View Single Post
Old 24-01-2007, 09:27   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Lubo,
prepáč mi moje otvorené slová. Ale myslím si, že pokud se rozhoduješ mezi dvěma tak rozdílnými plemeny, je vysoká pravděpodobnost, že nejsi ten pravý pro ČsV. Naše psy si pořizují v drtivé většině lidé, kteří se nerozhodují a jednoznačně touží po ČsV. ČsV je pes pro skutečného fandu plemene, který plemeno miluje a je tak připraven se smířit se všemi jeho problémy. Jeden z našich špičkových policejních psovodů, který jezdí jako výcvikář na naše tábory pravidelně opakuje : "Čévéčkáři musí plemeno bezmezně a fanaticky milovat, protože přestože vidí, jaké nezměrné usilí musí věnovat složení třeba jen nejzákladnější zkoušky, stále do úmoru cvičí a snaží se i o z mého pohledu o takřka nemožné.". Myslím, že to krásně vystihuje vztah čévéčkářů (a nejen těch, kterří se svými psy cvičí) k plemeni. Mám zkušenost, že lidé, kteří se rozhodují mezi několika zcela rozdílnými plemeny a nakonec si ČsV pořídí, bývají po čase zklamáni, protože mají zcela jiná očekávání, než je realita.
Mluvím teď trochu proti našim psům ale myslím, že je lepší z 10 zájemců odradit 9, kteří by posléze měli se svým psem problémy, než po 2 letech řešit nové umístění psa, což je stresující pro majitele i pro psa samotného.
Pavel jest offline   Reply With Quote