Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Kluby CzW i prawo (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Propozycja polaczenia klubowej GI i KAW (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=22305)

Rona 05-07-2012 09:26

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 433937)
Ja też miałam nadzieje, że przecież można -ponad podziałami i animozjami -założyć Klub dla wszystkich wilczakowców. Szlag Cię trafił? Mnie też trafiał, a ilu Ludzi przeze mnie szlag trafiał? Hoł,hoł,hoł!

Kochany Bury Puchatku ;)

Wiem, że wiele przeszłaś i z dobroci serca chcesz oszczędzić tego innym, ale wierz mi - nikogo słowami nie przekonasz że białe jest białe, a czarne - czarne! 8)
To są nieprzekazywalne doświadczenia przez które każdy musi sam przejść - jak ospa wietrzna lub młodzieńczy bunt. Dopóki ktoś na własnej skórze nie poczuje czym jest nielojalność, nieszczerość, obłuda, oszczerstwo, zakłamanie, itd. nie uwierzy na słowo komuś, kogo nawet nie zna osobiście. Więc odpuść, pozwól ludziom uczyć się na błędach. :p
Bywają i tacy, co jak im się napluje w twarz, powiedzą że deszcz pada i oni też mają prawo realizować swoją postawę, wszak w wolnym kraju żyjemy i nie każdy musi wyznawać zasady z serii "Bóg, honor, ojczyzna" .:rock_3

A Peronówka? Peronówka robi swoje - hoduje coraz fajniejsze psy wbrew temu co "życzliwi" za plecami i pewnie na różnych mniej lub bardziej egzotycznych forach gadają. Sobie poradzi. 8)

Puchatek 05-07-2012 10:43

A więc "młodzi" uczcie się na swoich błędach. I milczcie, gdy będziecie lizać rany -kogo to będzie obchodzić... :twisted:
O Peronówkę się nie martwię, tak samo jak o Polski Dwór czy Jantarową Watahę lub inne hodowle-"dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba",:p lecz o grę >fair play< chodzi, o zasady, o etykę postępowań.... Wszyscy mamy cosik "za uszami", ale ważne by mieć tego "cosik" jak najmniej.... Uważam, że "obóz przeciwny" nie gra uczciwie -są na to namacalne przykłady -więc niech nikt nie zabrania nam pamiętać i o tym mówić wprost /a w temacie klubu były takie głosy "niezdecydowanych";-)/.

............


Jeszcze w kwestii formalnej...

Quote:

Originally Posted by orlos (Bericht 433719)
czyli jak dobrze licze 91 ;>??

TEORETYCZNIE dobrze liczysz, jeśli mówimy o akcesie w Wydarzeniu FB -w tej chwili są liczone głosy /z otrzymanych deklaracji/ i porównywanie z chętnymi z FB. Będą wysyłane zapytania, czy chęć brania udziału w Wydarzeniu jest tożsame z wysłaniem deklaracji czy jest to jedynie Ich duchowe wsparcie.
Porównując i dodając i odejmując -mamy już teoretycznie ponad stu chętnych -jest teraz kwestia weryfikacji chęci i przełożenia tego na realnie wysłane deklaracje. W praktyce 91. deklaracji jeszcze nie ma.

.................



/:twisted: Rona, a co to w ogóle za tekst "kochany" -nie odzieraj mnie z mitów -jestem wredna i paskudna i cholernie mi z tym dobrze ;-) Jeszcze, nie daj Boże!, ktoś pomyśli żem poczciwa dusza, psia mać!!!/

Rona 05-07-2012 11:51

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 434045)
A więc "młodzi" uczcie się na swoich błędach. I milczcie, gdy będziecie lizać rany -kogo to będzie obchodzić... :twisted:

Będzie obchodzić i smucić, ale obawiam się, że nie ma innej drogi... :(

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 434045)
Uważam, że "obóz przeciwny" nie gra uczciwie -są na to namacalne przykłady -więc niech nikt nie zabrania nam pamiętać i o tym mówić wprost /a w temacie klubu były takie głosy "niezdecydowanych";-)/.

