Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-09-2004, 21:12   #21
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Milý Karlíku,
ANO, Pavel má pravdu dělá to VELMI hodně štěňat!
I Josefínka papala hovínka,jen si měl zřejmě štěstí ,že na tuto činnost rychle zapoměla.
Vznikne to tím(myslím),že štěňata vidí svoji matku,jak po nich uklízí-každá dobrá fena"máma" to dělá-a tím pádem jí okamžitě napodobují!!
Pak u štěňat je rivalita a tak se každý snaží slupnout to své co nejrychleji(nejlépe,aby nezbylo ani na mámu )
Potom záleží na jedinci,jak dlouho mu tato nelibá činnost vydrží.
Někdy to trvá déle,někdy ne,ale vesměs přestanou všichni
ahoj Lucka
ps:kdyby si chtěl debatovat,tak hoow domluvil jsem! Nemám na to čas! Pa
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2004, 21:17   #22
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Požírání vlastních výkalů je zlozvyk a tak se k tomu musí přistupovat.Štěně musí vědět,že nechcete aby to dělalo.Když bude o samotě,těžko tomu zabránit.Časem to odezní.Z našich dvou ČSV to dělal jeden,trvalo to tak 3 měsíce.Takže bych řekla - dělá to 50% ČSV.
U psů,kteří tráví celý život v kotci,se z toho může stát v některých případech doživotní zlozvyk.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2004, 21:46   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Z našich dvou ČSV to dělal jeden,trvalo to tak 3 měsíce.Takže bych řekla - dělá to 50% ČSV.
Ale Šedivačko, to je divná statistika . Z mých dosavadních 3 ČsV to dělali všichni, takže bych Ti oponoval, podle mé statistiky to dělají VŠICHNI .

Quote:
Originally Posted by sedivak
U psů,kteří tráví celý život v kotci,se z toho může stát v některých případech doživotní zlozvyk.
Naprostý souhlas. Znáš snad takové majitele nebo nedej bože chovatele ČsV ? Já bohužel ano . Jen musíme doufat, že jich bude čím dál tím méně.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2004, 08:41   #24
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Naprosto souhlasím s Luckou, i co se týče důvodů štěňátek k jejich počínání - a taky s Pavlem - pokud to nedělají všechna štěňata, tak aspoň drtivá většina (vycházím z mých zkušeností s dvěma ČSV a prozatím dvěma odchovy - celkem 8 - štěňat). Myslím že se to dá štěně celkem jednoduše po jeho odejmutí z "rodné smečky" odnaučit - stačí ho často a pravidelně chodit venčit - tam to je pod kontrolou a štěně se nevenčí pak někde, když je samotné (a to by mělo být co nejméně). Nutno ještě říct, že je potřeba upalovat ke štěněti hned jak udělá "nahrbeného psa" - okamžitě po dokončení potřeby se totiž pokouší "zahladit stopy" , takže v ten moment už musíte být u něj.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2004, 09:26   #25
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tu statistiku jsem pochopitelně myslela nadsázkou.Žádný vrh ČSV jsem zatím neodchovala,tak nemoho soudit.Ale co mohu posoudit je to,že ČSV jsou v tomto celkem přeborníci.Prošlo mi rukama už dost štěňat jiných plemen i neplemen ale žádné z nich to nedělalo(a to si Lucko myslím,že měla také starostlivé maminky.)ČSV jsou trochu prasátka.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2004, 12:40   #26
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

To je otázka, jestli jsou ČSV prasátka nebo ne :P , těžko říct jestli toto chování není ovlivněno potlačením (nebo utlumením) vlivů domestikace u ČSV, díky jejich blízké příbuznosti s vlkem. Osobně si myslím, že ČSV zas až taková prasátka nejsou - ve své boudě a nejbližším okolí (tzv. domov I. řádu - myslím že je to dobře popsáno v práci "Hodina mezi psem a vlkem") se už od velice útlého věku nevenčí - třeba naše Lexina se nevyvenčí ani na zahradě (dokonce třeba ani na cvičáku - vždycky mě táhne ven před bránu - tyto lokality se dají z jejího pohledu považovat za tzv. domov II. řádu).
Ovšem jestli je toto chování běžné u jiných plemen nebo ne, to fakt nevím. Před ČSV jsem měl sice jezevčíka, ale to už je hrozně dávno, kdy byl štěňátko, takže jestli tehdy dlabal svoje bobky si už fakt nepamatuju .

