Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport i szkolenie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Biegi wytrzymalosciowe w CZ i SK (10.2006) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=4413)

Margo 22-09-2006 10:36

Biegi wytrzymalosciowe w CZ i SK (10.2006)
 
Zblizaja sie terminy tegorocznych biegow wytrzymalosciowych na Slowacji (07/10/2006 w Trenczynie) i Czechach (14-15/10/2006 u Dany w Jevišovicach). My bedziemy jechac na oba, wiec jak ktos ma chce sie przylaczyc...... :P

Na bieg w Trenczynie trzeba sie zglaszac juz TERAZ, bo moze sie okazac, ze bedzie zbyt duzo zgloszen i nie wszystkie zostana przyjete. Ciekawostka tego biegu jest to, ze zostal on zgloszony jako oficjalne zawody - najlepszy pies i najlepsza suka dostana CACITy, czyli wnioski na Miedzynarodowego Championa Uzytkowosci. Zgloszenia nalezy przesylac na adres slowackiego klubu: [email protected]

Termin zgloszen na bieg w Czechach uplywa 5.10.2006 - wtedy to juz papiery musza byc na biurku organizatorow. Formularz zgloszenia znajdziecie tutaj:
http://www.cswolfdog.cz/help/dokumenty/zvp-06.pdf

Osobiscie bardzo polecam cala impreze. To nie tylko doskonala zabawa, mozliwosc sprawdzenia swoich sil i szansa na zdanie egzaminu. Ale mozna tez przekonac sie jak zbudowany jest nasz pies, czy jest on tak wytrzymaly jak wilczak powinien byc, czy spelnia ta podstawowa ceche naszej rasy... tak dla wlasnej informacji.... 8)

monikasz 23-09-2006 13:08

Margo - a czy w tych biegach mogą startować też inne rasy ? Czy tylko la wilczaków. W tym roku nie dam rady (muszę popracować nad własną kondycją :wink: :twisted: ), ale w przyszłym z chęcią bym się wybrała - w końcu zawsze można nawiązać sympatyczne kontakty, no i jest jeszcze jeden argument nie do odrzucenia, które przemawia na korzyść takiego wyjazdu - pyszne piwko :mrgreen:

z Peronówki 24-09-2006 14:41

Quote:

Originally Posted by monikasz
Margo - a czy w tych biegach mogą startować też inne rasy ? Czy tylko la wilczaków.

Nie tylko... :) Biegaly juz husky i ONy... Belg tez bedzie mile widziany :)

Quote:

Originally Posted by monikasz
W tym roku nie dam rady (muszę popracować nad własną kondycją :wink: :twisted: )

Oj, skad to znam... dlatego w Trenczynie na 70km startuje jedynie Przemek ;)

Quote:

Originally Posted by monikasz
ale w przyszłym z chęcią bym się wybrała

My tez... jak zwykle... ;)

Quote:

Originally Posted by monikasz
pyszne piwko :mrgreen:

Piwko, jak piwko, ale zaraz obok jest swietna slowacka karczma (wstep oczywiscie z psami). :ffod
Jedyny problem do rozwiazania to:
a kto bedzie kierowal... ;)

wolfin 24-09-2006 17:37

jetau, tfu pomilylam jezyki z tego postu.
Super, to co za jakis rok bedziemi tez zapraszac i na Litwie zeby powojowac o CACIT na zawodach SVP1 :)
U nas tez juz sa chetnie na ten egzamin i husky i alaskan malamut, a jiesli bardzo zdenerwoje ON'ow to moze i oni beda chetne na ten bieg :)

z Peronówki 24-09-2006 19:11

Quote:

Originally Posted by wolfin
jetau, tfu pomilylam jezyki z tego postu.
Super, to co za jakis rok bedziemi tez zapraszac i na Litwie zeby powojowac o CACIT na zawodach SVP1 :)

My tez bedziemy kombinowac z tlumaczeniem egzaminu na polski. :P Bo przydaloby sie uznanie tych egzaminow. A narazie zawsze mozna sprowadzic sedziego np ze Slowacji. Bo tereny na biegi mamy tu super (plaski teren, twarde trasy w lesie, w cieniu nawet latem)...

wolfin 24-09-2006 19:27

he he, ZVP1 juz od kilka lat jiest po litewsku :)
a gdzie robic zawody na Lt tez mam nawet kilka tras na to :)
juz wszystko obmyszlone mam, tylko teras poczekami dopoki malenstwo "W" bedzie miali rok i ...naprzod biegiem na zdawanie egzaminu.