Widzę i rozumiem Twoje racje, lecz przez jednostronne przedstawianie spraw można czasem osiągnąć skutek wręcz przeciwny od zamierzonego. Wszak znasz przekorę naszą narodową, która czasem bywa cenna, a czasem całkiem autodestrukcyjna :p To, co dla Ciebie jest oczywiste, niekoniecznie jest takie dla ludzi, którzy podobnie jak Ty dawniej - lubią towarzystwo "miłych, zabawnych i pomocnych kolegów z wizją rozwoju rasy czw ".8)
Poza tym może lepiej nie używać terminu "obóz"? Nie jest zbyt jednoznaczny i sugeruje jakąś wojnę, a tutaj przecież nie ma wojny? To, że jedni się lubią i zbierają jakieś deklaracje, a inni nie lubią i wzajemnie krytykują, to przecież nie wojna, tylko demokracja! 8)

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 434045)
/:twisted: Rona, a co to w ogóle za tekst "kochany" -nie odzieraj mnie z mitów -jestem wredna i paskudna i cholernie mi z tym dobrze ;-) Jeszcze, nie daj Boże!, ktoś pomyśli żem poczciwa dusza, psia mać!!!/

Haha...za późno! Ty już swoje serducho odsłoniłaś kiedy wzięłaś Cara, kto teraz uwierzy w Twoją wredność :lol:

pawmagdul 05-07-2012 14:32

w poście #53 Bura zacytowała list intencyjny, szanowni forumowicze - powróćcie do tego postu i przeczytajcie ten list, bo ja zaczynam się zastanawiać czy to będzie klub miłośników rasy czy też koalicja przeciwko komuś ???? czemuś ???? .... jak ktoś kogoś nie lubi to niech go po prostu nie lubi, może się obrazić, nie odzywać, ręki nie podawać .... w liście intencyjnym jest napisane że "klub jest otwarty dla wszystkich miłośników rasy" (to jest cytat) .... to albo zmieńcie list, dopiszcie że celem klubu jest zwalczanie zachowań takich jak "nielojalność, nieszczerość, obłuda, oszczerstwo", zakłamanie", albo przestańcie o tym pisać ....

jeżeli ktoś mnie zaprosi na wspólny spacer, to chętnie poznam Kurta z każdym pieskiem dla jego dobra i socjalizacji - i nie będę sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel ....

Grin 05-07-2012 14:52

Quote:

Originally Posted by pawmagdul (Bericht 434071)
jeżeli ktoś mnie zaprosi na wspólny spacer, to chętnie poznam Kurta z każdym pieskiem dla jego dobra i socjalizacji - i nie będę sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel ....

:D :D :D
Nikt tego na początku nie sprawdza. Dopiero później dowiaduje się nagle, że jego pies jest (do wyboru do koloru); brzydki, mały, obciążony genetycznymi chorobami, chorobliwie lękliwy i/lub dla odmiany niesamowicie agresywny, niezsocjalizowany, itd itd itd.... :D
PS
Chyba nie do końcu zrozumiałeś; nikt nikomu do klubu nie zabrania ani nie będzie zabraniał przystępować, wręcz przeciwnie. Kolejny raz ktoś powtarza to samo zdanie, które nijak się ma do rzeczywistości

pawmagdul 05-07-2012 15:11

Grin: wszystkie nasze psy maja jakieś wady, a zapewne i obciążenia genetyczne .... a to który się komu podoba to rzecz gustu :) ....

Grin 05-07-2012 15:16

Quote:

Originally Posted by pawmagdul (Bericht 434075)
Grin: wszystkie nasze psy maja jakieś wady, a zapewne i obciążenia genetyczne .... a to który się komu podoba to rzecz gustu :) ....

