Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Różne (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Dwuletni husky i szczeniak wilczaka ? Jak im się ułoży ? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=16435)

Mistrali 06-01-2011 18:59

Dwuletni husky i szczeniak wilczaka ? Jak im się ułoży ?
 
Witam, jestem właścicielką dwuletniego Siberian Husky i po długich dyskusjach, namyśleniach i rozważaniach całą rodziną zdecydowaliśmy że do naszego domu musi trafić wilczak :) . Szczeniak jest już zarezerwowany, odbiór mniej więcej na początku lutego. Mam w zwiąku z tym pytanie jak mogą się ułożyć relacje mojego Tamlina z przyszłym towarzyszem gdy wilczak podrośnie? Nigdzie nie znalazłam zadowalającej mnie odpowiedzi na pytanie czy wilczak będzie próbował ''zjeść'' huskiego ;) ?
Czy jeżeli od szczeniaka będzie znał Tamlina i wychowywał się z nim to czy może w przyszłości próbować atakować Tamiego ? Lub też odwrotnie czy Tami może nie tolerować wilczaka gdy ten już dorośnie mimo że będzie znał go ''od małego'' ?
Chciałaby też wiedzieć jak rozpocząć ich znajomość, jak mam się zachować gdy przyniosę do domu nowego psa ?
Będę wdzięczna za wyczerpujące odpowiedzi :)

Witek 07-01-2011 19:51

W moim rodzinnym mieście będzie wilczak? :grosscool:
A to masz w planach kupić samca?

Mistrali 07-01-2011 20:31

Owszem :)
Do Chorzowa trafi piesek z hodowli Braterstwo Wilczaków :love

Witek 07-01-2011 20:41

Quote:

Originally Posted by Mistrali (Bericht 349340)
Owszem :)
Do Chorzowa trafi piesek z hodowli Braterstwo Wilczaków :love

To czasem na batorym można spotkać naszą burą :D

Karina 07-01-2011 20:41

No proszę :D A niedawno rozmawiałam z Danielem o tym gdzie trafią maluchy :D Za 2 tygodnie jadziem z Radośką je zobaczyć ^^ Mam znajomego który ma 3 letniego Alaskan Huskyego - spotykamy się z nim od czasu do czasu odkąd jest sucza i jest jej wielką miłością. Natomiast innych obców psów nie trawi (a suk szczegółności). Mnie się wydaje, że skoro będą ze sobą non stop to wilczak problemów robić nie będzie - ciekawe ino jak haszczak się zachowa :p

Mistrali 07-01-2011 20:47

Zazdroszczę Ci Karina, ja już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć na żywo małego :D
Mam nadzieję że spotkam wilczaki mieszkające w pobliżu Chorzowa np. w Katowicach itp.
Mam też nadzieję że spotkam wielbicieli wilczaków na niejednej wystawie :lol:

Witek 07-01-2011 20:48

Quote:

Originally Posted by Mistrali (Bericht 349344)
Zazdroszczę Ci Karina, ja już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć na żywo małego :D
Mam nadzieję że spotkam wilczaki mieszkające w Chorzowie, Katowicach itp.
Mam też nadzieję że spotkam wielbicieli wilczaków na niejednej wystawie :lol:

My z atah spotykamy się raz na jakiś czas w WPKiW więc jakby co zapraszamy :) Z maluszkiem lub jeszcze bez :)

Mistrali 07-01-2011 20:50

Quote:

Originally Posted by trunksia&witgor (Bericht 349342)
To czasem na batorym można spotkać naszą burą :D

Byłoby wspaniale gdyby udało nam się ją spotkać :lol:

Karina 07-01-2011 20:51

Quote:

Originally Posted by Mistrali (Bericht 349344)
Zazdroszczę Ci Karina, ja już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć na żywo małego :D
Mam nadzieję że spotkam wilczaki mieszkające w Chorzowie, Katowicach itp.
Mam też nadzieję że spotkam wielbicieli wilczaków na niejednej wystawie :lol:

Skąd ja to znam, ja odliczałam sekundy do przygarnięcia Radośki na dobre :D Umiziam go od Ciebie :D No na Śląsku dużo wilczakowatych jest, m.in. mama i brat Radosi w Częstochowie (WilczaSaga) a w Katowicach jej siostra, którą mamy zamiar odwiedzić niebawem :)

Mistrali 07-01-2011 20:51

Quote:

Originally Posted by trunksia&witgor (Bericht 349345)
My z atah spotykamy się raz na jakiś czas w WPKiW więc jakby co zapraszamy :) Z maluszkiem lub jeszcze bez :)

