Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Żywienie i zdrowie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   WYNIKI: HD i ED (Danger! Radioactive zone! - chwalimy sie) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=1464)

Bajka 05-02-2010 19:42

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 275804)
On nam prześwietlał Tinulę.8) A Lorkę załatwialiśmy u dr Orła w Krakvecie...

Pytam, bo dr Orzeł w ramach "pakietu" robi zdjęcia klasyczne + metodą Pen Hip. W centrum zajmującym się badaniami stawów metodą PenHip w Pensylwanii standaryzuje się 'rasę' na podstawie zestawów fotek RTG 20 psów wykonanych metodą Pen Hip. Do wystandaryzowania CZW jeszcze sporo brakuje... na razie zdjęcia RTG wilczaków interpretowane są tam na podstawie standardu dla ONków.

Dr Orzeł ma się skontaktować z polskim licencjonowanym wetem 'penhipowym' i dowiedzieć, czy zdjęcia naszych burych mogłyby pomóc tworzyć tę podstawową bazę... Jeśli okaże się to możliwe pod względem proceduralnym, to fajnie byłby prześwietlać krakowskie Czw w Krakvecie. Mogłoby to pomóc stworzyć bazę naukową dla dodatkowych badań.

Nie chcę się wypowiadać na temat samej metody Pen Hip, bo za mało się na tym znam, ale jeśli można coś stosunkowo prostą metodą zrobić 'dla rasy', to czemu nie....8)

O proszę!Ciekawa sprawa - fajna inicjatywa!:) A my wieśniaki podkrakowskie nie wiedziały:)
No to "następnym razem" już wiem gdzie będziemy prześwietlać;)

Rona 05-02-2010 20:54

Zapomniałam dodać, że polski wet posiadający amerykański 'atest' do wykonywania zdjęć metodą Pen Hip przyjmuje w Poznaniu:

Dr Grzegorz Wąsiatycz
ul. Księcia Mieszka I 18 Poznań 61-689
tel. 61 826 71 86

Jeśli ktoś z Poznania lub okolicy decydowałby się tam prześwietlać wilczaka, to cała procedura wysyłki wyników do Pensylwanii byłaby jeszcze prostsza. 8)

Galicja 08-02-2010 15:23

Właśnie dostałam wiadomość od Agnieszki, właścicielki Batoha Gacyjski Wilk... i mamy się czym pochwalić Vladzik (w domu ) został przebadany, prześwietlony i jest OKAZEM ZDROWIA Stawy biodrowe i łokciowe super zdrowe!
Gratulacje Aga!!

Rona 08-02-2010 16:01

Quote:

Originally Posted by magdalena (Bericht 276668)
Właśnie dostałam wiadomość od Agnieszki, właścicielki Batoha Gacyjski Wilk... i mamy się czym pochwalić Vladzik (w domu ) został przebadany, prześwietlony i jest OKAZEM ZDROWIA Stawy biodrowe i łokciowe super zdrowe!
Gratulacje Aga!!

Ale super!!!:thumbs

Gia 08-02-2010 16:56

Gratulacje!!! :)

AngelsDream 08-02-2010 17:38

To jeszcze my!

z Peronówki 08-02-2010 18:36

Quote:

Originally Posted by magdalena (Bericht 276668)
Właśnie dostałam wiadomość od Agnieszki, właścicielki Batoha Gacyjski Wilk... i mamy się czym pochwalić Vladzik (w domu ) został przebadany, prześwietlony i jest OKAZEM ZDROWIA Stawy biodrowe i łokciowe super zdrowe!

GRATULACJE!!!! :p

GRABA 08-02-2010 19:24

Aga gratki! Wycioraj psiura:p

Bajka 08-02-2010 21:00

O to my się też dołączymy:) Gratulacje:):):thumbs

shaluka 21-02-2010 12:20

Quote:

Originally Posted by Aga Wó. (Bericht 276796)
O to my się też dołączymy:) Gratulacje:):):thumbs

I my się przylaczamy:)

Dodam, że i Gisotsu przeszedł ten najwazniejszy egzamin i tak ma HD A/A i ED 0/0 !!!!!!!!!!!! Teraz nic tylko teraz świętujemy :D:D:D:D:D:twisted::twisted::twisted:

Dodam, że rentgen robiliśmy w Presovie, u weterynarza, u którego sąprzeswietlane wszystkie wilczaki na Slowacji, od niego wszystko idzie do Klubu, wiec tym bardziej, się cieszymy z tego wyniku:)

Witek 21-02-2010 12:29

Gratulacje!!!

szasztin 21-02-2010 12:31

Gratulacje !!! za wynik stawów i za Wystawę !!!!

Aga 21-02-2010 12:33

Gratulacje!!!

z Peronówki 21-02-2010 12:47

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 280966)
Dodam, że i Gisotsu przeszedł ten najwazniejszy egzamin i tak ma HD A/A i ED 0/0 !!!!!!!!!!!!

GRATULACJE... ale...on ma tylko ROK. Kto ci u nas przebadal psa w tym wieku...? Od dawna obowiazuje minimum 15 miesiecy. Kiedys robiono wyjatek dla psow z Czech, ale i ten kraj podniosl ostatnio minimalny uznawany wiek, bo w tym wieku nie bylo zbytnio sensu badac (nie zakonczyl sie jeszcze rozwoj psa).

shaluka 21-02-2010 12:52

Zaraz, zaraz nie rok a spoknczone 14 miesiecy, wiec brakuje mu niespelna 3 tygodni, do 15!!!! Wiec nie przesadzajmy? Watpie by przez niesale 3 tyg. mu sie mogly stawy zmienic. Jak zafundujesz mi droge i zdjecie moge zrobic u Siembiedy ;) A dwa, ze na Slowacji mozna juz od roku, a sorry, do Presova mam blizej i do Siembiedy jezdzilam i nie uwazam by byl jedyny sluszny.

P.S. Hmm to co teraz z bazy wymarzesz wyszystkim Slowakom hd? Bo oni zaraz po ukonczeniu roku robia zdjeciue rentgenowskie?

z Peronówki 21-02-2010 13:10

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 280975)
Zaraz, zaraz nie rok a spoknczone 14 miesiecy, wiec brakuje mu niespelna 3 tygodni, do 15!!!! Wiec nie przesadzajmy? Watpie by przez niesale 3 tyg. mu sie mogly stawy zmienic.

Sluchaj, nie wsciekaj sie, ale przepisy to przepisy i wiem, ze Siembieda odsyla psy nawet gdy brakuje im 2 dni...

Ja wiem, ze w Polsce nia ma klubu i nie ma wymagania badania na HD. Ale gdy klub jest to akceptuje jedynie te "terminowe" badania... Dlatego weterynarze tak sie tego trzymaja... Bo nie chca, aby ludzie im placili za badanie, ktore nie bedzie uznane...

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 280975)
Jak zafundujesz mi droge i zdjecie moge zrobic u Siembiedy ;) A dwa, ze na Slowacji mozna juz od roku, a sorry, do Presova mam blizej i do Siembiedy jezdzilam i nie uwazam by byl jedyny sluszny.

O czym ty mowisz??? Sluchaj, ja wiem jak sie robi badania w Polsce i KAZDY wie, ze przebadac psa mozna u kazdego weta "w swojej wiosce", a jedynie wynik przeslac do Siembiedy... Wiec nie musisz robic od nas zbiorki pieniedzy na wyjazd.... :rock_3:lol:
Badanie w Slowacji jest drozsze, no i droga daleka... Ale tez kazdy wie, ze warto... ;)

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 280975)
P.S. Hmm to co teraz z bazy wymarzesz wyszystkim Slowakom hd? Bo oni zaraz po ukonczeniu roku robia zdjeciue rentgenowskie?