Ech, albo nie wiesz, albo udajesz, że nie wiesz o czym mowa...
Sorry, ani tu miejsce ani czas na opowieści zdejmujące klapki z oczu... Jednak jak ktoś chce i ma czas... wszystko tu na wolfdogu jest...
No, może nie wszystko od czasu jak modny stał się FB, ale wystarczająco, aby zdanie dało się wyrobić...
W każdym razie (wracając do tematu klubu) dobrze by było, gdybyś nie powtarzał informacji, które są zwyczajnie - nieprawdziwe.

z Peronówki 05-07-2012 15:21

Quote:

Originally Posted by pawmagdul (Bericht 434071)
jeżeli ktoś mnie zaprosi na wspólny spacer, to chętnie poznam Kurta z każdym pieskiem dla jego dobra i socjalizacji - i nie będę sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel ....

SERIO??? :twisted: Oj, chyba sam siebie nie czytasz.... ;8) Bo jesli spotkasz sie z psem z hodowli Galicyjki wilk to jak nic bedzie to "bida, ktorej hodowca trzyma psy w kojcach i nigdy nie chodzi z nimi na spacer" (cytat: "Galicja: to jak to .... nie spacerujecie ze swoimi pieskami ???? "), jak bedzie czlowiek uczestniczacy w spotkaniach wilczakowcow, to jak nic wedlug Ciebie bedzie to sadysta uwielbiajacy popijac piwko, podczas, gdy pies meczy sie gdzies uwiazany ("mi nie chodzi o imprezę i burych przywiązanych do płota, tylko o SPACER :) "). Jak Peronowka to jak nic bida kojcowa ("zwłaszcza jak ktoś ma w hodowli 13 psów w kojcach").
Malo kiedy trafia sie na forum osoba, ktora ma tak doskonale wyrobione (bardzo negatywne i totalnie bledne) zdanie na temat wlascicieli i hodowcow, ktorych zwylke na oczy nie widziala. Ja wiem, ze to "zasluga" Twoich spacerow z Grzesiem, ale to nie wymowka... Dlatego razi mnie, gdy to wlasnie Ty piszesz, ze "nie będziesz sprawdzał w papierach do jakiej koterii należy właściciel".... 8) Niestety nie raz pokazales na forum, ze sprawdzasz i doklajasz latki ludziom, o ktorych nie masz pojecia - a latki dajesz na postawie tego co gada Valdemort... Smutne, ale prawdziwe...

BTW: Ja jestem za klubem otwartym dla Wszystkich - jestem zdania, ze oszolomstwo prezentowane przez nasze czarne charaktery nie ma szans w klubie ludzie rozsadnych, ale tez nie dziwi mnie, ze ludzie nie chca wspolpracowac z osobami, ktorzy wlasnie nie sa milosnikami rasy, ale chca dzialac jedynie by zaspokoic swoje wlasne chore ambicje, osiagajac je gnojeniem innych i szczuciem ludzie przeciwko sobie....

pawmagdul 05-07-2012 15:48

Margo: jeżeli chodzi tutaj o obrzucanie się wyrwanymi z kontekstu cytatami, to ja się z takiej dyskusji wypisuję .... zwłaszcza że wiesz lepiej od autora co miał na myśli ....

Rybka 05-07-2012 15:55

W takim razie proponuję lepiej formułować swoje myśli Pawle, ponieważ ja czytając tamten wątek miałam takie same odczucia co Margo.

Rona 05-07-2012 17:12

Quote:

Originally Posted by pawmagdul (Bericht 434071)
w poście #53 Bura zacytowała list intencyjny, szanowni forumowicze - powróćcie do tego postu i przeczytajcie ten list, bo ja zaczynam się zastanawiać czy to będzie klub miłośników rasy czy też koalicja przeciwko komuś ???? czemuś ???? .... jak ktoś kogoś nie lubi to niech go po prostu nie lubi, może się obrazić, nie odzywać, ręki nie podawać .... w liście intencyjnym jest napisane że "klub jest otwarty dla wszystkich miłośników rasy" (to jest cytat) .... to albo zmieńcie list, dopiszcie że celem klubu jest zwalczanie zachowań takich jak "nielojalność, nieszczerość, obłuda, oszczerstwo", zakłamanie", albo przestańcie o tym pisać ....

Dokładnie o tym pisałam wcześniej - Klub powinien być otwarty dla wszystkich miłośników rasy , ale jeśli komuś konkretne klubowe towarzystwo nie spasuje i uzna to za czynnik ważniejszy niż swoją przynależność do klubu, po prostu do niego nie wstąpi, albo się z niego wypisze - wilczaki na szczęście można także miłować poza klubem. 8)

W czym widzisz problem i o jakim zwalczaniu mówisz? Czy to, że pan X czy pani Y wystąpią sobie z klubu na własne życzenie, bo nie spodoba im się zielony kolor trampek pana Ę., lub to, że pani Ą. robi ludziom świństwa, to prześladowanie kogokolwiek? :roll:

pawmagdul 05-07-2012 17:46

Rona: piszesz dokładnie to co ja miałem na myśli .... a o tym "zwalczaniu" to są oczywiste żarty :) .... no a dyskutowanie kto powinien a kto nie powinien znaleźć się w klubie należałoby zakończyć ....

Rona 05-07-2012 18:07

Quote:

Originally Posted by pawmagdul (Bericht 434092)
Rona: piszesz dokładnie to co ja miałem na myśli .... a o tym "zwalczaniu" to są oczywiste żarty :) .... no a dyskutowanie kto powinien a kto nie powinien znaleźć się w klubie należałoby zakończyć ....

Prawdę mówiąc chyba zacznę agitować za wysyłaniem deklaracji :lol: Nie żeby sam klub jako taki specjalnie mnie interesował, ale gdy po osmiu latach zaglądania na wolfdoga po raz kolejny słyszę hasło: "powstawanie klubu wilczaka" to na serio dostaję gęsiej skórki! :rock_3

A niechby już ten klub wreszcie powstał taki czy siaki i byłby spokój. :roll: Wiem, wiem... to był żart :lol:

DanielZ 05-07-2012 18:31

Quote:

Originally Posted by Rona (Bericht 434093)
Prawdę mówiąc chyba zacznę agitować za wysyłaniem deklaracji :lol: Nie żeby sam klub jako taki specjalnie mnie interesował, ale gdy po osmiu latach zaglądania na wolfdoga po raz kolejny słyszę hasło: "powstawanie klubu wilczaka" to na serio dostaję gęsiej skórki! :rock_3

A niechby już ten klub wreszcie powstał taki czy siaki i byłby spokój. :roll: Wiem, wiem... to był żart :lol:

Biorąc pod uwagę ilość CSV w Polsce , prace nad zbieraniem deklaracji i powstaniem klubu idą w rekordowym tempie i to nie żart.

Rona 05-07-2012 18:37

Quote:

Originally Posted by DanielZ (Bericht 434094)
Biorąc pod uwagę ilość CSV w Polsce , prace nad zbieraniem deklaracji i powstaniem klubu idą w rekordowym tempie i to nie żart.

Już słyszałam i cieszę się! :grosscool

Witek 10-07-2012 12:35

To wracamy do pracy. Dziś doszły mnie słuchy że KAW nie bedzie z nami współpracować i zakłada swój klub wilczaka saralosa i czegos tam jeszcze. Smutne w tym wszystkim jest to że nie potrafili przyjąć wyciągniętej ręki no ale jak się zaczyna rozmowę o połączeniu sił na zasadzie pomożemy ale chcemy pare stołków w przyszłym zarządzie to... szkoda gadać. Na myśl przychodzi mi teraz tylko jedno słowo "gówniarzeria".
To pisałem ja Witek Wasz przyszły prezes hahaha a myśleli że oddam im swój stołek
P.S. żartowałem oczywiście z tym stołkiem

avgrunn 10-07-2012 13:15

Ale to przeciez z gory bylo widac ze wyszli z propozycja wylacznie by miec czyste sumienie i pokazac ze "my chcielismy ale oni nie", nie sadze by z tego cos wyszlo bo jesli komus zalezy to organizuje taka sprawe w inny sposob.
Zycze im powodzenia, bo przynajmniej zrobia wszystko po swojemu.

