View Single Post
Old 26-03-2009, 14:14   #25
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A pročpak jsi tam jel, když jsou tam tak špatní ? Proč sis nenechal udělat posouzení od Šterce ?



No zkus se třeba s posouzeným snímkem dostavit k jinému posuzovateli a nechat si ho ještě jednou oficiálně posoudit. Nikdo do toho nepůjde, protože nechce shodit svého kolegu. Stejně tak, když se proti posudku odvoláš (odvoláváš se proti konkrétnímu posudku, konkrétního snímku), tak si musíš udělat snímek nový a ten Ti teprve komise posoudí. Prostě veterináři mají mezi sebou divné vztahy a tak není divu, že Siembieda odmítl. A jen na okraj, přečti si starší diskuze o změně posuzovatele DKK. Klub BO změnil posuzovatele a najednou se ze 70% dysplatických psů u Šterce dostal na 30%, což je celosvětový průměr plemene. Takže nemluv tady o tom "...co dle něj dělají naši lékaři špatně...". Tady nešlo o všechny české vyhodnocovatele, ale jen a jen o MVDr. Šterce, jehož výsledky se lišily až o 2 stupně nejen oproti Siembiedovi, ale i např. německým vyhodnocovatelům a jak je vidět na příkladu BO i oproti jiným veterinářům v ČR.
Šterc dal mé feně 1/1 a jel jsem tam proto, abych viděl, jak na tom je i u ostatních. Ale když máš zdravého psa, není to takový problém sbírat dobré hodnocení. Bavíme se o Doranovi a já jsem tady jen napsal to, co je prostě patrno. že to nemocný pes není.
Jenik jest offline   Reply With Quote