View Single Post
Old 16-05-2017, 00:05   #20
Bobo
Junior Member
 
Join Date: Mar 2017
Location: Łódź
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Czy w ogóle przestanie podgryzać, a jeśli tak to jak szybko zależy tylko i wyłącznie od Twojej pracy włożonej w psa. Samo z wiekiem nie minie, tylko zęby będą mniej ostre, za to uścisk silniejszy. Gryzienie to wilczakowa wizytówka, podgryzają 2-3 letnie wilczaki, a niektóre tylko lekko szczypią już w wieku kilku miesięcy. Wytrwałość, konsekwencja, szkolenie i zrozumienie psich potrzeb.
Jestem niewyobrażalnie ciekaw jak wygląda informowanie psa że jego okazywanie uczuć/te kilka zdań z komunikacji, ta wizytówka, nie pasuje w moim stadzie? Jak to wygląda u doświadczonego (z wychowanym minimum jednym Wilczakiem na dobrego "człowieka") opiekuna? Bez klapsow i strzałów w kufe.. oczywiście.. Chyba że to właśnie one u kogoś zadziałały z całą pewnością...
Tylko przekierowywanie? Przez 12-15 miesiecy oprócz smaczków, gryzaki przy sobie i na przemian do paszczy?
Żadnych innych zachowań/gestów miedzy wierszami?
To bardzo mądre psy i nie ma możliwości by wszyscy jechali na gryzakach na podmianke zamiast dłoni czy stopy.

U mnie działa często, prawie zawsze :"zostaw “ wypowiedziane ze złością przez zęby tonem mordercy a Pani behawiorystka to bardzo neguje i sugeruje mowienie szeptem. Szeptem i spokojnie to mówię" daj" by piłeczkę wypluła. Ton ma znaczenie. W tej konkretnej sytuacji wulgarne "zostaw" według mnie pasuje i krzywdy psu nie robi.
U żony nie działa. Ma znaczenie ton albo kto mówi.. W zasadzie warczy... Obstawiam drugie..

Last edited by Bobo; 16-05-2017 at 00:18.
Bobo jest offline   Reply With Quote