sssmok 10-07-2012 13:29

Quote:

Originally Posted by avgrunn (Bericht 434439)
Ale to przeciez z gory bylo widac ze wyszli z propozycja wylacznie by miec czyste sumienie i pokazac ze "my chcielismy ale oni nie", nie sadze by z tego cos wyszlo bo jesli komus zalezy to organizuje taka sprawe w inny sposob.
Zycze im powodzenia, bo przynajmniej zrobia wszystko po swojemu.

Lubie to! 8)

Rona 10-07-2012 14:33

Quote:

Originally Posted by avgrunn (Bericht 434439)
Zycze im powodzenia,

Ja również!

Quote:

Originally Posted by avgrunn (Bericht 434439)
... przynajmniej zrobia wszystko po swojemu.

... i będą mieć 100% miejsc w zarządzie.:klatsch

Grin 10-07-2012 14:54

Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? :D Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?

Witek 10-07-2012 15:06

Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 434443)
Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? :D Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?

Mnie naiwnemu kiedyś sie wydawało że wyznacznikiem jest wzorzec ale wiem też że każdy go rozumie i interpretuje po swojemu jak to będzie wyglądało w prawdziwym klubie nie wiem mam nadzieje że rozsądnie a w tym jedynym słusznym podobno za eksperta od howu i wzorca robi Pan Grześ więc przynajmniej tam wiadomo jak to bedzie wyglądać:roll:
To pisałem ja Witek

Puchatek 10-07-2012 15:50

A może po prostu wystarczy, że oba Kluby /władze/ zachowają "elementarne zasady" i nie będą ze sobą walczyć.
Opinia publiczna sama zdecyduje kto jest i będzie dla niej znawcą tematu od wzorca i bonitacji /np./ i podejmie decyzje, u kogo się mierzyć/ważyć/macać.
Poza tym konkurencja może stymulować do podwyższania standardów, jakości pracy.
...
Taka refleksja co do inicjowania Klubu saarlo-vlcak-ów... Mam miĘszane uczucia, gdy myślę o klubie saarlków tworzonym przez głównego hodowcę saarlków i opiekunów jego psów.... z obiektywizmem rasowym to mi się to nie kojarzy.....Ale co mnie to....W sumie, to mi to wisi -mam wilczaki i moje psy oceniają nie tylko "moi" ale i inni hodowcy -to daje mi możliwość "wypośrodkowania" opinii.
Tak czy inaczej: "s Bochom"!

Witek 10-07-2012 16:01

a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?

Huan 10-07-2012 16:46

Myślę, że GI powinno dalej kontynuować swoją pracę, tym bardziej, że widać postępy i rzeczywiście darować sobie potyczki z KAWem.

Uważam, że klub CzW nie powinien być łączony z klubem Saarlosów i jeśli takie połączenie miałoby miejsce, to jako pierwszy wycofałbym deklarację. Dlaczego? Dlatego, że w dużym uproszczeniu "profil psychologiczny" przeciętnego właściciela saarlosa różnicy się znacznie od właścicieli Czw i podejście tych dwóch grup właścicieli wilczaków do wielu tematów jest skrajnie różne. CzW i Saarlos to nie tylko różnica w wyglądzie, ale również charakterze, predyspozycjach rasy i ich przeznaczeniu. Piszę to na podstawie doświadczeń z właścicielami CzW i SWH z zagranicy, ale wątpię, aby nagle Polska stała się wielką utopią, gdzie coś takiego jest możliwe.

Quote:

Originally Posted by Witek
a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?

