pečlivě vybráni a jsou si vědomi odpovědnosti.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A jak to vyhodnotíš ? Co když 60% neprojde, tak byl pokus úspěšný nebo ne ? Bude se dál pokračovat ?
Podle zákonů a pravidel ENCI. A výsledky budou samozřejmě k disposici KCHCSV.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Prostě zásadní problém byl a je v tom, že nikdo neví, co od tzv. "pokusu" chce za výsledky. Je to prostě od počátku snaha za každou cenu přikřížit kanadského vlka a bezpapírového německého ovčáka do populace ČsV.
To je pouze Tvoje domněnka. Kdoví, když to budeš takhle zasvěceně opakovat ještě dlouho, určitě Ti někdo uvěří.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To snad nemyslíš vážně ? To znamená že jsou pod kontrolou ? Ne, to znamená pouze to, že mají papíry a v Itálii s nimi může kdokoliv bez jakýchkoliv omezení krýt.
Alespoň ti moji mají pravdivé informace v papírech a pak existují omezení ENCI.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Audrey je tedy u Tebe a Ty jsi její majitelkou ? Majitelkou tedy není Naďa Šebková ? Máme tedy asi chybu v databázi majitelů.
Je mi líto, ale databáze wolfdogu není Bible. Majitelé tam dávájí informace zcela dobrovolně. Tam kde je povinnost udat všechna data jsou Plemenné knihy a Registry. Zkontroluj si na www.enci.it kdo je majitelem Audrey Lupo Mutara..............když Ti moje slovo nestačí.

Aproposito, jak by se Ti líbilo Pavle, kdyby Ti někdo jiný bez Tvého svolení vložil informace do databáse Tvojí chovné stanice?
Kdoví jak, se v mojí databázi objevil Foresta Incantata Fenrir. Já jsem to nebyla. Bude mít "ten dotyčný" odvahu přiznat barvu? Prostě jsem nechtěla živit debaty, kterých už o Mutarách bylo dost.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To je právě ta scestnost. Navíc si protiřečíš. Co má výzkum DKK společného s posouzením na výstavě a se standartem ?
Už zase si někdo protiřečí................takové hezké slovíčko...........
Prostě to, že nemá smysl mít zdravá zvířata, která neodpovídají standardu rasy.

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Andreo, víš, že mezi námi nebyl nikdy žádný problém. Ale nějak stále nechápu, jak to tedy je ? Ty jsi zavolala sama od sebe Nadě Šebkové, aby Ti prodala Audrey, že chceš pokračovat v pokusu s Mutarami ? A ona Ti ji bez problémů prodala ? Nikdo Tě o nic nežádal, Ty sis se svými rozsáhlými znalostmi o chovu sama vybrala krycího psa (v ČR) a Audrey nakryla ? Teda to jsem zvědav, co mi na tohle odpovíš.
Jen díky tomu, že nemáme problémy Ti tady takhle trpělivě odpovídám. Víš o tom, že smysl života není být u počítače? Už u toho sedím celé dopoledne, zanedbala jsem stopy s hafanama a nutné práce na zahradě a pořád nevidím konce. Tak naposled a pak jestli bude chtít p. Skoupý vědět více jsem k disposici, ale Tobě Pavle, nezlob se, už na toto téma neodpovím. Vždyť ty mě umoříš.
O Audry jsme se dohodly na bonitaci v Jetřichovicích a zbytek je soukromá záležitost.
Jestli jsi na to ještě nepřišel, tak pouze v Čechách a na Slovensku je totální kontrola majitelů a chovatelů díky dohodám mezi kluby a ČMKU/SKJ. Všude jinde v zahraničí je chovatel samotný kdo určuje chod své chovné stanice, stačí ctít zákony a normy zástřešní organizace dané země.
Faktem je, že Fenrir je HD:A, ED:0 e i když už je dvouroční, ještě jsem ho nepoužila. Vybírám vhodnou fenu - ano já chovatelka jednám sama podle mých znalostí a hlavně podle zákonů ENCI.

A opakuji asi postopadesátépáté, jsem udělala vše podle zákonů a norem ENCI.

PS.: jak vidíš v mojí wolfdogové databási Doran není jediným českým plemeníkem, kterého jsem použila.

Přeji všem hezké..............kruci už je odpoledne
Andrea
__________________
Andrea x 2
Foresta Incantata kennel
www.forestaincantata.it
Margotwolf jest offline   Reply With Quote