To jest sprawa regulaminow... Np Czechow czy Niemcow nie interesuje, ze w Slowacji mozna psy badac w wieku roku. Oni maja wiek ustalony na 15 mies i koniec. To samo w Polsce (w klubach). Nikt np z Czech nie uzna wyniku zbyt mlodego czeskiego psa przebadanego w Slowacji. Ten wiek uznawany jest jedynie przez slowacki klub dla slowackich psow. To logiczne... Kazdy kraj ma swoje zasady i nikogo nie interesuje, ze gdzies indziej robi sie inaczej... We Wloszech mozna hodowac na psach bez papierow, ale nie ma co liczyc, ze to samo przejdzie w Polsce i nie ma co tlumaczac naszym ludziom z ZKwP, ze "a we Wloszech wolno".... ;)

shaluka 21-02-2010 14:24

Sluchaj, z przeslaniem wychodzi 500zł(gdzie bywa, ze trzeba powtarzac, bo jest zle zdjecie), a u samego Siembiedy, co najmniej 300zl(a z tego co wiem, to cena podskoczyla) za oba lokciowe i biodrowe. Poza tym szczerze? Jak wspomnielam, nie uwazam, by jedynym slusznym byl p. Siembieda.
Kryjesz psami ze Słowacji i nie krytykujesz ich przeswietlen...
Ja nie zmam zamiaru znow psa widziec w tej cholernej narkozie, tylko po to by za jakies trzy tyg. zrobic mu znow przeswietlenie, ktore wykaże to samo.
Nie mam zamiaru nic zmieniac. Prosze abys umiescila wynik przeswietlenia Gisa, jak i umieszczasz slowackich psow.
W Polsce nie ma obowizaku robienia rtg, zrobilam je dla siebie, by wiedziec czy pies jest zdrowy, bo to dla mnie cholernie wazne. I dlatego tez zrobilam, oba nie tylko HD.
Naleze do Klubu Slowackiego i robie to co jest u nich wymagane, choc tez nie musze, moge przeciez odbednic trzy wystawy- co w przypadku Gisa, bedzie z paluszkiem nie powiem gdzie- i miec repa, ale mi nie o to chodzi.
Zdjecie bylo robione jak nalezy, u weta ktory ma uprawnienia i wszystko jest udokumentowane.
To tyle z mojej strony, nie widze, potrzeby by by sie nad tym rozwodzic. Tu na wd pojawily sie chyba ciekawsze sprawy tz. niezrozumiale, niepewne, niewyjasnione.
Nie pelne 3 tyg. to nie miesiace, to nie roznica.
Ja nie mam zamiaru nikomu tlumaczyc co wolno, a co nie. Robie wiecej niz potrzeba, dla siebie, nie dla innych i to tyle z mojej strony.

z Peronówki 21-02-2010 14:49

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 280993)
Sluchaj, z przeslaniem wychodzi 500zł(gdzie bywa, ze trzeba powtarzac, bo jest zle zdjecie), a u samego Siembiedy, co najmniej 300zl(a z tego co wiem, to cena podskoczyla) za oba lokciowe i biodrowe. Poza tym szczerze? Jak wspomnielam, nie uwazam, by jedynym slusznym byl p. Siembieda.

Gdzie wyslanie kosztuje 500ZL???? 200ZL za wyslanie listu???? Wybacz, nie mam zamiaru sie licytowac, ale piszesz ewidentna nieprawde...
Nawet gdyby od biedy przyznac ci racje, to nie trzeba byc Einsteinem z matematyki aby wyliczyc, ze nawet te bajkowe 500ZL oplaca sie zaplacic, bo i tak wyjdzie o wiele taniej niz badanie w Slowacji...

Shaluka, nikt nie mowi, ze Siembieda jest jedynym sprawiedliwym. Nie tylko jego masz w Polsce. Zaraz kolo siebie masz Lodz i sporo dobrych wetow. Niedaleko, bo godzine drogi autem masz Warszawe i cala mase gabinetow + dwoch wetow oficjalnie oceniajacych psa na miejscu.

Quote:

Kryjesz psami ze Słowacji i nie krytykujesz ich przeswietlen...
Nie krytykuje ich badan... krytykuje "turystyke po przeswietlenie"... Nie ma zadnego argumentu za wyjazdem na Slowacje poza takim, o jakim mowily jaskolki...

I jesli sie myle to podaj CHOC JEDEN PRAWDZIWY argument za wykonaniem badania JUZ TERAZ i to na Slowacji...

Ja nie ma problemu ze slowackimi przeswietleniami... Slowacy robia badania u siebie - sa w tym wypadku fair... bo maja takiego weta i takie wyniki... Nikt z nich nie uprawia turystyki "za przeswietleniami" (zreszta o ile sie nie myle to tez maja to zabronione) i szkoda, ze u nas zaczyna sie to pojawiac... Jak sie slowacki wet nie sprawdzi to pewnie tak jak u innych - turystyka ze Slowacji przeniesie sie na robienie badan na Wegrzech... a jak nie to do Wloch...

