View Single Post
Old 03-03-2012, 10:26   #32
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Nesnažila bych se za každou cenu učit na pamlsky, když pes nemá zájem. Přijde mi to jako hloupost. Nikdy to pak nebude ta pravá odměna. Musí se najít něco jiného.
My pamlsky měnit moc nemusíme, ale pro jeho radost mu je promíchávám při cvičení. Zároveň se ale snažíme učit cvičit bez pamlsků, což je hodně těžké pro psa navyklého na pamlsky, takže bych viděla spíš jako výhodu, když pes nechce za cvičení pamlsky

Vrčení jsem taky nikdy netolerovala a ani zlé zabručení. Už za to měl přiraženou hlavu k zemi od štěněte. Je to typ, který si nenápadně testuje lidi, jak moc vážně to myslí a hledá skulinky, který si pak pamatuje. Něco jiného je ale normální "kecání".

Nesouhlasím ani s elektrickým obojkem při odvolání, že je nejlepší. Záleží to podle mě na povaze psa. U některého by mohla mít špatný vliv na psychiku. I když výhoda "trestu" na dálku se mi líbí, nikdy k tomuto řešení možná nepřistoupím. Nerada bych zažívala zase situace podobné tomu, když se dotkl elektrického ohradníku. Následky trvaly docela dlouho.
Pouliche jest offline   Reply With Quote