Jestem bardziej niż chętna na wszelkie spotkania :lol:
Gdyby jakieś było planowane to proszę tylko dać mi znać, stawię się na pewno :)

Mistrali 07-01-2011 20:56

Quote:

Originally Posted by Karina (Bericht 349348)
Skąd ja to znam, ja odliczałam sekundy do przygarnięcia Radośki na dobre :D Umiziam go od Ciebie :D No na Śląsku dużo wilczakowatych jest, m.in. mama i brat Radosi w Częstochowie (WilczaSaga) a w Katowicach jej siostra, którą mamy zamiar odwiedzić niebawem :)

O mój boże :shock: same dziewczyny w okolicy :lol: to moje psisko będzie najszczęśliwszym wilczakiem pod słońcem :lol:

Gaga 07-01-2011 21:39

Rozumiem, że pierwotne pytanie jest nieaktualne? Decyzja podjęta, teraz już nie czas na takie pytania:)?

atah 07-01-2011 22:03

O! to Waszym najblizszym sąsiedzkim wilczakiem bedzie Aszczura Wilczosagowa:) Park chorzowski to nasze terytorium, więc jak juz nowy wilczak przybedzie to czekam na znak;]
Nie sądze, zeby wilczak stanowił jakiekolwiek zagrozenie dla husky'ego, wilczaki nie atakuja swojego stada. Co prawda czasem rozmówki psie postronnym moga sie wydawać prawdziwa walka, ale szybko nauczysz się to rozrózniać. Kiedy Astri była jeszcze wyraźnie szczeniakiem, zdarzylo mi sie , ze przechodnie interweniowali zaniepokojeni, że " niech pani cos zrobi,ten duży pies zagryzie tego malego". Tłumaczyłam, że to zabawa i w zasadzie to ten duzy (owczarek) sie broni przed małym , ale chyba myśleli ze wariatka jakas jestem:))
U Was moze sie pojawić problem, ze energia młodego husky i jeszcze mlodszego wilczaka moze sie skumulowac i wtedy bedziecie mieć tajfun codzienny:)) Ale z drugiej strony "trafiła klosa na kamień" i razem się poprządnie wyeksploatują.
Tyle, ze ja mam sukę. Nie wiem jakie dorastajacy samiec wilczakowy moze mieć fochy.

Spider 08-01-2011 16:32

Witam,a jak będziecie mieli chęć na mały wypad w góry to zapraszamy na wycieczkę okolicę bielsko bialskich górek.pozdrawiamy Czakram Galicyjski Wilk z ferajną

atah 08-01-2011 18:14

Mistrali - weź na jutrzejszy spacer swojego haszczaka koniecznie. Zobaczysz czy daje radę z wilczakami:)) Na poczatek wersja soft - łagodne suki:) Bo z wilczymi samcami to nie ma żartów;]

Witek 08-01-2011 19:41

Quote:

Originally Posted by atah (Bericht 349550)
Mistrali - weź na jutrzejszy spacer swojego haszczaka koniecznie. Zobaczysz czy daje radę z wilczakami:)) Na poczatek wersja soft - łagodne suki:) Bo z wilczymi samcami to nie ma żartów;]

Łagodne? Ja mogę różnie Astarte nazywać ale na pewno nie tak :D :twisted:

atah 08-01-2011 20:00

Quote:

Originally Posted by trunksia&witgor (Bericht 349579)
Łagodne? Ja mogę różnie Astarte nazywać ale na pewno nie tak :D :twisted:

Ja nazywam Astri - Piekielna Sucz, ale nie straszmy koleżanki :evil_lol.

anetawron 08-01-2011 21:17

Jeżeli husky to samiec i wilczak też to w przyszłości może być różnie... Ja mam w domu 6 letniego ONa i 4 letniego wilczaka, wilczak wychowany przez ONka po 3,5 roku wilczak postanowił objąć dowodzenie w psim stadzie zaczynając od delikatnych sygnałów i uchybień w "regulaminie" a kończąc na bezpośrednich prowokacjach i wyzwaniach, ONek nie zamierza w żadnym wypadku oddać władzy. Dlatego też chłopcy nie zostają już razem sami w domu, nie wychodzą razem do ogródka, na spacery chodzą razem i przebywają w swoim towarzystwie tylko pod bacznym okiem :evil:

Witek 08-01-2011 21:18

No moja to sama słodycz :D
http://images8.fotosik.pl/355/021fe783d5089ec7.jpg

http://images8.fotosik.pl/355/14856bbde0a64585.jpg

Mistrali 08-01-2011 22:38

Chłopak już nie może się doczekać spotkania z nowymi koleżankami jutro :D


All times are GMT +2. The time now is 01:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org