View Single Post
Old 25-10-2011, 11:16   #129
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Trochu se vratim k tomu co bylo napsano na predeslych strankach. Jeste Cevecko nemam, ale snazim se poznat, co me ceka. Libi se mi nazory Romana, ze by psi meli byt lepe pripraveni na mereni, ale jsem sama zvedava, jestli pak jednou sama zvladnu psa pripravit tak, aby toho byl v klidu schopen. Co se tyka povahy, je to zajimave, cist zde nazory majitelu. Napr. dohady o te fence co vylitla pri podani ruky.. Musim k tomu napsat, ze jsem zrovna tuto fenu nevidela, ale co jsem videla temer u vsech psovodu, ze psa nijak moc nemotivovali, nebo neuklidnovali. Jen ted nevim, jestli se to smi, ci nesmi. Vim jen, ze pokud jsem se psem a chci aby reagoval na figuranta, podporim ho treba jen tim, ze mu napovim.."pozor..sycak...atd...", naopak kdyz chci aby zustal v klidu, reknu mu, "hodny kamarad atd.." Nevim, jestli je to ale pri bonitaci mozne, mam za to, ze ano....Pripada mi totiz, ze kdyz pes vyleti pri podani ruky, nemusi to byt tim, ze je agresivni. Vsichni vime, ze psi reaguji velmi citlive na to, jak k nim prichazime. Leckdy vyprovokuje psa i upreny pohled k jine reakci, nez kdyz si psa nevsimame atd... Bracha mel fenu, ktera mela zkousky, byla od hranic a bez toho aby ji rekl, to je kamarad, by situaci podani ruky take nenechala projit. Jinak figurant by mel podle me byt v civilu, chranen pod oblecenim kvuli bezpecnosti, nebo by se melo prihlizet k tomu, jestli obrany dela ci ne. A posledni vec je vek psa. 18 mesicni pes nebude podle meho reagovat tak sebevedome, jako pes 4 lety i za predpokladu stejne povahy. Zde vychazim z vlastni zkusenosti s mladym NO, ktery mi nechtel kousat ani kdyz byl podporen starsim psem. O 3-4 mesice pozdeji vypadalo vse uplne jinak a to jsme nic netrenovali, jen pockali az mu to dojde...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote