View Single Post
Old 30-10-2008, 14:19   #1
Wojtek
Silver Power
 
Wojtek's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Międzyborów
Posts: 114
Send a message via Skype™ to Wojtek
Default Miot po psach bez uprawnien - co robic

Zgadzam się w 100 % ze zdaniem większości jak myśle i jestem zdecydowanie przeciwna rozmnażaniu psów bez uprawnień i prześwietleń.

Zasady którymi się kieruje są bardzo dobrze znane właścicielom moich szczeniąt a to jak widać spowodowało, że niestety o narodzinach maluchów dowiedziałam się dopiero dziś.
No cóż jest to moja porażka jako hodowcy. Nie chodzi tu o fakt, że urodziły się bezpapierowe szczeniaki po suni z mojej hodowli ( tak naprawde wiem już dobrze, że nie mam wpływu na dalsze prowadzenie psa ) tylko o to, że do dnia dzisiejszego tego nie wiedziałam.

Niestety mogą zdarzyć się takie sytuacjie choć nie powinny!
Wiem też, że maluchy i ich mama są otoczone troskliwą opieką a ich narodziny nie były napewno spowodowane chęcią zysku z ich sprzedaży.
Nie wiem jak postąpiłabym w sytuacji floreny bo nigdy w takiej sytuacji nie byłam.
Jest to ewidentne niedopilnowanie psów - co przyznaje florena.
Oczywiście można było rozpatrywać możliwośc tzw. spędzenia tej ciąży w odpowiednim czasie biorąc pod uwage młody wiek suczki, obciążenie ciążą stawów,pierwszą cieczkę, brak uprawnień i badań ale to jak każdy z nas postąpiłby na miejscu floreny to indywidualna sprawa jednostki.

Teraz najwazniejsze jest to aby właściciel przyjął na swoje barki pełną odpowiedzialnośc za maluchy, ich zdrowie, znalezienie im odpowiednich domów, odpowiedzialnych właścicieli. Wierze w to, że właśnie tak się stanie.

Małgosia
__________________
http://www.frey.com.pl/wilczak/
Wojtek jest offline   Reply With Quote