Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wilki i wolfdogi

Wilki i wolfdogi Wszystko na temat tych najblizszych braci CzW... A do tego informacje na temat innych wilczych ras: Saarloosów, Lupo Italiano...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-11-2004, 19:53   #21
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
choc... wiece, znam przypadki, gdy mysliwy zabił psa na oczach właściciela.. heh a zresztą widząc biegnącego nań psa raczej mysliwy będzie przerażony i zastrzeli ze strachu lub tak dla satysfakcji, ze ustrzelił wilka...
Kilka lat temu na wakacjach w Gorcach jakis dzielny młodzian postanowił nożem obronić swoją dziewczynę przed Tiną, kiedy ta wybiegła z lasu merdając przyjaźnie ogonem, żeby się z nimi przywitać. Miała obrożę, ale facet nie zauważył, taki był spanikowany widokiem "dzikiej wilczej bestii" Zdążyliśmy powstrzymać go dosłownie w ostatniej chwili .

Od tego czasu Tina zawsze biega po lesie w jaskrawej czerwonej lub żółtej chusteczce (Polecam czerwoną- zdecydowanie lepiej pasuje do szerej sierści wilczaków )
Rona
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 20:40   #22
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

a nie pomyśleliście, że mogą być zastawione sidła, albo ine pułapki, jak drut kolczasty? (doświadczenie )
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 21:12   #23
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Polecam czerwoną- zdecydowanie lepiej pasuje do szerej sierści wilczaków )
To fakt - pomysl jest super. My mamy niebieskie chusty, ale tylko na specjalne okazjehoc rzeczsywiscie czerwona pasuje lepiej)... Ale do lasu to nawet obroze sciagamy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 23:01   #24
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
To fakt - pomysl jest super. My mamy niebieskie chusty, ale tylko na specjalne okazjehoc rzeczsywiscie czerwona pasuje lepiej)... Ale do lasu to nawet obroze sciagamy...
Myslę, że wy moglibyscie mieć całe "tęczowe stado" - sensacja byłaby murowana , choć elegancja może nieco dyskusyjna ?

Fakt, że po chaszczach bezpieczniej im biegać 'na golasa', ale nigdy nie zpomnę panicznego strachu, kiedy krzyczeliśmy żeby facet zostawił psa w spokoju, a on tymczasem czekał w pozycji bojowej na biegnące ufnie wprost na niego psisko, a noż błyskał w słońcu . Potem tłumaczył się, że myslał, że Tina jest wilkiem chorym na wściekliznę Wściekłe wilki nie noszą kowbojskich apaszek, wiec jest to jakaś ochrona przed mieszczuchami co w rozwoju zatrzymali się na etapie bajki o Czerwonym Kapturku....
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 23:04   #25
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
... ale nigdy nie zpomnę panicznego strachu, kiedy krzyczeliśmy żeby facet zostawił psa w spokoju, a on tymczasem czekał w pozycji bojowej na biegnące ufnie wprost na niego psisko, a noż błyskał w słońcu .
Już zaczynam przymierzać Vargusiowi róznobarwne chusteczki...
Pozdrawiamy
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 23:10   #26
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Wiesz Ynk pewnie ze trzeba miec swiadomosc, ale nie trzeba sie tym nakrecac, dlatego nigdy nie dalabym takiego postu na forum...
dla mnie to niesmaczne
(pomijajac fakt ze sama oplulabym goscia ktory to organizuje)


Co do chustek to z brazowym zolty tez niezle sie komponuje
ale chustka nie ozdabia wilczaka jesli zalozyc ja na kryze, glupio wyglada, taka szeroka szyja, co innego jak zalozyc dobkowi, ten wyglada jak prawdziwy kowboj

mysle ze skoro mysliwy ZABIJA dla przyjemnosci (inaczej nie bylby mysliwym) to trudno analizowac jego etyke, moralnosc... nie ma jej u takiej bestii, a wtedy kazdy pretekst jest dobry
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2004, 00:17   #27
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Wiesz Ynk pewnie ze trzeba miec swiadomosc, ale nie trzeba sie tym nakrecac, dlatego nigdy nie dalabym takiego postu na forum...
dla mnie to niesmaczne
(pomijajac fakt ze sama oplulabym goscia ktory to organizuje)
Popatrz Elu. Czy jesli ktoś z Twej rodziny /tylko teoretyzuję/ zejdzie z tego świata, a to małe słodkie dziewczę /Czerwony Kapturek/ będzie chciało zobaczyć zwłoki to nie pozwolisz na to?
Ani to niezdrowe, ani niemoralne. Zwykła ludzka ciekawość jaka i w Twym Amberku siedzi. Przy okazji to kawałek edukacji dla tej dziewczynki. A że okrutne.. a kto powiedział że będzie łatwo.
Otwarłem oczy sobie, otwarłem i innym, a jesli ty trupa już widziałaś, to sie nie przyglądaj bo to jest już oblesne gapiostwo.
Uchylając rąbka okrutności człowieka czuję się lepiej.
To mnie na swój sposób rozgrzesza, bo czuję ten ciężar na sobie.
Mimo że nie z mojej reki te koziorożce zginęły.
Nawet Ciebie emocje poniosły - napisałaś o pluciu.
I jeszcze jedno - popatrz jaka jest frekwencja na tym temacie na forum.
To dlaczego ma być to tabu.
Kiedyś mogłaś wyjść przed chatę bez stanika, a dziś by Cie za to zamknęli.
I pomijając to czy masz na to ochotę - co w tym złego?
Otaczamy sie chorymi mechanizmami i zasadami.
A tolerujemy czy wręcz przyklaskujemy stalinowskiemu podejściu do otaczającego nas świata byle nas nie tykano.

Quote:
Originally Posted by Ori
Co do chustek to z brazowym zolty tez niezle sie komponuje
Po oglądnięciu takich fotek nawet Ty, silna kobieta, rozważasz temat chusteczki dla swego psiaka. A to jest jakaś chora obsesja.
Zaczynasz bać się wychodzić na ulicę, i to przez kogo?!
Przez takich bezlitosnych sk.....w właśnie.
Nie potrafiących zapanować nad swymi instynktami.
Jeszcze trochę to może zaczną jeszcze gwałcić na ulicy, bo to tez sprawa instynktów.

Jeśli Cie Elu uraziłem to przepraszam, ale to emocje.
Zrozum i nie gniewaj sie.
Słabo radzę sobie z tolerancją do człowieka. Przez małe c.
Kiedyś palono na stosie ludzi za poglądy.
Dziś jest to samo tylko inaczej.
A ja jestem z tych którzy świadomi decydowali się nie iść do wojska mimo że czekało nas za to 3-letnie więzienie.
Bo ja Elu mam zasady, i będe im wierny mimo że krew polać się może.
A jedną z nich jest nie uciekać przed prawdą. Jaka by nie była.
Napisałaś "niesmaczne" a powinnaś napisać "przerażające"...
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2004, 02:27   #28
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Po koleji:
male dzieci nie powinny ogladac zwlok, bo to moze skrzywic je zbyt mocno i ciekawosc nie ma tu znaczenia, nasze dzieci i nasze szczeniaki staramy sie chronic przed urazami wtedy gdy mozg nie jest jeszcze dojrzaly, zeby byly normalne jako dorosle

oczu nikomu nie otwierasz, bo kazdy o takich rzeczach wie, ale dlaczego mamy sie tym szprycowac na forum???

prawde mowiac dosc niepokojaco brzmi ze "czujesz sie lepiej"
dlaczego to forum ma byc dla Ciebie oczyszczeniem? naszym kosztem? NIE!!!

ja sie nie boje tabu!!! ale to nie o to chodzi

o frekwencjece chyba nie dbasz, jesli tak to do BIG BROTHERA blizej

wymawiasz mi chustki a sam piszesz o stanikach

niesmaczne bylo to ze wyslales taki post, a na tamte okrucienstwa to ja nie mam okreslen

szanuje ludzi z zasadami, ale... troche dobrego smaku nie zaszkodzi
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2004, 12:19   #29
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

spokojnie... temat ten pozwolił nam na dyskusję o bezpieczeństwie naszych psów - i to jest plus, nie uważacie? BO fakt, ze pieski wyglądają groźnie dla przeciętnego człowieka. I to sobie juzuświadomiliśmy poprzez różne posty.

Czy to nam nie pomoże?

Spokojnie

Pozdrawiam z zasypanej śniegiem Puszczy Białowieskiej.. pełnej wilków
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2004, 23:35   #30
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

No dobra Elu. Na taką odpowiedź nie mogę niezareagować.
Wiedz tylko że nie zamierzam się prać z Tobą a sympatia ma do Ciebie wielka.
A teraz po kolei:

Quote:
Originally Posted by Ori
male dzieci nie powinny ogladac zwlok, bo to moze skrzywic je zbyt mocno i ciekawosc nie ma tu znaczenia...zeby byly normalne jako dorosle
Każdy podręcznik psychologii powie Ci że nadmierne chronienie dzieci jest szkodliwe. To sztuczne oddalanie dzieci od realiów świata czyni je nienormalnymi gdy dorastają. Nie będę więcej polemizował z Tobą w tym temacie. To fakty a nie mój punkt widzenia.

Quote:
Originally Posted by Ori
oczu nikomu nie otwierasz, bo kazdy o takich rzeczach wie, ale dlaczego mamy sie tym szprycowac na forum???
To po cholerę Margo pisała o zagrożonych wilkach na Słowacji?
Ja sie tym nie szprycuję. Jeśli Ty to nie jest dobrze. To była złośliwość - wybacz, nie byłem w stanie sie oprzeć tej małej przyjemności :-)
Wielu ludzi uważa sezonowy odstrzał za rzecz normalną, a jeszcze gorzej - czasem nawet wymaganą. Pomyśl chwilę - a kto mówi o tym że nie byłby on potrzebny gdyby przywrócić równowagę w lasach, choćby przez pojawienie się wilków?
I właśnie o to chodzi.
Kółka strzeleckie to kółka niewyżytych morderców, ludzi z zaburzeniami psychicznymi.
Facetowi z drugiej foty chodziło o głowy koziorożców na ścianie a nie choćby o regulację ilości gatunku na danym terenie /choć i to by go nie usprawiedliwiło/. Na to zwracałem uwagę. Poto by inni nie mysleli że to cokolwiek zmienia. Boimy sie o swe psy bo tacy idioci mają broń. Bo po ulicy chodzą bandyci którzy i Ciebie Elu mogą próbować zabić bo Ty nie masz giwery, bo przez przypadek byłaś normalna.
Nie ma o czym mówić?
OK. Ale ja juz swego psa z sideł wyciągałem i wiem jak to boli.
Ale wiem że są tacy których to nawet nie niepokoi.

Quote:
Originally Posted by Ori
prawde mowiac dosc niepokojaco brzmi ze "czujesz sie lepiej"
dlaczego to forum ma byc dla Ciebie oczyszczeniem? naszym kosztem? NIE!!!
Kobieca przewrotność w rozumieniu tematu.
Twoim kosztem?! Przepraszam że Ciebie uraziłem.
Przepraszam za rozjechanego kota na ulicy przed Twym domem,
przepraszam że zimno, i że śnieg pada.
Naprawdę bardzo przepraszam.
Wybacz, nie umiem zrobić by było inaczej choć wyć się chce.

Quote:
Originally Posted by Ori
o frekwencjece chyba nie dbasz, jesli tak to do BIG BROTHERA blizej
Jak Cię za to dorwę to Ci głowę równo wyczochram :-)

Quote:
Originally Posted by Ori
]niesmaczne bylo to ze wyslales taki post, a na tamte okrucienstwa to ja nie mam okreslen
szanuje ludzi z zasadami, ale... troche dobrego smaku nie zaszkodzi
Oczywiście że to było niesmaczne Elu. Bo miało być.
Było nawet ironiczne i kpiące.
Z punktu widzenia tych "łowców przygód" było nawet mocno chamskie i bez wyobraźni.
Nie mówmy o tym. Nie reagujmy. Oni bedą strzelać ale w końcu przestaną bo zrozumieją że źle robią. Upuśćmy bagnety..pokazmy im nasze serca....