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 30-09-2004, 13:57   #27
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jo,souhlasím s tím,že v tom hraje roli jejich vlčí původ.Co se týče venčení u dospělých psů,nevidím rozdílnost v jejich"estetickém cítěni"v porovnání s jinými psy.Z našich psů se doma ani v kotci nevyvenčí ani jeden.Na zahradě klidně všichni,na cvičáku jakbysmet.Největší pochoutkou pro naše ČSV býval obsah nočníku našeho syna. (No,to už jsem zašla dost daleko.)
Ostatní nečsv se k nočníku zase tak moc nehrnou.
Ahoj,loučím se s přáním dobré chuti.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 02-10-2004, 05:28   #28
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default Zdravime Alfa

Ahoj Artusi,
na fotky se hnedle mrknu. Je mi lito, ale nemam skoro vubec pristup k netu, natoz nascanovat nejaky fotky. Mam je u sebe na kompu, ale nemam to kam hodit na web. Takze casem. Jinak Alan je super. Probudila jsem v nem takovou tu detskou zvedavost, takze mu trpelive ukazuju supliky, kdyz uklizim nadobi a on chce zrovna vedet co tam strkam :] a tuhleva koukal asi deset minut na stavbu a hrozne ho zajimalo, co dela ten bagr :]
S chozenim nemame problem, proste chodi poslusne u nohy, u prechodu jsme se naucily, takovy to klasicky STUJ, SEDNI, CEKEJ a JDEME ... vcera jsme blbli v parku a Josh si odnesl novinku, povel VPRED ... hrozne ho to bavi:] Jinak je to zlaticko, dneska jsem mela volno v praci a tak jsem se koukala doma na nejakou mangu na kompu a svete div se, malej se stocil u me, polozil si hlavu na muj bok a koukal se mnou, no proste je bozi. Ta radost se snad neda ani popsat slovy :]
casem se mi snad podari dat sem nejaky fotky. Ma naprosto epesni barvu, no neco tak kouzelnyho jsem proste dlouho nevidela :] Roste jako z vody...
Ad cervici, zbavil se jich zase rychle, protoze tesne pred tim, nez je dostal jsme byli na odcerveni, takze f poho, ale stejne. Pro me to byla zkouska ohnem. Nekdo ma halt arachnofobii a nekdo nemuze hlisty, zizaly a podobny hnusy brrrrrrr

takze, zdravime Alfa a casem sem snad pribudou i nase fotky. Uz se tesim, az ho seznamim s Akinkou [nase leonbergri stene, ktere je u rodicu]. Mejte se krasne a zatim Fianna a Joshua
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 02-10-2004, 05:35   #29
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default privolani

Jeste to privolani, vis co to chce? dva lidi a pamlsky mne se podarilo ho naucit spoustu veci bez mlsku, takze zatim zmlsany neni, dela to pro mne a mam z toho radost. Ale privolani pujde pres pamlsky... kazdy ma na to jinou metodu, ale kdyz nechces cekat na cvicak, tak se seberte, postavte se kousek od sebe, jeden zavola, druhy pejska pusti a kdyz pribehne, dostane mnamku. Hele uvidis, jak rychle zacne behat sem a tam, co by pes pro zradlo neudelal a kdyz uz mu to pujde, sem tam vynech dobrotu a jen ho hrooooooozitansky chval ... brzy se to nauci .,...[teda, moje osobni zkusenost :]
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 02-10-2004, 05:54   #30
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default Alf

Cesus, to je cumacek :] Alan ma o neco protahlejsi cumacek a takovy ten usmev, je hodne po tatkovi... nema tak nezne rysy jako Alf. Jen ta Airinka me mrzi ... dostala jmeno po moji fence, ktera mi v zime zemrela a ted jeji jmeno ponese holka, ktera nebydli se mnou ... na druhou stranu, nedalo se svitit a Joshua taky zlato

Jen co to pujde, slibuju, ze sem dodam nejake fotky. A propos, odkud jsi? Kdybys byl z Prahy, mohli bychom, je brat spolu ven. Joshua ma pejsky hrozne rad, jednak je to neco noveho a jednak je to hroznej drak, proste No fear ... aneb, to ze je nekdo 4x vetsi mi vubec nevadi, hlavne, kdyz mu muzu skocit na hrbet a dokazat si, jak jsem nepremozitelnej drson
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 02-10-2004, 23:40   #31
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ještě jednou krátce k tomu uklízení matky po štěňatech.Uplně mě zarazilo,že šedivák napsala,že by se takto nechovala nějaká fena.
Já to považovala za samozřejmost.
Je fakt,že mám odchováno pouze na 4 fenách čsv,jedné N.ovčandě,jedné belgičačce a jedné jezevčici a všechny se takto staraly stejně. Musím se přiznat,že pokud by se takto o vše řádně instinktivně nestaraly-přestanu na nich chovat!
Na druhou stranu je pravda,že jsou plemena u kterých to dávno neplatí a své dětičky nechtějí skoro vidět.
A bez obětavé práci zkušených chovatelů by to nešlo!
Ale to jsme v jiné kapitole plemen.

Tak zatím pa a hodně trpělivosti se všemi výrostky!!
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2004, 08:52   #32
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Zdravime Alfa

Quote:
Originally Posted by Fianna
Ad cervici, zbavil se jich zase rychle, protoze tesne pred tim, nez je dostal jsme byli na odcerveni, takze f poho, ale stejne. Pro me to byla zkouska ohnem. Nekdo ma halt arachnofobii a nekdo nemuze hlisty, zizaly a podobny hnusy brrrrrrr
No jo, Fianno, to jsi zapoměla napsat, že jste odčervovali. Po odčervení prostě paraziti někudy musí z těla odejít. Takže po každém odčervení je pravděpodobné, že pes bude mít ve výkalech mrtvé parazity (a prakticky každý pes parazity má, jen pokud je zdravý tělo je schopno jejich množství samo regulovat). Takže štěně nebylo zřejmě začervené, jen majitelka prostě nevěděla, že po odčervení se paraziti v těle sami nerozpustí ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2004, 13:43   #33
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Lucko,
asi jsi mě špatně pochopila,nebo jsem se špatně vyjádřila.Myslela jsem to tak,že jsem se ještě nesetkala s tím aby štěňata jiných plemen než ČSV, kopírovala matku a pojídala vlastní výkaly a tím pádem jim toto nepříjemné chování zůstalo i po odstavu..Pochopitelně že každá fena uklízí po svých štěňatech do určitého věku exkrementy.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2004, 12:50   #34
Grogerg
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3
Default Otazka ohladom vycviku

Zdravim vsetkych!
Som z juzneho Slovenska & neviem najst cvicitela pre moju 11 mesacnu sucku.Potrebujem niekoho kto by mal skusenosti s CVckami,& to sa mi zatial nepodarilo najst.Pomoze mi niekto?
Grogerg jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2004, 13:03   #35
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Grogerg - z hladiska vasho spolunazivania by bolo najlepsie, ak by ste si sucku cvicili sami, kazdopadne, pokial viem v Leviciach (alebo niekde v tych koncinach) pracuje Marcela Miklankova, hlavna vycvikarka slovenskeho klubu, takze skus sa obratit na nu. Kontakt by si mal najst bud tu na wolfdogu, alebo na www.csv.sk, ak by si mal problemy, tak sa skus ozvat nasej tajomnicke Majke Glossovej, ta ma najlepsi prehlad o momentalnom pobyte ludi z klubu. Na nu je urcite kontakt na slovenskej webovej stranke.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2004, 14:55   #36
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Grogerg, mému čsv je zatím jen 11týdnů a ze začátku jsem řešil jako ty kdo mi pomůže s výcvikem, teď vím že nejlepší je věnovat psovi maximum úsilí a času, pravidelně s ním cvičit a hlavně pracovat i na sobě. Na běžných cvičácích jsou také lidé kteří ti poradí i když zrovna necvičí s čsv. Psa zkus cvičit sám a scháněj informace a rady kde se dá, např.tady na webu. Hodně trpělivosti a úspěchů!!!
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2004, 19:08   #37
Grogerg
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3
Default

