View Single Post
Old 23-03-2010, 10:37   #60
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

sa grupka liudzi, ktore sa przeczywko testu na bonitacii, i tak zawsze bedzie i zawsze beda iz za problemow psa winyc innych.
taki test z palikem moze Ci zrobic czlowiek na spaceru, to co moze jego obwinymi o to ze pies potem cos nie tak zrobi? na dodatek - pies chyba w miescie ma byc pod kontrola oraz na smyci, czy macie inny regulamin w polskich miastach?
ale zgadzam sie z tym ze bonitacje to nie 100 % dobro. ale ich pozbicie sie zrobi dla hodowcow wieciej zla niz dobrego. teras choc o 80 % mozna widziec z kodu jaki ten pies, bo zerkajac na wyniki wystaw to calkiem nie wiadomo co i jak. Oraz stare psy, ktore masz w rodowodach a fotek ich nie ma- tylko z kodu masz "cien" jak ten pies mogl wygladac.
Mi jako hodowcu wazny jest wymiar na bonitacii, bez literki P. Test charakteru dla mnie ( pozor dla mnie) jest dobrym i mi jego wystarczi na pierwsze testowanie psa. ale jak juz mowilismi kilka raz - daj cie nowe warianty jak mial byc testowany pies.
Szastin- tak do bonitacii ma isc pies juz z charakterem, nam to dobrze i od 3 lat nie jest obowiazek do hodowli a na cz czy sk gdzie bardzo chca niektorze hodowce miec male, to ida to robic jak mozna szybczej. p.s. fajne fotki i pies na obrone wieciej foto.
rona ALE pies wyszkolony to juz pies wyszkolony- taki juz nie ma testowanego NATURALNEGO charakteru oraz PRZEDYSPOZICII do pracy jak ma byc. Szkolony pies zawsze pokaze inna reakcje niz mial by przed szkoleniem
TAKIE PSY NIE MOGA BYC nazwane ze sa testowanie jako charakter naturalny.
jednym slowem widzie ze nie ma o co wieciej gadac, niema zrozumialosci co jest test na charakter ( nie ma rozniczy jaki) i jak do tego ma pies bez szkolenia i z szkoleniem. eh.... bez sensu wieciej cos gadac.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote