Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Chov (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=110)
-   -   SVP1 ako podmienka k dosiahnutiu chovnosti psa (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=24991)

saschia 22-05-2013 11:43

Najma ak ma niekto zaujem o vycvik, malokedy si vyberie CSV, je to sice skvelo univerzalne plemeno, ale ako kazdy univerzal nie je ani v jednom medzi najlepsimi (snad az na extradlhe vytrvalostne behy, ale ani na to nie su ludia ;) ). Obcas sa najde nadsenec pre ktoreho je to zaujimavy oriesok, ale takych vela nie je.

Pavol1217 22-05-2013 11:45

Quote:

Originally Posted by Miki
ie som členom klubu chovateľov v Českej republike, Česká republika nie je garantom plemena pred FCI neriešim to, tak ako podmienky chovu v iných krajinách, ktoré nadviazali na už FCI uznané plemeno. Základ uznanie plemena je na Slovensku, nebúrajte základy, nebudete mať na čom postaviť nadstavbu akokoľvek peknú a pozlátenú

nesúhlasím, len preto že sme garant plemena, to znamená ze musíme behat 40 km proti vetru, za dazda ako chuji?

JanaM. 22-05-2013 11:45

sak nemusite, pojde niekto iny za vas ...a tak by ste sa citili? ako toto, co pisete? ci taku mate mienku o ostatnych, kt. ten beh zvladli?

Pavol1217 22-05-2013 11:46

tak aby sme sa rozumeli, vážim a obdivujem každého, kto to zabehol, zvlášť tých, ktorý to zabehli v parádnom čase... avšak beh len na báze dobrovolnosti !!! nie ako obligatorna podmienka do chovu... pevne verím, ze nie kazdý je toho názoru, ze bez behu to nepojde a po čase to nebude presilovka všetkých proti jednému...

xica 22-05-2013 11:49

Jana - kazdy beha ako vie ;) navyse na obidvoch behoch co bola Juna bolo pekne pocasie

JanaM. 22-05-2013 11:52

tak ho zabehnite aj vy...a budete si vazit a obdivovat aj seba :) ..a my tiez :)

Pavol1217 22-05-2013 11:56

ano prvý krát dokonca po polovici useku 30 stupnov, tam sa tiez zle behá...

JanaM. 22-05-2013 12:03

vietor zly, dazd zly, chladno zle, slnko zle..jak do certa by ste chceli, aby bolo? pridte na beh do trebisova..je to v parku, je tam chladok a stromy, ak by bolo horuco..alebo ja uz neviem, ako vam poradit...sak vazne to za vas niekto pojde...prepacte, ale to ani dieta nie je take tvrdohlave a nevydumuje tolko, ako vy :D

elizabeth 22-05-2013 12:04

Pavol nehnevaj sa ale ja nesuhlasim aby sa skuska SVP zrusila ANO mame najprisnejsie podmienky chovnosti a Bohu vdaka za to :) sme garantami plemena nemozme davat do chovu vsetko..... samozrejme bolo by dobre keby chovny psy mali kazdy aspon jeden vrh a tym padom sa dala sanca i psom a sukam s P5 ale SVP je celozivotna sucast CSV a ako chovatel by si to mal chapat a hladat riesenia na absolvovanie skusky a nie robit zle plemenu s touto neoddelitelnou sucastou ktora k tomuto plemenu i vramci jeho historie PATRI :)

leila 22-05-2013 12:05

ja ti to kludne odbehnem. chcem aj 70tku. zacinam trenovat so svojou a raz verim dam aj 100

Pavol1217 22-05-2013 12:06

ja nie som tvrdohlavy, avsak nechcete porozumiet môjmu postoju, beh ano, ale dobrovolny, dajme vitazom hodnotne dary, zasluzia si to... beh ano, ale na báze dobrovolnosti, kto chce csv a behat, nech behá, kto chce csv a cvicit, nech cvicí, kto chce s nim plávat, nech pláva, kto skákat za padáku, nech skáce... ale len na báze dobrovolnosti, to je moj postoj... rozpraval som sa na tuto temu s petrom krotkovskym a ten mi povedal, ze beh bol vymyslený len preto, aby v minulosti bol pes vyskúsaný, ked sa v tej dobe vobec nerobili rentgeny... ja v behu v dnesnej dobe opodstatnenie proste nevidim, a s mojim nazorom sa vsetci musite zmierit, nemusíte tieto riadky cítat, ale ja svoje nazory sírit neprestanem, howg :)

leila 22-05-2013 12:07

v Trusalke, v 2009 už niekto navrhoval zrušenie SVP, ale bolo to zamietnuté.

Pavol1217 22-05-2013 12:08

a samozrejme dakujem za ponuky :)

Elar 22-05-2013 12:09

A kto chce chovat nech splni stanovene podmienky alebo nech nechova!!!

leila 22-05-2013 12:10

Quote:

Originally Posted by Miki
naozaj bol beh vymyslený LEN preto, aby bol csv "vyskúšaný na dyspláziu" !?

nie, sledovala sa aj konštrukcia - stavba tela.

admin 22-05-2013 12:12

Omnoho viac ako dysplaziu beh osetri stavbu tela... Aragorn (potomok vlkov ;) ) zabehol stovku minimalne raz (bol druhy na pretekoch v BB) a potom mu zrentgenovali bedra a dostal dbk C...

Pavol1217 22-05-2013 12:14

Zuzana, ako nič osobne proti tebe, ale nevieš diskutovať a prijať aj odlišný názor, ako je ten tvoj? z tvojho striktneho prispevku mam pocit, ako keby som otvoril pandorinu skrinku, alebo začal tretiu svetovú...

z môjho pohladu DBK C nie je zase az taky problem, v čechách sa na nom môže v pohode chovat a neznamena to ze klb je chory...

leila 22-05-2013 12:16

napr. mne sa nepáči, že do chovu nie sú pustené psy s dbk C... nie je nikde dokázané, že za DBK môže len dedičnosť. ak sa nakombinuje partner s Ackom... preco nie? niekedy je vo vrhu same Acko a jeden pes ma C... ale ci to je dedicnost alebo uraz uz nikto nesleduje...

admin 22-05-2013 12:16

preco dobrovolne, ked je to raz podmienka?! vela z nas si pohundre ohladom behu, ale sak ked raz musis, ak chces mat psa chovneho, tak co? zapičujem, sadnem na bike a krutim si jak pan :) . Nejdem hlavou proti muru. No pojde sa napr. niekto len s vyucnym listom pchat na VS? zacne spisovat peticie? :D

admin 22-05-2013 12:19

aj zakony v parlamente sa stale menia a nikto za to poslancov nevešia... takisto ked clen klubu chce zmenit podmienky chovu, alebo chovatelsky poriadok, co je na tom zle, ked sa o to budem snazit?


All times are GMT +2. The time now is 18:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org