Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wystawy (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   'Czekoladopodobne' championy (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=10263)

Sariel 11-02-2009 12:57

'Czekoladopodobne' championy
 
Przepraszam, że znowu trochę odejdę od tematu choc w zasadzie jest związany z bazą danych.

Czy planuje się wskazywanie w jakiś sposób "czekoladopodobnych" championów ???

Wiadomo, że część tytułów, a niekiedy zdecydowana wiekszosć zdobywana jest w konkurencji 1/1, 1/2 itp na lokalnych wystawach.

Co prawda zgodnie z przepisami to champion i to champion , ale różnica może być przepastna .

tak tylko zapytałem :)

Gaga 11-02-2009 13:00

Ale przecież to już jest :)

sssmok 11-02-2009 13:11

Quote:

Originally Posted by Sariel (Bericht 190318)
Czy planuje się wskazywanie w jakiś sposób "czekoladopodobnych" championów ???

Czy to nie jest juz lekkie przegiecie???
Po pierwsze kazdy moze wejsc w wystawy danego psa i obejrzec sobie jak zdobyl championat.
Po drugie mam wrazenie, ze za duzo osob na tym forum probuje zdyskredytowac wszystkich na okolo. Ale po co?
Rownie dobrze mozna zaczac zaznaczac ludzi, ktorzy biora i oddaja psy, albo takich u ktorych pies zszedl przedwczesnie - bo na pewno sa zli.
Sorki, ale to zaczyna do tego prowadzic.

Sariel 11-02-2009 13:14

Quote:

Originally Posted by sssmok (Bericht 190326)
Czy to nie jest juz lekkie przegiecie???
Po pierwsze kazdy moze wejsc w wystawy danego psa i obejrzec sobie jak zdobyl championat.
Po drugie mam wrazenie, ze za duzo osob na tym forum probuje zdyskredytowac wszystkich na okolo. Ale po co?
Rownie dobrze mozna zaczac zaznaczac ludzi, ktorzy biora i oddaja psy, albo takich u ktorych pies zszedl przedwczesnie - bo na pewno sa zli.
Sorki, ale to zaczyna do tego prowadzic.


JA tylko pytam o zamiary, nie proponuje, SPOKO

Sariel 11-02-2009 14:00

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 190320)
Ale przecież to już jest :)

A gdzie jest Agnieszko ???

W poprzednim poście troszkę się wycofałem , ale w ramach porządnie prowadzonej dyskusji, podkreślam dyskusji / proszę o odrobine dystansu i poczucia humoru/ wracam do tematu.

Wiem, że dla każdego jego pies jest NAJ, ale to nie znaczy że każdy pies musi mieć tytuł championa, bo to takie czekoladopodobne udawanie , co nie???

btd 11-02-2009 14:07

P[....moderowane...] Jeśli jest zgodnie z przepisami to jest champion. Koniec. A reszta to jest dla mnie chore wymyślanie jełopów którym się nudzi. Takich 'czekoladopodobnych' właścicieli panie Sariel, dawniej 'pan od Fiony'.

Gaga 11-02-2009 14:12

Quote:

Originally Posted by Sariel (Bericht 190336)
A gdzie jest Agnieszko ???

W poprzednim poście troszkę się wycofałem , ale w ramach porządnie prowadzonej dyskusji, podkreślam dyskusji / proszę o odrobine dystansu i poczucia humoru/ wracam do tematu.

Wiem, że dla każdego jego pies jest NAJ, ale to nie znaczy że każdy pies musi mieć tytuł championa, bo to takie czekoladopodobne udawanie , co nie???

W tym temacie nie będę się wypowiadać (co o tym sądzę) za to wskażę Ci gdzie to jest: baza>pies>wystawy(na dole tabelki) i na końcu klikasz w "więcej informacji" - masz całą tabelę wszystkich wystaw, w jakich pies brał udział. Każda z nich jest podlinkowana i klikając na nią masz pełną stawkę z danej wystawy:)
Chcąc analizować wartość danego championatu możesz brać pod uwagę i stawkę i kraj i sędziego i rangę wystawy, do wyboru do koloru ;)

jefta 11-02-2009 14:13

Quote:

Originally Posted by Sariel (Bericht 190336)
A gdzie jest Agnieszko ???

może ja odpowiem :oops: :
Wystawy: -> więcej informacji
jest sędzia i stawka... ocena wagi tytułów zależy od oceniającego... nie da się ustalić obiektywnych kryteriów :|

Rybka 11-02-2009 14:46

A załóżmy taką sytuację... Kupię wilczaka i będę mieszkała w kraju, z którego wyjechać z psem to na prawdę duży problem i ogromna kasa... I będzie jedynym wilczakiem w tym kraju. A ja chcąc zrobić mu uprawinienia hodowlane (zobliguję się do tego w umowie kupna) będę go wystawiała niemal wyłącznie w tym kraju z powodów wiadomych i zawsze w stawce 1/1. W takiej sytuacji, jeżeli dostaniemy championat to będę na językach forumowiczów, a mój pies będzie czekoladopodobny? :twisted::twisted::twisted:

wilczakrew 11-02-2009 14:48

Quote:

Originally Posted by Sariel (Bericht 190318)
Przepraszam, że znowu trochę odejdę od tematu choc w zasadzie jest związany z bazą danych.

