Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport i szkolenie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Gdzie ćwiczą czechosłowackie wilczaki... (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=6061)

Grin 28-11-2008 13:06

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. Na pewno weźmiemy je pod uwagę podejmując ostateczną decyzję. :)

Rona 28-11-2008 13:42

Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 174591)
Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. Na pewno weźmiemy je pod uwagę podejmując ostateczną decyzję. :)

Dowiedz się jeszcze wcześniej ile psów ćwiczy w jednej grupie, bo jeśli dużo, to też nie za bardzo ma sens na etapie początkowym, kiedy ważne jest wyrobienie prawidłowych odruchów. Bywa, że człowiek ćwiczy z psem, a trener/ka wyłapuje tylko niektóre (wybrane) błędy, podczas gdy inne się utrwalają, a bywa i tak, że krytykuje coś, co było dobrze wykonane przez psa, tylko akurat w tym momencie patrzył/a w inną stronę....
Ważna jest też możliwość porozmawiania o psie, o jego reakcjach, szansa na uzyskania informacji o jego zachowaniu, które umyka właścicielowi, a które może zauważyć ktoś bardziej doświadczony w pracy z psem.

Gaga 28-11-2008 13:50

Święta racja! Hurtowe grupy po 20 psiaków w psich przedszkolach to jedynie nauka przewalania się szczeniaków po sobie. W takim tłumie nie ma mowy o rozsądnej socjalizacji, kiedy można spokojnie kontrolować zachowania przedszkolaków. Zwłaszcza bardziej nieśmiałe maluchy mogą wynieść więcej szkody niż pożytku bo wiek 4-5 miesięcy oznacza już czasem znaczne różnice w wadze i wielkości.
W mniejszych grupach prowadzący ma realne szanse aby każdemu z uczniów poświęcić odpowiednią ilość czasu :)

Grin 28-11-2008 14:20

Zatem czego już się dowiedziałam:

- Grupy są MAXIMUM "6-psowe" i bywa, że przypadają "po trzy psy na trenera", bo "główna" trenerka zabiera też ze sobą czasem asystentkę. Przy czym ona twierdzi, że bierze jakoby "odpowiedzialność" za właściciela, więc nie chce dopuszczać do sytuacji, że jakieś jego zachowania z psem jej umkną.

- Na pierwsze praktyczne zajęcia należy przyjść JUŻ przygotowanym w tym sensie, żeby szczeniak był już na nas "nakręcony" na tyle, żebyśmy przynajmniej byli w stanie zwrócić jego uwagę na siebie, bo gdy trafi nagle między inne "szczeniory" z tym może być "raczej" trudno. W tym celu właśnie przeprowadza się ten wykład - seminarium od którego zaczyna się kurs.

- Będziemy mogli przyjść na zajęcia tylko po to, żeby poobserwować

Tak to wygląda w teorii, jak to będzie w praktyce, okaże się.

sssmok 16-12-2008 18:16

W zwiazku z przeprowadzka stracilismy mozliwosc uczeszczania na zajecia w Warszawie.
Bedziemy robic plac u siebie, ale do tego jeszcze daleka droga... :(
Moze ktos z Was orientuje sie czy jest jakas szkola w okolicach?
Najblizej mamy Mlawe, Przasnysz, Ciechanow i Nidzice.
Ostatecznie moglby byc Plonsk, Makow Maz., Dzialdowo albo Szczytno?

P.S. O zajeciach z agility nawet nie smiem marzyc... :cry:

Narvana 16-12-2008 19:51

Quote:

Originally Posted by sssmok (Bericht 178343)
Najblizej mamy Mlawe, Przasnysz, Ciechanow i Nidzice.
Ostatecznie moglby byc Plonsk, Makow Maz., Dzialdowo albo Szczytno?

P.S. O zajeciach z agility nawet nie smiem marzyc... :cry:

Jedyna mozliwosc to...
Wroclaw!

Rona 16-12-2008 23:08

Ćwiczymy teraz w w Krakowie w Axio Training http://www.axio.com.pl/ . Kameralnie i bezstresowo :rock_3

Gaga 16-12-2008 23:20

I na miekkich wykładzinkach i bez błotka i ciepło w pupkę... luksusy normalnie ;)

( a my po kazdym treningu spłukujemy tony błota z glanów...ech losie:P)

Rona 16-12-2008 23:46

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 178455)
I na miekkich wykładzinkach i bez błotka i ciepło w pupkę... luksusy normalnie ;)

( a my po kazdym treningu spłukujemy tony błota z glanów...ech losie:P)

To braliśmy wcześniej ;-). Teraz wieczorami rozkoszujemy się wykładzinami w Axio... zaś tonę błota i tak co rano przynosimy z Błoń :p

Gaga 16-12-2008 23:54

To już mi odrobinę lepiej :)

sssmok 17-12-2008 12:48

Oj widze, ze zostalam zagadana... :P
Moze jednak ktos cos wie?

