View Single Post
Old 05-11-2008, 19:53   #98
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Rona to ze pomysł z policją jest żartem wszyscy wiemy, ale z drugiej strony nie jest on głupim pomysłem. Bo w zasadzie to samym hodowcom powinno zależeć na tym aby takie przypadki się nie zdarzały , a jak już się zdarzą to zadbać o to aby takie psy się dalej nie mogły rozmnażać.
Ja również uważam, ze jest robione halo wokół całej tej sprawy i nie zgodze się ze stwierdzeniem, ze wszystko jest winą Floreny. Nie twierdze, ze nie ponosi on w tej kwestii dużej winy ale nie wszystko jest jego zasługą.
Tak jak już napisałem wątek toczy się w dwóch postach i aby mieć poglad na cała sytuację nalezało by przeanalizować je oba.
Ja tutaj nikogo nie bronię ani nie potępiam ale uważam, ze wszyscy powinni coś zrobić aby takie sytuacje nie miały miejsca, a jeśli się zdarzą to je jakoś wspólnie rozwiązać, a nie atakować się wzajemnie.
Kazdy z nas jest inny i kazdy ma inny tok rozumowania.
W jednym zdaniu każdy zobaczy coś zupełnie innego i dlatego proszę wszystkich aby spojrzeli na całosć zupełnie inaczej.
Popatrzyli z zupełnie innej perspektywy i zobaczyli inne oblicze tej sprawy.
Potrafili wczuć się w czyjaś sytuację i sprubowali pomyśleć nad tym jakimi pobudkami mógł się ktoś kierować w danej sytuacji, a nie myśleć co byśmy zrobili my i jak byśmy postąpili.
Powtórze to po raz kolejny, ze Florena ponosi odpowiedzialnosć za całą sytuację jaka ma miejsce ale to my powinniśmy zastanowić się nad tym co teraz zrobić i w jaki sposób mu pomóc, aby nie dopuścić do takich sytuacji w przyszłosci.
Jeśli zostawimy go teraz samego to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby taka sytuacja zaczeła się powtarzać coraz częściej i częściej.
Nie mozemy się nawzajem obrzucać złosliwościami i wyrażać swoich pogladów, ze nam się to nie podoba bo nie tędy droga.
To jest fakt i musimy go zaakceptować i jakoś go rozwiazać.
Nie mam nić przeciwko temu aby tym szczeniakom znaleźć nowe domy, nawet nie trzeba będzie ich sterylizować ale należy przyszłego właściciela zobligować do zakazu dalszej reprodukcji.
Jeśli chodzi o mnie to bez problemu znajde im kochane rodziny bez ambicji.
Niestety moze ktoś się za to obrazi ale nie wszyscy mają ambicję aby ich pies został championem.
Zresztą to jest pewnego rodzaju snobizm, bo wielu ludzi bierze zwierzęta ze schronisk i kocha je bardziej niż niektórzy własciciele te swoje " rasowe papierki "
Napisałem to celowo bo pies jest tak samo istotą żywą, która tak samo myśli i tak samo chce godnie żyć.
Ja jestem snobistyczny ponieważ mam ambicje i pewne cele dlatego nie wziołem sobie psa ze schroniska.
Od dziecka zawsze miałem psy, koty i inne zwierzęta ale nigdy z rodowodem. To jest mój pierwszy pies z rodowodem.
Miałem wiele psów ze schroniska i zresztą mam je do tej pory w moim gospodarstwie, a właściwie moja mama.
Miesiąc przez zakupem Wilczaka też wziołem kolejnego szczeniaka i wywiozłem na wieś do mamy tylko dlatego aby nie trafił do schroniska.
Za kazdym razem jak tam jestem to widzę w jego oczach wielka miłosć i wdziecznosć bo ma przynajmniej godziwe życie.
Niestety to my ludzie gotujemy im taki los i to przez nas cierpią.
To nie jest kwestia kto ma jaki pogląd na dany temat to jest kwestia co mozemy dalej zrobić z danym problemem tak aby nie skrzywdzić zwierząt.
Wiele osób wyskakuje tu do forumowiczów z takim stwierdzeniem " to dlaczego nie wziołeś sobie psa ze schroniska "
Ja zadam inne pytanie dlaczego te osoby nie wzieły sobie psa ze schroniska?
Czy dlatego, ze wg nich ten z rodowodem jest lepszy.
To nie jest kwestia do roztrzygania bo nie o to tu chodzi.
Kazdy ma wolną wolę i wybiera sobie takiego przyjaciela albo " zabawkę " bo też tak jest jakiego chce.
Moze wreszcie zaczniemy się zastanawiać nad tym w jaki sposób ta sprawę rostrzygnąć tak aby takie przypadki się w przyszłości nie powtarzały albo przynajmniej zostały ograniczone do minimum.

Last edited by wilczakrew; 05-11-2008 at 19:59.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote