Thread: ČSV a děti
View Single Post
Old 13-01-2011, 16:35   #11
peip
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Zvolen
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by malkovicz View Post
Dobrý den jsem tu nový a přemýšlím nak koupí čsv a každý mě z toho zrazuje že je to plemeno tvrdohlavé nezvladatelné a zlé já osobně si myslím že je to mýtus který mezi lidmi panuje přečetl jsem snad tisíce článků o čsv je sice pravda že cvičení s ním dá více trpělivosti než s no ale myslím že se to vyplatí. Původně jsem chtěl no ale při schánění informací jsem narazil na stránky o čsv a hned jsem se do něj zamiloval (vzhled, oddanost, vlastní rozhodování, prostě je víc přírodní nebo jak bych to napsal než ostatní psi) jsem sice začátečník ale myslím že to není na škodu někde jsem četl že to může být i výhoda. Tak a ted k otázce máme doma dvě děti 9 a 2 roky a malého Yorkšíra tak jsem se chtěl zeptat vás co máte zkušenosti z reality jak se chová k dětem atd. o čsv se toho píše hodně ale toto téma se mi zdá je bohužel opomínano děkuji předem za odpovědi. Jinak máme byt ale od byto cca 80 metrů velkou zahradu kde ho chceme mít a jsme tam s rodinou každý den takže budeme pořád v kontaktu a máme rádi výlety a dlouhé procházky do přírody taže se s námi myslím nudit nebude.
Z mojich skúseností s mojím 1. ČV (pes), ktorý bude mať pomaly rok sa dovolím pripojiť do debaty.Jeho povaha je ako skoro všetky ČV živá, má rád všetko a všetkých, od malička sa ničoho nebál, no hyperaktívny určite nie je! Vlastné deti nemám, no pri návšteve synovcov (3r.) teda musím dávať riadny pozor, aby im z radosti neublížil. Momentálne sa im pozerá skoro do tváre a minule len tak v zlomku sek.si zmyslel, že 1-mu stiahne čiapku z hlavy a popritom si ich inokedy nevšíma a nevadia mu. Viete si to predstaviť? Hrôza, zrútil ho pri tom na zem, čiapku ťahal aj s vlasmi a chytil ju tesne pod okom, keby som tam nebola.. a pod.situácie sa môžu vyskytnúť aj inokedy. Takže určite veľkosť psa verzus dieťa netreba podceňovať nikdy a dávať na deti pozor, aj keď si myslím, že na plemene nezáleží. 10 psov sa môže zachovať úplne inak. Ale sú to NAJ spoločníci. Toť vsjo za mňa. Peťa

Last edited by peip; 13-01-2011 at 16:39.
peip jest offline   Reply With Quote