:) No właśnie. Może od razu zatytuować: "tworzymy klub rasy Jantarowej Watahy" ;)

Rona 10-07-2012 17:10

Quote:

Originally Posted by Witek (Bericht 434444)
...a w tym jedynym słusznym podobno za eksperta od howu i wzorca robi Pan Grześ więc przynajmniej tam wiadomo jak to bedzie wyglądać:roll:

Po co czas przyszły? :shock: Wzorzec już wygląda i występuje na wystawach. Nie zauważyłeś? :rock_3

DanielZ 10-07-2012 17:14

uote=Grin;434443]Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? :lol: Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?[/quote]
Do każdego klubu który powstanie musisz sobie dopisać +1 , czyli jak powstanie klub z nazwą "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce " to będą dwa kluby : 1-Klub Psów Pasterskich Niepolskich (jest to klubo-komisja) który organizuje i będzie organizował wystawę klubową bez względu na ilość powstałych klubów rasy (np.wilczaka) z tzw. dużym CWC ( jak kogoś interesuje różnica miedzy tzw. dużym CWC , a małym CWC to wyjaśnię później.) . 2- klub np. o nazwie "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce "który będzie istniał równolegle i będzie mógł organizować swoją wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN zadecyduje inaczej.
3- kolejny klub pod nazwą np. "Klub CSV w Polsce" który będzie istniał równolegle z dwoma powyżej i będzie organizował wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN nie zadecyduje inaczej. itd itd... :)
Hodowcy i właściciele mogą sobie wybrać gdzie przynależeć czy do jednego , dwóch czy do żadnego.
O bonitacji to zapomnij , o wpisie czy pies jest użytkowy nie decyduje żaden klub tylko Główna Komisja Szkolenia Psów ZKwP i jeżeli zatwierdzą w polsce biegi to możesz zaliczyć taki bieg bez wzgledu na to kto będzie go organizował (oczywiście pod patronatem ZKwP) . Możesz też jechać na Słowacje/Czechy czy do innego kraju zaliczyć biegi i też masz psa użytkowego, możesz ewentualnie zdać IPO nawet w polsce i też bedziesz mieć psa użytkowego.

Gaga 10-07-2012 19:18

Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.

Grin 10-07-2012 19:42

Quote:

Originally Posted by DanielZ (Bericht 434456)
O bonitacji to zapomnij

Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.

DanielZ 10-07-2012 20:42

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434464)
Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.

Właśnie nie wiem skąd pomysł o rozdzielania stanowisk .
Na pierwszym zebraniu członków klubu (czyli osób które podpisały deklarację) zorganizowanym przez GI zostaną wybrane władze.
Każdy kto podpisał deklarację ma prawo jak i obowiązek pojawienia się na pierwszym zebraniu i zgłoszeniu swoich kandydatów lub nawet siebie i jeśli otrzyma odpowiednią liczbę głosów dostanie się do zarządu klubu.
Trzeba być niezłym jasnowidzem żeby przewidzieć kto dostanie jaki stołek 8)

Gaga 10-07-2012 20:49

Daniel-zasady są dla mnie jasne:) Doprecyzuję pytanie: gdzie ze strony KAWu padła sugestia lub informacja wprost o tym, że połączenie sił i rozmowy mają oznaczać 'podział stanowisk'. Pisało o tym parę osób, stąd wnioskuję, że ja ten tekst gdzieś ominęłam:roll: I proszę tylko o wskazanie.

DanielZ 10-07-2012 21:02

Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 434466)
Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.

Bonitacja - czyli dopuszczenie psa/suki do hodowli na określonych zasadach.
Jest tylko jedna rasa która ma przegląd hodowlany - Owczarek Niemiecki
Tu jest lista http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zal..._hodowlane.pdf ras która zawiera dodatkowe wymagania hodowlane bez względu czy dana rasa ma swój klub i jaki ten klub jest, to są ustalenia odgórne . Wielkim sukcesem było by gdyby wilczak na tej liście znalazł się chociaż z obowiązkiem wykonania prześwietlenia HD.
Quote:

Originally Posted by Grin (Bericht 434466)
....Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.