Quote:

Ja nie zmam zamiaru znow psa widziec w tej cholernej narkozie, tylko po to by za jakies trzy tyg. zrobic mu znow przeswietlenie, ktore wykaże to samo. Nie mam zamiaru nic zmieniac. (...) W Polsce nie ma obowizaku robienia rtg, zrobilam je dla siebie, by wiedziec czy pies jest zdrowy, bo to dla mnie cholernie wazne. I dlatego tez zrobilam, oba nie tylko HD.
Wytlumacz mi jedno: stad ten strach przed czekaniem? Przeciez nieprzebadana masz jeszcze Kale. Nie lepiej bylo ja zabrac, niz tak szybko badac Gisotsu? Jej wynik nie jest rownie wazny co Gisu? U niej nie jestes ciekawa? Przeciez ma byc suczka hodowlana...
Wybacz, ale sprawa ewidentnie nie trzyma sie kupy...

Quote:

Prosze abys umiescila wynik przeswietlenia Gisa, jak i umieszczasz slowackich psow.
Ja nie umieszczam - wyslij ksero do admina. Na 100% to tam da - bo daje wszystko z zaznaczeniem kto i gdzie robil badanie...

shaluka 21-02-2010 15:10

Powod, to taki, ze moglam zrobic dwa w jednym. Tak, lubie wystawy, czy to grzech? Ba nawet 4 w jednym, do chcialam zobaczyc pewnego psiaka i jeszcze spotkac sie ze znajomymi.
Do Wa-wy i sluchac jak co niektorzy, ze kupione? Mi tez duzo jaskolki mowia, jednak umiem to porozdzielac, no ale to wymaga wiekszego dystansku.
500zl powiedziala osoba z Krakowa, gdy sie pytala ile kosztuje przeswietlenie na Slowacji. Poza tym, ja chce byc przy ocenie, by dokladnie wet mogl mi pokazac staw w razie czego, czy zdrowy chory.
Margo nie wlakadaj mi w usta slow ktorych nie wypowiedzialam, nie boje sie bo nie mam czego, bo nawet rodzenstwo Gisa tez ma A. Kali nie robie przeswitelenie, bo musze wyrobic rodowod od nowa, tak jak zreszta legitymacje studencka, bo obie podzielily ten sam los- w rekach Tymka. To dziecko, wiec ma swoje prawa, teraz rzeczy trzymamy juz w innej szawce, ale co sie stalo to sie nie odstanie.

Gisa zabralam, bo poprostu chcialam z nim powaliczyc o Ml. Ch, mozesz nazwac mnie lawca tytulow, mnie to nie obchodzi. Robie to co lubie.

Jak mi zafudujesz tutaj przeswietlenie Gisa, moge zrobic je raz jeszcze, jesli masz z tym az takie problemy niczym dziecko w podstawowce. Jednak zwyczajnie nie chce, bo juz z tej narkozy mialam niezlego cykora(ALE TYLKO O NARKOZE, NIE O WYNIK PRZESWIETLENIA), sorry ale widok bezwladnego psa, z wywalonym jezykiem, oczami nie zamknietymi i ciagle wpatrywanie czy oddycha, bo pamietam co bylo, ze znajomej sunia po narkozie, nie jest milym uczuciem.
To tyle. Jak masz z tym jakies problemy to juz nie moj problem.
Wiesz, ja mam wazniejsze problemy niz Twoje bajeczki. Gis jest zdrowy i tylko to sie dla mnie liczy.
Bye;)

wolfin 21-02-2010 15:45

Moze odzielic te posty od tematu, bo jakos nie sa w temat :)
Shaluka a juz na SK robia oficialny ED? bo ja kedy nie dawno od tym pytalam to powiedzieli mi ze nie maja speca od ED dla tego nie oceniaja. Jesli robia to fajne - i to tez oficialny resultat juz? ( moze wies od ktorego roku to juz oficialne?)
p.s. i gratulacje z przebadanym psem :) teras czekami na Kale ( eh nam to wazno bo mami Milo )


All times are GMT +2. The time now is 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org