Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Kluby CzW i prawo (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Propozycja polaczenia klubowej GI i KAW (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22305)

Witek 10-07-2012 15:06

Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 434443)
Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? :D Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?

Mnie naiwnemu kiedyś sie wydawało że wyznacznikiem jest wzorzec ale wiem też że każdy go rozumie i interpretuje po swojemu jak to będzie wyglądało w prawdziwym klubie nie wiem mam nadzieje że rozsądnie a w tym jedynym słusznym podobno za eksperta od howu i wzorca robi Pan Grześ więc przynajmniej tam wiadomo jak to bedzie wyglądać:roll:
To pisałem ja Witek

Puchatek 10-07-2012 15:50

A może po prostu wystarczy, że oba Kluby /władze/ zachowają "elementarne zasady" i nie będą ze sobą walczyć.
Opinia publiczna sama zdecyduje kto jest i będzie dla niej znawcą tematu od wzorca i bonitacji /np./ i podejmie decyzje, u kogo się mierzyć/ważyć/macać.
Poza tym konkurencja może stymulować do podwyższania standardów, jakości pracy.
...
Taka refleksja co do inicjowania Klubu saarlo-vlcak-ów... Mam miĘszane uczucia, gdy myślę o klubie saarlków tworzonym przez głównego hodowcę saarlków i opiekunów jego psów.... z obiektywizmem rasowym to mi się to nie kojarzy.....Ale co mnie to....W sumie, to mi to wisi -mam wilczaki i moje psy oceniają nie tylko "moi" ale i inni hodowcy -to daje mi możliwość "wypośrodkowania" opinii.
Tak czy inaczej: "s Bochom"!

Witek 10-07-2012 16:01

a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?

Huan 10-07-2012 16:46

Myślę, że GI powinno dalej kontynuować swoją pracę, tym bardziej, że widać postępy i rzeczywiście darować sobie potyczki z KAWem.

Uważam, że klub CzW nie powinien być łączony z klubem Saarlosów i jeśli takie połączenie miałoby miejsce, to jako pierwszy wycofałbym deklarację. Dlaczego? Dlatego, że w dużym uproszczeniu "profil psychologiczny" przeciętnego właściciela saarlosa różnicy się znacznie od właścicieli Czw i podejście tych dwóch grup właścicieli wilczaków do wielu tematów jest skrajnie różne. CzW i Saarlos to nie tylko różnica w wyglądzie, ale również charakterze, predyspozycjach rasy i ich przeznaczeniu. Piszę to na podstawie doświadczeń z właścicielami CzW i SWH z zagranicy, ale wątpię, aby nagle Polska stała się wielką utopią, gdzie coś takiego jest możliwe.

Quote:

Originally Posted by Witek
a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?

:) No właśnie. Może od razu zatytuować: "tworzymy klub rasy Jantarowej Watahy" ;)

Rona 10-07-2012 17:10

Quote:

Originally Posted by Witek (Bericht 434444)
...a w tym jedynym słusznym podobno za eksperta od howu i wzorca robi Pan Grześ więc przynajmniej tam wiadomo jak to bedzie wyglądać:roll:

Po co czas przyszły? :shock: Wzorzec już wygląda i występuje na wystawach. Nie zauważyłeś? :rock_3

DanielZ 10-07-2012 17:14

uote=Grin;434443]Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? :lol: Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?[/quote]
Do każdego klubu który powstanie musisz sobie dopisać +1 , czyli jak powstanie klub z nazwą "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce " to będą dwa kluby : 1-Klub Psów Pasterskich Niepolskich (jest to klubo-komisja) który organizuje i będzie organizował wystawę klubową bez względu na ilość powstałych klubów rasy (np.wilczaka) z tzw. dużym CWC ( jak kogoś interesuje różnica miedzy tzw. dużym CWC , a małym CWC to wyjaśnię później.) . 2- klub np. o nazwie "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce "który będzie istniał równolegle i będzie mógł organizować swoją wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN zadecyduje inaczej.
3- kolejny klub pod nazwą np. "Klub CSV w Polsce" który będzie istniał równolegle z dwoma powyżej i będzie organizował wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN nie zadecyduje inaczej. itd itd... :)
Hodowcy i właściciele mogą sobie wybrać gdzie przynależeć czy do jednego , dwóch czy do żadnego.
O bonitacji to zapomnij , o wpisie czy pies jest użytkowy nie decyduje żaden klub tylko Główna Komisja Szkolenia Psów ZKwP i jeżeli zatwierdzą w polsce biegi to możesz zaliczyć taki bieg bez wzgledu na to kto będzie go organizował (oczywiście pod patronatem ZKwP) . Możesz też jechać na Słowacje/Czechy czy do innego kraju zaliczyć biegi i też masz psa użytkowego, możesz ewentualnie zdać IPO nawet w polsce i też bedziesz mieć psa użytkowego.

Gaga 10-07-2012 19:18

Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.

Grin 10-07-2012 19:42

Quote:

Originally Posted by DanielZ (Bericht 434456)
O bonitacji to zapomnij

Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.

DanielZ 10-07-2012 20:42

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434464)
Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.

