View Single Post
Old 25-01-2007, 09:18   #11
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default Chcel by som čsv ale?

Ahoj,
pripájam sa k predchádzajúcim príspevkom:
pes určite využije vo svoj prospech nedostatok alebo chyby vo výcviku, výchove, odpustí chyby v stravovaní, neúčasť na výstavách, hromadných podujatiach, ale predovšetkým ČSV je citlivý na spolužitie vo svorke. Môžete ležať na gauči, loziť po horách, pokiaľ je so svojou svorkou, je to v pohode. Najviac ho ubíja nezáujem, pocit *omegy* vo svorke, ktorá je z nej vystrkovaná a ňou ubíjaná. Za svorku treba považovať celú ľudskú rodinu, vrátane členov, ktorí nemajú, nechcú mať vzťah k zvieratám, alebo ho odmietajú, pretože pes by mal byť na konci hierarchie, ale stále platným členom svorky.
Argo je náš prvý ČSV, nie som odborník na chov a výcvik psov. Dlho som čakal na nášho vlčiaka, za tie dva roky spolužitia s ním sa zmenil môj pohľad na psov. Prestal som porovnávať – orech bol taký a taký, NO onaký, na nich platilo predsa to a to.
Je to ČSV a predovšetkým Argo. Viac sivý ako hnedý, živý, z mäsa a kostí, so psou dušou, ale NÁŠ ARGO.
Takže odporúčam uvažovať hlavne nad tým, či bude VÁŠ, alebo tvoj. A VÁŠ aj keď ti nebude už on stačiť s kondíciou, pretože zostarne a zoslabne skôr ako ty.
Michal.
borislav jest offline   Reply With Quote