Lupusek 25-09-2006 10:32

Quote:

jetau, tfu pomilylam jezyki z tego postu.
Super, to co za jakis rok bedziemi tez zapraszac i na Litwie zeby powojowac o CACIT na zawodach SVP1 Smile
U nas tez juz sa chetnie na ten egzamin i husky i alaskan malamut, a jiesli bardzo zdenerwoje ON'ow to moze i oni beda chetne na ten bieg Smile
Popieramy ten pomysł!!! My na Litwie stawimy się na pewno. Niestety, Trencin musimy sobie odpuścić ze względu na odległość, ale bardzo tego żałujemy. Dlatego przydałoby się coś takiego bliżej. A co powiecie na Mazury??? Tyle że mało tu płaskich terenów, no chyba że poszukamy jakiejść ładnej trasy wokół jeziora - to by się dało zrobić. A u nas zrobimy bazę noclegową. Terenu mamy pod dostatkiem.

wolfin 25-09-2006 11:15

Alicja, calkien nie zly pomysl, tylko ! za tym tez muszy stac zwiazek kinologiczny, a wiatpie ze litewsky bedzie chcial zrobic ten bieg na Pl :wink: , ale to moze Polski obudzi sie i cos z pomoca Peronow (t.z. kopniecziem w d....pe) zoorganizuje w naszej stonie PL :)

wolfin 25-09-2006 11:17

Quote:

Originally Posted by wolfin
:)

bo chcemi zeby nam tez bylo pozwolone powojowac o CACIT :)

Lupusek 25-09-2006 11:33

Nie mogę znaleźć informacji o programie zawodów w Trencinie. Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie tam będą konkurencje? Z góry dziękuję.

Oj kusi nas ten Trencin, spędza sen z powiek. Kto wie, czy nas tam nie przywieje... Na razie truję Bartkowi, żeby naprawiał rower... Być może NAGLE będzie potrzebny... :lol:

Huan 25-09-2006 12:03

Quote:

Originally Posted by alakra
Oj kusi nas ten Trencin, spędza sen z powiek. Kto wie, czy nas tam nie przywieje... Na razie truję Bartkowi, żeby naprawiał rower... Być może NAGLE będzie potrzebny...

To się ostro zastanawiajcie. My jedziemy w Trencine z dwoma psami. Margo z Camolem na 40km, a ja z Botisem na 70km.. takie przynajmniej są plany :)

W Trencinie mozna zdawac SVP1 (40km) i SVP2 (70km). Z tym ze do SVP2 trzeba miec najpierw zaliczone SVP1.

Teraz tylko czekam az przyjdzie do mnie przesyłka ze wszystkim częściami zamiennymi do roweru :) Do wymiany przednie stery i opony. Hamulce już zrobione.

monikasz 25-09-2006 13:54

Quote:

Originally Posted by Margo
Quote:

Originally Posted by monikasz
W tym roku nie dam rady (muszę popracować nad własną kondycją :wink: :twisted: )

Oj, skad to znam... dlatego w Trenczynie na 70km startuje jedynie Przemek ;)

Szczerze mówiąc myślałam o samych egzaminach VZ :lol: Tam jest tylko 20 km, a i to na razie dla mnie byłby wyczyn, bo ostatni raz jeździłam na rowerze z 5 lat temu :roll: Teraz przynajmniej wiem, że mogę zacząć więcej wymagać od suczyska, bo zarówno stawy biodrowe, jak i łokciowe ma super, więc „wytrzymałościówka” mnie kusi. Ale niestety ciągle jest problem by zawieźć rower do naprawy ...

Quote:

Originally Posted by Margo
Quote:

Originally Posted by monikasz
pyszne piwko :mrgreen:

Piwko, jak piwko, ale zaraz obok jest swietna slowacka karczma (wstep oczywiscie z psami). :ffod
Jedyny problem do rozwiazania to: a kto bedzie kierowal... ;)

Mniam, mniam ... Mam nadzieję, że za rok się wybierzemy, bo oferta jest kusząca :ffod

Gaga 07-10-2006 15:36

No fiuuuu. Botisek pokonal 70 km i zodbyl tytul CACITa, w biegu na 40 km, ten tytuł zdobyl Amber, , res-CACIT-a Camio..
z polskioch psow to tyle. (Amon nie dal rady ukonczyc biegu).

Jak widac Polska zaszala a Peronowka znow podniosla poprzeczke :klatsch , gratulujemy i podziwiamy :)

monikasz 07-10-2006 17:47

Wow :klatsch :klatsch :klatsch Wielkie gratulacje dla polskiej ekipy ! Przede wszystkim gatuluję Przemkowi kondycji na 70 km, bo wilczaki są bardziej wytrzymałe od nas :mrgreen:

Gaga 07-10-2006 17:55

fakt, 4 dychy to sa do zrobienia. ale tych 7 to ja sobiejakos nie wyobrazam :shock: . Na rzie zreszta o tym nie mysle bo Chey mlody wiec bez szalenstw. Ale to 40 na przyszly rok sie przymierzymy :)

( ja chcialabym wiedziec jak Przemek bedzie siadal przez najblizsza dobe hi hiiii ) :cheesy:

wolfin 08-10-2006 13:44

ho ho serdeczne gratulacje :cheesy:
a nastepnym roku zapraszami i do Litwy, bo zostalo bardzo malo i wszystko bedzie juz potwerdzone oficialne :)

Gaga 08-10-2006 13:55

Daiva- na kiedy planujecie biegi u siebie?

