Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-01-2013, 22:43   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Będzinska parodia wystawowa... ;)

Pewnie wystarczyloby gdybym podala wyniki:
http://www.wolfdog.org/site/pl/shows/id/4929


Ale dopisze jeszcze cos....

BUAHUAHUAHUAHA ))

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Bedzinie .... Yipon z Peronówki - ocena: bardzo dobra z powodu .... zbyt jasnych ("szklistych) oczu, (zbyt) krótkiego ciała, "spiczastej kufy" ... i mógłby mieć szrzej ustawione kończyny ... Po prostu - ma znacznie więcej typowych dla wilczaka wilczych cech niż sędzia mógł stolerować .... ))

Według sędziego Czechosłowacki Wilczaki powinien wyglądać jak typ owczarka niemieckiego reprezentowany przez psy "Wilk z Polskiego Dworu". Ocene doskonała dostała jedna z najbardziej nietypowych suk jakie mamy w Polsce. Suczysko z samczym wyglądem, kwadratowa głowy z nietypowym wyrazemi i tragicznym ruchem.

To mogłby być dobry żart, gdyby takie sędziowanie nie było tak smutne ....

I na koniec

"Nietypowa" glowa Yiponka:


i "typowa" glowa suni Adhary:


oczywiscie wedlug sedziego...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 20-01-2013, 23:47   #2
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Jared jest zbyt długonożny i za lekki
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 09:15   #3
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Jared jest zbyt długonożny i za lekki
I tak najlepiej (najładniej) się prezentował sędzia.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 09:47   #4
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Pęknę ze smiechu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To juz jest katastrofa!!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 10:46   #5
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

A spodziewaliście się czegoś innego po tym sędzi?
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 15:51   #6
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie .... Yipon z Peronówki - ocena: bardzo dobra z powodu .... zbyt jasnych ("szklistych) oczu,
pewnie ze oko ma za jasne!!!
jak patrze na Larsa to powinno byc ciemniejsze
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 20:37   #7
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Nasz opis: wyraźnie długi, mocnej budowy pies, db. profil, oko mogłoby być bardziej owalne, trochę obwisłe wargi, duże uszy, db. front i klatka piersiowa, długie lędźwie, mocno kątowany tył, db. sierść, w ruchu luźny.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 21:20   #8
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Cieszę się, że się rozkręciło

Byłam widziałam.......

Powiem tak marzy mi się aby do niektórych naszych sędziów przyjechał
np. sędzia rasy do oceny ze swoim csv.
Jakby tak pieski takiego sędziego dostały obniżoną ocenę za to co u csv tak ważne ciekawe jaka by była reakcja i jaki ciąg dalszy.....
A o młodego Yipona się nie martwcie, prędzej czy później - będzie wygrywał, od czego są dobre ciocie
(chwilowo cierpię na brak czasu, ale niedługo potrenujemy

P.S. Gipson oko jak oko, ciesz się, że za lekki ruch Ci nie obniżyli noty<lol>

P.S. Gośko, może by tak rozkręcić temacik o oczkach i tu wykorzystać wspaniałe stare fotki przodków, które na fb udostępnia jedna hodowla?

P.S. Mój ulubieniec tej wystawy (no prócz dziecka oczywiście hehe), to Akivaras auštant Kvepia pelynais - super charakter, piękne kolory♥
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 21-01-2013 at 21:28.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 21:48   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
oko mogłoby być bardziej owalne
Ma ktos pistolet? To sobie strzele w leb...... Nic dziwego, ze pan Redlicki tak kocha PD - one akurat maja wlasnie nieprawidlowe owalne oczy (tzn wiekszosc z nich - w kazdym razie to jedna z ich cech rozpoznawczych)...

Ale w rasie zwanej Czechoslowacki wilczak, czy jak kto woli Ceskoslovensky vlciak owalne oko jest WADA! I jasno, czarno na bialym, napisane jest we wzorcu:
Oczy: Wąskie, skośne ułożone
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 21-01-2013 at 21:54.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 22:04   #10
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
A spodziewaliście się czegoś innego po tym sędzi?
Niestety tak.... Tak samo jak po panu Mrowcu, czy panu Kazimierskim...

Wilczaki mozna sedziowac na dwa sposoby, ktore jednak nie psuja opinii o zdolnosciach sedziowskich:

Mozna sedziowac wedlug wzorca stawiajac na typowy wilczakowy ruch (tak jak powinno byc), ale mozna sedziowac tez "na ONka" czyli preferowac psy ONkowate z ruchem owczarkow.. Oczywiscie w tym drugim wypadku nalezy stwierdzic, ze sedzia pomylil rasy, ale nie mozna sie przyczepic umiejetnosci oceny psow....