Dakujem vsetkym ktori sa mi ozvaliskusim sa teda nakontaktovat na niekoho cez KCHCSV. Este otazka: je tu niekto kto zije v meste & kto nema svoje CVcko na voditku celu prechadzku?Lebo nasa uteka akonahle je pustena!Nehovorim ze ujde daleko,len sa dlho nechce dat chytit.& ak by zbadala druheho psa,je schopna sa rozbehnut cez cestu!!!Preto ju nemozem pustat.Aj ked by som v podstate chcel.
Grogerg jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2004, 19:23   #38
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Grogerg
Este otazka: je tu niekto kto zije v meste & kto nema svoje CVcko na voditku celu prechadzku?Lebo nasa uteka akonahle je pustena!Nehovorim ze ujde daleko,len sa dlho nechce dat chytit.& ak by zbadala druheho psa,je schopna sa rozbehnut cez cestu!!!Preto ju nemozem pustat.Aj ked by som v podstate chcel.
Jej, to je přece úplně základní věc, kterou musíš psa naučit. Samozřejmě, že pokud jdu se psem po Václavském náměstí, nemám ho na volno. Ale přivolání je ta nejzákladnější věc, bez které prostě se psem nemůžeš žít, pokud ho nechceš odsoudit na věčný pobyt buďto v kotci nebo na vodítku.
Ale pokud budeš chodit se psem cvičit ke skutečným odborníkům (zdůrazňuji to proto, že dnes se občas setkávám s neuvěřitelnými případy, kdy se za "výcvikáře" vydávají úplní "neumětelové"), tak to bude jistě jedna z prvních věcí, co Tě budou učit.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2004, 11:15   #39
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

Quote:
Originally Posted by Grogerg
Este otazka: je tu niekto kto zije v meste & kto nema svoje CVcko na voditku celu prechadzku? ..len sa dlho nechce dat chytit..
často se nechce dát chytit, protože ví že skončí na vodítku.. tedy po úspěšném přivolání, pochvale a pamlsku dej pejskovi volno, aby si přivolání nespojoval s vodítkem, ale jen s odměnou a neztratil chuť přijít.. tak se dá štěně přivolat i z chumlu rozdováděných pejsků, protože ví, že si pak může jít zase hrát.. takže naopak se štěnětem co nejvíc na volno, aby to pro něj nebylo vzácností, které se pak nechce vzdát..

nepsal jsi, jestli se Ti něčeho bojí – může taky utíkat, protože se venku necítí bezpečně a hledá úkryt, ovšem když uvidí psa, tak na strach zapomene.. ale pokud se ničeho nebojí a budete cvičit, tak máte velkou šanci na vycházky bez vodítka.. té mé je 16 měsíců a vodítko ve městě používám jen když se něčeho bojí.. plachost byl (a je) u nás trochu problém, protože když panikaří, tak neslyší..

taky v období kolem prvního hárání se může najednou změnit a zcela "bezdůvodně" utíkat a při pokusech o chycení se tvářit jako když jí jde o život.. ale to zřejmě není tvůj případ, protože to by si udržovala stálý odstup 50 m nebo utíkala uplně pryč..

Quote:
Originally Posted by Pavel
Samozřejmě, že pokud jdu se psem po Václavském náměstí, nemám ho na volno.
technická: Pavle, z Tvé odpovědi mi není jasné, jestli myslíš jen bez vodítka (bez vodítka "k noze!"), nebo opravdu na volno (bez vodítka "volno!").. protože při chůzi u nohy na použití vodítka zas až tolik nezáleží a když má pes dobrou náladu, tak ani Václavák není problém (ostatně, jsou horší místa :o).. zdá se mi, že se tyto dva rozdílné pojmy často zaměňují.. přitom třeba i vzhledem k městským vyhláškám o pohybu psů (či se psy) je toto rozlišení důležité..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2004, 14:15   #40
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by oblivion
technická: Pavle, z Tvé odpovědi mi není jasné, jestli myslíš jen bez vodítka (bez vodítka "k noze!"), nebo opravdu na volno (bez vodítka "volno!").. protože při chůzi u nohy na použití vodítka zas až tolik nezáleží a když má pes dobrou náladu, tak ani Václavák není problém (ostatně, jsou horší místa ).. zdá se mi, že se tyto dva rozdílné pojmy často zaměňují.. přitom třeba i vzhledem k městským vyhláškám o pohybu psů (či se psy) je toto rozlišení důležité..
"Na volno" nemá více výkladů. Pes "na volno" je prostě pes, který není upoután na vodítko, jehož druhý konec drží psovod. Takový je smysl termínu "na volno".
A co se týká toho Václaváku, rád Tě v Praze přívítám a předvedeš mi procházku nahoru a dolů celým náměstím se psem na volno u nohy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org