Nie jedyne , bo może jeszcze wydawać biuletyn , może składać wnioski dotycząse rasy do ZKwP, podejmować własne uchwały dotyczące tylko i wyłącznie członków klubu ...

DanielZ 10-07-2012 21:04

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434470)
Daniel-zasady są dla mnie jasne:) Doprecyzuję pytanie: gdzie ze strony KAWu padła sugestia lub informacja wprost o tym, że połączenie sił i rozmowy mają oznaczać 'podział stanowisk'. Pisało o tym parę osób, stąd wnioskuję, że ja ten tekst gdzieś ominęłam:roll: I proszę tylko o wskazanie.

Nie wiem , też nie czytałem, palcami nie będę wytykał bo to nieładnie 8)

Puchatek 10-07-2012 21:30

Ja też nigdzie nie wyczytałam o "stołkach" aczkolwiek nie jest wykluczone, że poniższy tekst potraktowano w ten sposób:
http://ww.wilczaki.eu/forum/viewtopic.php?t=286&postdays=0&postorder=asc&start =15
post Ori z dnia 28.06.2012
"(...)
W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)"
Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"...




...
(*)-sugerowano, że "nasza" GI to grupka kolesi /zresztą w części niekompetentnych/, która ma ciągoty do władzy...

Gaga 10-07-2012 21:54

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 434477)
"(...)
W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)"
Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"...

To?? Ok, czyli kwestia interpretacji. A tu dowolność - każdy rozumie, jak chce. Jak obiecałam-nie rozwijam tematu.
Dziękuję.

Puchatek 10-07-2012 22:52

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434479)
To??

Nie powiedziałam, że na pewno >TO<. MOŻE to >TO<.....:rock_3
Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434479)
kwestia interpretacji. A tu dowolność - każdy rozumie, jak chce.

Dokładnie. :)
Mnie na przykład trochę przykro :(, że GI z WD zinterpretowano, jako grupę wzajemnej adoracji chcącą trzymać władzę po zainicjowaniu Klubu....
Ret.: Czy to przeinterpetowanie /a może już przekłamanie?/ w przyszły Klub zaangażowanym lub niezdecydowanym nie sprawiło przykrości/ nie było Im smutno?
Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 434479)
Dziękuję.

Proszę i >do usług< ;-)

.....
Wyjątkowo mi smutno, że niestety ja też miałam skojarzenie ze stołkami.... Może dlatego, że zbyt wiele ściem, podchodów i "drugiego dna" było stosowanych przez p.E.W. i zaangażowanego "stowarzyszonego". A doświadczony człowiek "na zimne dmucha".....na smutno. :cry:

Puchatek 10-07-2012 23:01

Quote:

Originally Posted by Witek (Bericht 434449)
a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?

Właśnie o to mi chodziło....:twisted:
W "guglu" wyświetla mi się tylko Wataha....
No chyba, że któryś z jej opiekunów robi hodowlankę..... I wtedy wszystko zostanie w rodzinie.... wzorzec też.....8)

Rona 11-07-2012 06:35

Quote:

Originally Posted by Huan (Bericht 434453)
Uważam, że klub CzW nie powinien być łączony z klubem Saarlosów i jeśli takie połączenie miałoby miejsce, to jako pierwszy wycofałbym deklarację. Dlaczego? Dlatego, że w dużym uproszczeniu "profil psychologiczny" przeciętnego właściciela saarlosa różnicy się znacznie od właścicieli Czw i podejście tych dwóch grup właścicieli wilczaków do wielu tematów jest skrajnie różne. CzW i Saarlos to nie tylko różnica w wyglądzie, ale również charakterze, predyspozycjach rasy i ich przeznaczeniu. Piszę to na podstawie doświadczeń z właścicielami CzW i SWH z zagranicy, ale wątpię, aby nagle Polska stała się wielką utopią, gdzie coś takiego jest możliwe.

To jest argument z serii argumentów merytorycznych. A na kilometr widać, że tu nie chodzi o meritum, tylko o politykę. :|


All times are GMT +2. The time now is 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org