Thread: Etyka hodowcy
View Single Post
Old 18-02-2010, 22:48   #27
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Mylą mi się dwa tematy - zaczęło się w tym, potem temat został rozdzielony, ale dla mnie wątek jest jeden, chociaż to offtop od obu tematów.

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Mozesz je wykasowac ze swojej listy... Gdy pisalam o Czamborze to bylo to JASNE - podawalam jego imie...
Powyzsze cytaty odnosza sie do sprawy OGOLNIE - oczywiscie pod to lub tamto mozna padciagnac takze Czambora...ale tak samo jak 500 innych psow... Bo nie sa skierowane do samego zainteresowanego, a odnosza sei do problemu z takim a nie innym nastawianiem hodowcow...

I jak napisze, ze wilczak nie powinien byc strachliwy to nieoznacza to automatycznie nagonki na suke XXX pani YYY.... Albo tekst, ze powinien byc wilczy nie jest atakiem na samca WWW pana TTT, czy suki QQQ pani EEE...
Nawet jesli ich psy daloby sie wstawic w te ramki...
Margo, ja też piszę ogólnie, a może raczej odnoszę to do siebie, a nie Czambora. Kilka osób tutaj wspomniało że na forum "to powinniśmy raczej mówić o zgodności ze wzorcem, co niekoniecznie musi się zbiegać z pojęciem piękna" i ja się pytam dlaczego nie? Bo jak mój pies dorośnie może się okazać że jest za ciężki, za duży, ma za długie ucho etc. I czy nikt na forum nie będzie mógł powiedzieć że jest ładny, tylko że jest niezgodny ze wzorcem? Nie czuję nagonki na siebie - nie z twojej strony. Tylko dziwi mnie sytuacja że niektórzy próbują ograniczyć swobodę wypowiedzi własnego zdania w danym temacie do jedynej słusznej opcji - wzorzec. I w żadnym wypadku nie kwestionuję tej opcji jako jedynej słusznej DLA HODOWCÓW, POD WZGLĘDEM HODOWLI, ale jako osoba prywatna-tylko-właściciel myślałam że mogę mieć upodobanie w nietypowych wilczakach i wyrazić je na forum. A ktoś mi mówi że nie. Dlatego po drugie pytam, czy tu się liczy tylko hodowla?

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie zrozum mnie źle, ale rzuciłaś oskarżenie w stronę kilku (ilu?) autorów wypowiedzi w tym temacie, które (moim zdaniem) jest absolutnie bezpodstawne. A w taki sposób narastają legendy o "prześladowanych" (bo tamci powiedzieli, że tego psa nie powinno się rozmnażać". Ja widzę ogromną różnicę między stwierdzeniem
a zdaniem, że dany pies nie powinien być brany pod uwagę w programie hodowli.
Nie rzucam oskarżeń i nie chodziło mi tylko i wyłącznie o Czambora. Powtórzę jeszcze raz tylko dla ciebie - dlaczego na forum mamy dyskutować o psach tylko w kontekście zgody ze wzorcem? Być może za wcześnie wysnułam wniosek z różnych wypowiedzi, że chodzi o hodowlę. Oświeć mnie.
Katka jest offline   Reply With Quote