Bajka 18-12-2008 00:26

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 178449)
Ćwiczymy teraz w w Krakowie w Axio Training http://www.axio.com.pl/ . Kameralnie i bezstresowo :rock_3

Właśnie, właśnie, Rona pochwalcie się może z Magdaleną coś więcej jak jest w szkole? Bardzo jestem ciekawa:)

Rona 18-12-2008 11:35

Quote:

Originally Posted by Aga Wó. (Bericht 178661)
Właśnie, właśnie, Rona pochwalcie się może z Magdaleną coś więcej jak jest w szkole? Bardzo jestem ciekawa:)

Wysłałam Ci PW bo nie chcę nikogo zagadywać :p:lol:

Grin 14-02-2009 18:18

Dzisiaj zaliczyliśmy pierwsze przedszkolne zajęcia w katowickim Prestorze.
Co prawda nie mam wielkiego porównania, raczej bardziej ze słyszenia niż z autopsji, ale wrażenia z tego spotkania wyniosłam bardzo pozytywne.
Grupa liczy 5 psów. Przy czym Łowca jest najmłodszy - dzisiaj skończył 3 miesiące :) , reszta ma po 5 miesięcy.

Najpierw pozwoliliśmy się pieskom trochę wyszaleć w przestronnym holu Pałacu Młodzieży, a potem... do pracy. :)
Przy czym o dziwo okazało się, że udało się nam (znaczy właścicielom) skoncentrować swoje psiaki na sobie, które całkiem dzielnie dawały sobie radę.
A myślałam, że całe zajęcia będą polegały głównie na tym, że będziemy usiłowali odciągać je nawzajem od siebie, a tu nic z tych rzeczy - całkiem konkretna praca. :)

Gia 01-03-2009 00:20

K-lee ćwiczy we Wrocławiu w klubie Artemis :) ( www.artemis.pl )

Jak na razie jesteśmy baaardzo zadowolone. Ćwiczymy posłuszeństwo, agility i frisbee :)

admin 02-03-2009 13:27

Lista zostala uaktualniona...

marchencki 02-03-2009 16:53

Quote:

Ćwiczymy posłuszeństwo, agility i frisbee :)
Jak K-Lee idzie w agility i frisbee? Jej postawa zadaje kłam twierdzeniu o tym, że wilczak marnie się nadaje do sportów?:rock_3

Gia 02-03-2009 22:04

Quote:

Originally Posted by marchencki (Bericht 195081)
Jak K-Lee idzie w agility i frisbee? Jej postawa zadaje kłam twierdzeniu o tym, że wilczak marnie się nadaje do sportów?:rock_3

Owszem :twisted: Jej ukochanym zajęciem jest frisbee, gdyby mogła to spałaby z frisbee, jadła z frisbee i nie rozstawała się z nim. Potrafi biegać za talerzami 2 godziny i wciąż nie ma dość ;)

Agility dopiero zaczynamy i tak w sumie bardziej z ciekawości, ale jest nieźle ;) Umiemy już pokonać palisadę, choć jeszcze nie na pełnym pędzie, ale to dopiero 2 dzień ćwiczenia palisady ;-) Tunel się baaaardzo podoba i skaczemy przez hopki w różnych kombinacjach... Musimy ostro pracować nad komendą naprzód, ale chęci ma dziewczyna wspaniałe i potrafi naprawdę szybko przebiec taki krótki fragment hopka + tunel :)

Poza tym nie sądziłam, że gdy przyjdzie nasza kolej, spuszczę sucz ze smyczy, to ona będzie się wpatrywać we mnie jak border i czekać co tym razem zrobimy :) Myślałam, że zacznie zwiewać i zaczepiać do zabawy inne psy, ale bardzo miło mnie zaskoczyła :)

Nagrodą natomiast nie jest zabawka, zdarza się, że jest nią smaczek... ale ukochaną nagrodą jest... mój rękaw... :twisted:

Gaga 02-03-2009 22:11

Bo rekaw jest debesciak ;) Ja na wlasny rekaw aport robilam przed egzaminem :D

wilczakrew 02-03-2009 22:52

Do Kamironu w częstochowie należy dopisać jeszcze czambora i chyba Cora też tam miała jakieś szkolenie. :)


All times are GMT +2. The time now is 06:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org