View Single Post
Old 13-10-2009, 17:17   #7
kobesen
Erfelijk aangeboren Bitch
 
kobesen's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Arnhem
Posts: 1,272
Default

Als ik in de bebouwde kom loop, is Denzel aangelijnd. Ga ik naar de rozendaalse hei, dan zijn ze los. Ook Denzel. Hij loopt niet weg. Zolang ik doorloop, volgt ie trouw en houdt me in het oog. Nooit geen problemen, ondanks dat ie erg selectief luisterd naar het woord "hier".

@ NIek: probeer het eens met een (voor de hond) vreemd persoon. Zodra Kyra hapt of lomp doet, kan de vreemde persoon in kwestie haar corrigeren.
Probeer het daarna met meerdere vreemde personen. Zolang ze in de gaten krijgt dat ze steeds door andere dan de baas gecorrigeerd wordt, wordt het vanzelf minder.
Voor die vreemde personen, zou je een aantal van ons (wolfdogforum) kunnen gebruiken tijdens een wandeling.

Correcties van de baas zullen niet veel effect hebben. Je ziet in de roedel ook niet steeds de alfa overal tussen komen................. Onderling moeten ze het namelijk zelf uitzoeken en zo behoor je de hond OOK aan te pakken. Dus bovenstaande lijkt me een goed begin.

Groetjes Kim
__________________
Het product van je eigen denken, is je omgeving!
(citaat Maurice Oosterhof zie www.spoorzoeken.net)
'Spoorzoeken, leven is mensenwerk' COACHBOEK VAN HET JAAR 2012!!!!!!!
kobesen jest offline   Reply With Quote