View Single Post
Old 15-08-2011, 22:24   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Podoba mi się zapis
Quote:
Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

w połaczeniu z
Quote:
Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych,
których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Idę jutro zakładać wiejski ośrodek rozrodczy "Polskie Psy Wiejskie" (organizację społeczną) i w świetle proponowanego prawa będę rozmnażać psy, o!

Mam wrażenie, że do ustawy w imię dobra zwierząt ktoś jednak przemycił swoje interesy

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Czy ja dobrze rozumiem, że z tego wynika iż pies może "biegać" tylko na smyczy, chyba że jest się na terenie prywatnym??
Dawno temu, w niektórych miastach honorowany był egzamin PT. Pies ze zdanym egzaminem miał prawo tu i ówdzie biegać bez smyczy. Nie jestem fanką powrotu do pomysłu w identycznej formie, bo poziom naszego PT nie gwarantuje żadnego posłuszeństwa, ale już zdanie jakiegoś dodatkowego egzaminu (Good Citizen Dog np) - może tak?
Tyle, że znów yoreczki |"nie muszą" bo są małe...i niewiele się zmieni.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 15-08-2011 at 22:27.
Gaga jest offline   Reply With Quote