Właśnie nie wiem skąd pomysł o rozdzielania stanowisk .
Na pierwszym zebraniu członków klubu (czyli osób które podpisały deklarację) zorganizowanym przez GI zostaną wybrane władze.
Każdy kto podpisał deklarację ma prawo jak i obowiązek pojawienia się na pierwszym zebraniu i zgłoszeniu swoich kandydatów lub nawet siebie i jeśli otrzyma odpowiednią liczbę głosów dostanie się do zarządu klubu.
Trzeba być niezłym jasnowidzem żeby przewidzieć kto dostanie jaki stołek 8)

Gaga 10-07-2012 20:49

Daniel-zasady są dla mnie jasne:) Doprecyzuję pytanie: gdzie ze strony KAWu padła sugestia lub informacja wprost o tym, że połączenie sił i rozmowy mają oznaczać 'podział stanowisk'. Pisało o tym parę osób, stąd wnioskuję, że ja ten tekst gdzieś ominęłam:roll: I proszę tylko o wskazanie.

DanielZ 10-07-2012 21:02

Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 434466)
Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.

Bonitacja - czyli dopuszczenie psa/suki do hodowli na określonych zasadach.
Jest tylko jedna rasa która ma przegląd hodowlany - Owczarek Niemiecki
Tu jest lista http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zal..._hodowlane.pdf ras która zawiera dodatkowe wymagania hodowlane bez względu czy dana rasa ma swój klub i jaki ten klub jest, to są ustalenia odgórne . Wielkim sukcesem było by gdyby wilczak na tej liście znalazł się chociaż z obowiązkiem wykonania prześwietlenia HD.
Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 434466)
....Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.

Nie jedyne , bo może jeszcze wydawać biuletyn , może składać wnioski dotycząse rasy do ZKwP, podejmować własne uchwały dotyczące tylko i wyłącznie członków klubu ...

DanielZ 10-07-2012 21:04

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434470)
Daniel-zasady są dla mnie jasne:) Doprecyzuję pytanie: gdzie ze strony KAWu padła sugestia lub informacja wprost o tym, że połączenie sił i rozmowy mają oznaczać 'podział stanowisk'. Pisało o tym parę osób, stąd wnioskuję, że ja ten tekst gdzieś ominęłam:roll: I proszę tylko o wskazanie.

Nie wiem , też nie czytałem, palcami nie będę wytykał bo to nieładnie 8)

Puchatek 10-07-2012 21:30

Ja też nigdzie nie wyczytałam o "stołkach" aczkolwiek nie jest wykluczone, że poniższy tekst potraktowano w ten sposób:
http://ww.wilczaki.eu/forum/viewtopic.php?t=286&postdays=0&postorder=asc&start =15
post Ori z dnia 28.06.2012
"(...)
W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)"
Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"...




...
(*)-sugerowano, że "nasza" GI to grupka kolesi /zresztą w części niekompetentnych/, która ma ciągoty do władzy...

Gaga 10-07-2012 21:54

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 434477)
"(...)
W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)"
Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"...

To?? Ok, czyli kwestia interpretacji. A tu dowolność - każdy rozumie, jak chce. Jak obiecałam-nie rozwijam tematu.
Dziękuję.

Puchatek 10-07-2012 22:52

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434479)
To??

Nie powiedziałam, że na pewno >TO<. MOŻE to >TO<.....:rock_3
Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434479)
kwestia interpretacji. A tu dowolność - każdy rozumie, jak chce.

Dokładnie. :)
Mnie na przykład trochę przykro :(, że GI z WD zinterpretowano, jako grupę wzajemnej adoracji chcącą trzymać władzę po zainicjowaniu Klubu....
Ret.: Czy to przeinterpetowanie /a może już przekłamanie?/ w przyszły Klub zaangażowanym lub niezdecydowanym nie sprawiło przykrości/ nie było Im smutno?
Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434479)
Dziękuję.

Proszę i >do usług< ;-)

.....
Wyjątkowo mi smutno, że niestety ja też miałam skojarzenie ze stołkami.... Może dlatego, że zbyt wiele ściem, podchodów i "drugiego dna" było stosowanych przez p.E.W. i zaangażowanego "stowarzyszonego". A doświadczony człowiek "na zimne dmucha".....na smutno. :cry:

Puchatek 10-07-2012 23:01

Quote:

Originally Posted by Witek (Bericht 434449)
a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?

Właśnie o to mi chodziło....:twisted:
W "guglu" wyświetla mi się tylko Wataha....
No chyba, że któryś z jej opiekunów robi hodowlankę..... I wtedy wszystko zostanie w rodzinie.... wzorzec też.....8)

Rona 11-07-2012 06:35

Quote:

Originally Posted by Huan (Bericht 434453)
Uważam, że klub CzW nie powinien być łączony z klubem Saarlosów i jeśli takie połączenie miałoby miejsce, to jako pierwszy wycofałbym deklarację. Dlaczego? Dlatego, że w dużym uproszczeniu "profil psychologiczny" przeciętnego właściciela saarlosa różnicy się znacznie od właścicieli Czw i podejście tych dwóch grup właścicieli wilczaków do wielu tematów jest skrajnie różne. CzW i Saarlos to nie tylko różnica w wyglądzie, ale również charakterze, predyspozycjach rasy i ich przeznaczeniu. Piszę to na podstawie doświadczeń z właścicielami CzW i SWH z zagranicy, ale wątpię, aby nagle Polska stała się wielką utopią, gdzie coś takiego jest możliwe.

To jest argument z serii argumentów merytorycznych. A na kilometr widać, że tu nie chodzi o meritum, tylko o politykę. :|


All times are GMT +2. The time now is 16:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org