View Single Post
Old 09-12-2008, 14:18   #16
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Souhlasím s tím,že kdyby se prezentoval vlčák jako lehce ovladatelný pes,co vypadá jako vlk,tak by si ho asi začali lidi pořizovat ve velkém ,na základě poptávky by se množilo jako o život a to by byl docela prů...r.kdo chce informace o pravém stavu věcí ,tak si je najde.Tuhle jsme jeli vlakem a pán jeden se ptal,jestli je to kříženec toho českosl.ovčáka a že je to s podivem,že se tak mazlí /zrovna olizovala jednu slečnu,které se to líbilo/.většinou se snažím vysvětlit historii plemene,dost lidí si myslí,že je to hodně ostrý pes a spousta lidí vidí ČV prvně v životě na vlastní oči....
...jo, taky mi to tak přijde.Když jsem se začla více zajímat o ČSV, nestačila jsem se divit, kolik jsem našla inzerátů typu: Koupím československého ovčáka, tmavého, s dlouhou srstí...Nebo: tak když bych si nemohla pořídit vlka, tak si pořídím ČSV..Přijde mi to trošku zcestné... Jasně, taky mě ČSV napoprvé zaujali svým exteriérem..ale pořád je tu kupa jiných plemen psů.., ale jak jsem se informovala víc a víc, víc a víc jsem věděla, že je to pes pro mě..vytrvalý, inteligentní ale ne "podlézavý" jako třeba retriever, téměř bez zdravotních problémů..to bylo to hlavní, na co jsem koukala a co mě přesvědčilo. Že je to takový par´ták.
yzengrin jest offline   Reply With Quote