Czy planuje się wskazywanie w jakiś sposób "czekoladopodobnych" championów ???

Wiadomo, że część tytułów, a niekiedy zdecydowana wiekszosć zdobywana jest w konkurencji 1/1, 1/2 itp na lokalnych wystawach.

Co prawda zgodnie z przepisami to champion i to champion , ale różnica może być przepastna .

tak tylko zapytałem :)

No mozesz sobie zaliczyc nawet 100 wystaw lokalnych i to nie oznacza, ze będziesz miał championa. Największym problemem jest zaliczenie wystawy międzynarodowej czy klubowej bo taka jest wymagana do jego uzyskania.
Jednak dużo psów ma problemy z uzyskaniem championatu albo robi je w ostatniej chwili.
Druga kwestią jest to jakie są to wystawy, jakie sa ich wyniki, jacy sędziowie no i w końcu jakie psy. Można zrobić championat prostą drogą ale i to sie nie zawsze udaje bo pewnych uwarunkowań się nie przeskoczy.
Często psy nawet w stawce 1/1 lub 1/2 nie są w stanie uzyskać wniosku na championat. Z drugiej strony realia na naszych wystawach są takie jakie są i to nie jest niczyja wina, ze jest tak mało zgłaszanych wilczaków. Porównywanie do wyrobów czekoladopodobnych jest zbyteczne. Choć ja je wspominam z sentymentem i zresztą nadal można je kupić.
Tak czytając tą dyskusje to włąściwie nie za bardzo wiem na jaki ona toczy się temat. Jeśli Małgosia nadal będzie ten watek dzielić w kategorii podtematy to do konca tygodnia zrobi sie ich ze 100 bo kazdy ma problem z zupełnie czymś innym.

Sariel 11-02-2009 14:49

Quote:

Originally Posted by Rybka (Bericht 190349)
A załóżmy taką sytuację... Kupię wilczaka i będę mieszkała w kraju, z którego wyjechać z psem to na prawdę duży problem i ogromna kasa... I będzie jedynym wilczakiem w tym kraju. A ja chcąc zrobić mu uprawinienia hodowlane (zobliguję się do tego w umowie kupna) będę go wystawiała niemal wyłącznie w tym kraju z powodów wiadomych i zawsze w stawce 1/1. W takiej sytuacji, jeżeli dostaniemy championat to będę na językach forumowiczów, a mój pies będzie czekoladopodobny? :twisted::twisted::twisted:

nie o to chodziło tylko o celowe polowanie na mało obsadzane wystawy dla spełnienia swoich ambicji. poza tym do uzyskania praw hodowlanych nie trzeba robić championatu.

Rybka 11-02-2009 14:54

Wiem Sarielu ale chodzi mi o takie szufladkowanie na siłę psów z championatem... Podział na te "prawdziwe" i te "czekoladopodobne". Po co?

btd 11-02-2009 14:56

Quote:

Często psy nawet w stawce 1/1 lub 1/2 nie są w stanie uzyskać wniosku na championat.
Dokładnie, Grzegorz dobrze mówi. Nie ma tak że jak się jest samemu to automatycznie zgarnia się wszystko. Pewnie jest łatwiej, ale nie ma nic z automatu - sędzia może spokojnie nie dać nominacji.

Dziwne że nikt nie wymyślił że żeby być nie-czekoladopodobnym to trzeba gonić po wystawach co najmniej po całym kraju, bo jeżdżenie tylko po tych bliżej to pójście na łatwiznę, a pewnie jeszcze kumoterstwo z sędziami.

wilczakrew 11-02-2009 14:57

Quote:

Originally Posted by Sariel (Bericht 190353)
nie o to chodziło tylko o celowe polowanie na mało obsadzane wystawy dla spełnienia swoich ambicji. poza tym do uzyskania praw hodowlanych nie trzeba robić championatu.

Chyba sami nie za bardzo wiecie o co chodziło.

Ja kocham swojego czekoladopodobnego championa i jestem z tego dumny. W niczym nie jestem ani lepszy ani gorszy od innych czekoladopodobnych chamionów jak i tych srebrnych, złotych, platynowych czy diamentowych.
Bo w końcu to nie ja o tym zdecydowałem, ze ma championa tylko sędziowie na wystawach.

Co do polowania to ja jestem zainteresowany jak się to robi bo nie mam pojęcia. Chętnie bym się tym zainteresował bo wtedy nie bede się musiał zgłaszać na wszystkie wystawy i zaoszczedze kasy :)

wilczakrew 11-02-2009 15:01

Druga kwestia .
Ludzie często nie zapisują sie na wystawy gdzie koszt takiego wyjazdu przewyższa ich budzet. Niestety wystawy są bardzo kosztownym zajęciem i często miesięcznie można wydać kilkakrotnie więcej niż zarobi się w rok.
Dlatego takie osoby jada na te pobliskie wystawy, ale to nie oznacza, ze ich pies jaki uzyskał championat jest gorszy niż ten co go uzyskał na " pseudo " lepszej wystawie.


All times are GMT +2. The time now is 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org