Ori 08-10-2006 18:55

Quote:

Originally Posted by Gaga
No fiuuuu. Botisek pokonal 70 km i zodbyl tytul CACITa, w biegu na 40 km, ten tytuł zdobyl Amber, , res-CACIT-a Camio..
z polskioch psow to tyle. (Amon nie dal rady ukonczyc biegu).

Czy Ty jestes nienormalna czy naprawde uwielbiasz dowalac innym psom???
Piszesz na forum po to by chwalic tylko swoje ulubione psy a innym wytykac bledy?

A dlaczego po Lazne nie pisalas ze BETI jako najlepsza zdala ZOP a np Balrog podchodzil do egzaminow 2 razy i nie zdal, a Dewi zdala swoj za 2 razem?

Twoje zaklamanie jest szokujace, wiarygodnosc informacji - zadna!
Mam nadzieje ze czytelnicy to uwzglednia przy zapoznawaniu sie z kolejnymi relacjami :lol:

Co do egzaminu
Amberek przybiegl pierwszy ze sporej grupy Wilczakow (polskich, wloskich, slowackich) z niesamowitym czasem 2h 40min!

Egzamin Amonka postanowilam przerwac bo energia tak go roznosila ze przewodniczka nie mogla nad nim zapanowac i spadala z roweru. Dziewczatko cieniutkie, Amonka widziala 1 raz. Nie moglam ryzykowac ze sie potlucze.
Moj blad ze zle dobralam przewodnika ale byla to decyzja "na ostatnia chwile".
Kto byl na miejscu to widzial kto byl zmeczony :lol:

Gaga 08-10-2006 19:59

Moja droga , marsze popierajace te czy inna opcje odbyly się w sobote w Warszawie. Tak wiec z nawolywaniem do poparcia spoznilas się o jakas dobe z kawalkiem.... :twisted:
Ja zadnemu psu nie dowalam, daleka jestem od czepiania się psow. Za to owszem, bede glosno mowic o tym jak wlasciciele probuja wciskac ciemnote i opowiadac to co nie mialo miejsca. Z faktami się nie dyskutuje, a faktem jest ze Amon NIE UKONCZYL biegu i tylko to napisalam w swoim poscie, czyz nie ?. To suchy fakt. Nic wiecej.
Caly czas piszesz, ze to grzeczny i dobrze wychowany pies, ktory doskonale biega to wywnioskowalam, ze najzwyczajniej nie dal rady

Pozostale psy z Pl zostaly wymienione, prawda?
Wiec po co się ciskasz?
Dewi zaliczyla ZOPke za drugim podejsciem – fakt, ale to zupelnie inny temat (nie o biegach)
Chey zaliczyl dyskwe z pierwszym wystepie w Obedience – fakt, ale to zupelnie inny temat (nie o biegach)
Balrog nie zaliczyl ZPU-1- fakt, ale to zupelnie inny temat (nie o biegach)
Beti zaliczyla- fakt..., ale to zupelnie inny temat (nie o biegach)

O czyms zapomnialam? Pewnie tak, siegajac do kilkudziesiecioletniej historii wilczakow :roll:

Ori 08-10-2006 21:27

Problem w tym ze zawsze wypowiadasz sie w tematach o ktorych nic nie wiesz. Warto to przemyslec.

Po drugie napisanie "nie ukonczyl" a "nie dal rady ukonczyc" ma zupelnie inne znaczenie.

Po trzecie
Quote:

bede glosno mowic o tym jak wlasciciele probuja wciskac ciemnote i opowiadac to co nie mialo miejsca.
to do mnie?
niestety Ty masz tylko wlasna gadke, obmowe, wysmiewanie i szarganie imienia ludzi ktorzy Ci nie pasuja

a za mna przemawiaja konkretne dane

Amber (4 lata)
4 egzaminy wytrzymalosciowe w tym 3 na doskonala
5 egzaminow z posluszenstwa plus test psychiczny
2 stopnie Obedience (w tym sporo zawodow) plus inne zawody

Beti (1 rok)
2 egzaminy z posłuszenstwa
1 zawody Obedience na doskonala

Amon (15 mies - u mnie od 4 miesiecy)
1 egzamin wytrzymalosciowy na doskonala
a to dopiero poczatek...

Manipulacja "suchymi faktami" i wysmiewanie wlascicieli to Twoje znane metody.
Z jednym sie zgodze - fakty mowia same za siebie!


All times are GMT +2. The time now is 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org