Będą wiedzieli i widzieli lepiej Elu ... gdzie celować.
Bo oni mają w przeciwieństwie do mnie dobry smak. Wybierają tylko sztuki śliczne i dorodne.
...ładnie na ścianie wyglądają.
A nie chore choćby czy ułomne jakoś...

-------
A teraz raz jeszcze Elu Cię przeproszę jeśli Cię zabolało jakiekolwiek me słowo. Napisałem to co myślę a Ty wierzę że docenisz otwartość i szczerość mych wypowiedzi.
Lubię Cię bardzo. Jesteś jedyną osobą która poświęciła mi tyle czasu na spotkanie w Późnej. Dziękuję Ci że jesteś w moim życiu.
Nie gniewaj się i uśmiechnij.
Maciej.

P.S. A innych przepraszam jeśli rzygać im sie chce od takich postów - wybaczcie. To dlatego że zwykłem mówić otwarcie co myślę .
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2004, 00:14   #31
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
Bo wilk? To jst straszne - nikt z Was nie napisal "mysliwy nie strzeli, bo wilki sa chronione". Najgorsze to, ze wedlug mnie mysliwy zastrzeli wilka jak tylko sie na niego natknie. Oczywiscie gadajac potem, ze myslal, ze to pies....
Niekoniecznie ...niekoniecznie mysliwy i niekoniecznie "ze myslal, ze to pies" . Rozmawialam z zolnierzami z czynnej w Wolosatem - mlodzi chlopcy - chodza na patrole - w zimie, gdy szybciej robi si eciemno - tez. SLuzba-nie druzba. Opowiadali o tym ze natykali sie na wilki - z duzej odleglosci - nie bezposrednio - ale widzieli. Mowili, ze w takim przypadku reka sama sciaga z ramienia bron....i jak to mowili to ja widzialm w ich oczach prawdziwy strach, ktory - wierze absolutnie- stymuluje tylko jedno dzialanie - strzelac!
Nawet z nimi nie dyskutowalam- nie mialo to sensu.
Chlopcy rzuceni na sluzbe w rejon nieznany, wysylani w dziki teren po dwoch....przyjechali z dowolnego kawalka Polski - co im powiedziec??
To ich "poligon" tu nie ma madrych
Nie istnieje w takich przypadkach "pod ochrona"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2004, 00:24   #32
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

pomyslcie a to wszystko zaczelo sie od Czerwonego Kapturka....

cholerny Czerwony Kapturek
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2004, 00:39   #33
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

No właśnie, a może ten Kapturek to jeszcze molestował tego biednego wilka... ech.
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2004, 00:47   #34
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Niekoniecznie ...niekoniecznie mysliwy i niekoniecznie "ze myslal, ze to pies" . Rozmawialam z zolnierzami z czynnej w Wolosatem - mlodzi chlopcy - chodza na patrole - w zimie, gdy szybciej robi si eciemno - tez. SLuzba-nie druzba. Opowiadali o tym ze natykali sie na wilki - z duzej odleglosci - nie bezposrednio - ale widzieli. Mowili, ze w takim przypadku reka sama sciaga z ramienia bron....i jak to mowili to ja widzialm w ich oczach prawdziwy strach
Alez to ja jestem w stanie zrozumiec. Nie dziwi mnie. Ten lek przed wilkami jest u ludzi strasznie mocno zakorzeniony.

Ale myslimy lezie do lasu z wlasnego wyboru. I powinien tez wiedziec, co mu wolno, a co nie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2004, 00:54   #35
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Do lasu powinien jeśli już to chodzic leśniczy a nie mysliwy...
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org