Inaczej ma sie sprawa, gdy NORMALNIE (czyt ZDROWO, poprawnie ANATOMICZNIE) poruszajace sie psy schodza z obnizonym ocenami, a psy ruszajace sie jak paralityki, czy wrecz KALEKI dostaja ocene doskonala... W takim wypadku nie mamy do czynienia z "pomyleniem rasy", ale ze zwykla kompromitacja sedziego - bo takim werdyktem sedzia pokazuje, ze nie tylko nie ma pojecie o rasie, ale i ogolnie o ocenie PSOW...

Stad moje rozczarowanie, bo jeden z tych psow moze bylby dobrym mastifem brazylijskim, ale u normalnego psa (czy to ONka, czy wilczaka) takich ruch jest NIENORMALNY....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 22:20   #11
jagrafka
Junior Member
 
jagrafka's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Send Message via Gadu Gadu to jagrafka
Default

Ja miałam ochotę powiesić pana Redlickiego za gustowny czerwony szaliczek. Krew mnie zalała jak przeczytałam o mało owalnym oku. Myślałam jeszcze... Może to zmęczenie, może omamy... Ale nieeeee....

Last edited by jagrafka; 21-01-2013 at 22:27.
jagrafka jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 22:21   #12
jagrafka
Junior Member
 
jagrafka's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Send Message via Gadu Gadu to jagrafka
Default

Uszka i fafle jeszcze rozumiem.... Oj trzeba było przepić tą stówę lepiej

Last edited by jagrafka; 21-01-2013 at 22:27.
jagrafka jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 22:38   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

No dobra...pomstujemy sobie na sedziow, ale mnie tak na serio w tym wystkiem (no oprocz przezabawnego tesktu pana G) najbardziej rozwalily slowa hodowczyni z Jantarowej watahy..

"Wystawa w Będzinie u pana Redlickiego przyniosła sporo ocen bardzo dobrych, a zdaje się, że nawet dobre. Wiadomo jak wymagający to Sędzia."

Sedzia sedzia... wilczakow nie ma, nie lubi, nie zna sie... Ale zeby HODOWCA lansujacy sie przeciez na hodowce-speca popieral zdanie, ze wilczak ma miec szeroka klate, owalne i ciemne oko, i kwadratowa kanciastwa glowe to idzie sie zalamac... Jak mozemy czekiwac, ze beda znali sie sedziowie skoro PODSTAWOWEJ wiedzy nie maja hodowcy... I to nie osoby z pierwszym przypadkowym miotem, ale ktos kto w rasie siedzi juz kilka lat i powinien zalapac chociaz podstawy...
Nic dziwnego, ze sedziowie w kartach pisza takie bzdury - bardzo czesto na serio powtarzaja tylko to co uslyszeli od doswiaTczonych hodoFcow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-01-2013, 23:40   #14
jagoda_n
Junior Member
 
jagoda_n's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Kłodzko/ Ząbkowice Śl.
Posts: 95
Default

Jared, Yipon, przykre to.. my dwa razy "występowaliśmy" u tego Pana i naprawdę fajnie ocenił nam Darka, tzn wychwycił wszystkie jego wady jak i zalety.. nie napisał raczej nic z czym bym się nie zgodziła.. więc nie wiem co jest grane...
__________________
Jagoda, Łukasz i Dark Srdcerváč
jagoda_n jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 09:27   #15
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Cieszę się, że się rozkręciło

Byłam widziałam.......

Powiem tak marzy mi się aby do niektórych naszych sędziów przyjechał
np. sędzia rasy do oceny ze swoim csv.
bo sedziowe nie jezdza i innych odmawiaja, bo wedlug regulaminu FCI nie moga skarzy cie na ocene, ktora jest ostateczna i nie do zmiany, poprostu olewaja takich sedziow albo dzwonia do klubu ktory organizuje wystawe i pyta sie kto bedzie wilczaki sedziowac, i jesli sedzia z czarnej listy, podziekuje oraz mowi ze niestety wilczaki na wystawe nie przyjada i wiesz to pomaga moze to trzeba na polskich wystawach sprobowac?
__________________

Last edited by wolfin; 22-01-2013 at 11:10.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 10:36   #16
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
poprostu olewaja takich sedziow albo dzwonia do klubu ktory organizuje wystawe i pyta sie kto bedzie wilczaki sedziowac, i jesli sedzia z czarnej listy, podziekuje oraz mowi ze niestety wilczaki na wystawe nie przyjada i wiesz to pomaga
Pomysl dobry, ale u nas sie nie sprawdzi... Jest powod dla jakiego niektorzy sedziowie sedziuja pod konkretna hodowle... Ich nie interesuje rasa, czy to czy beda lubiani i cenieni - zobacz, ze bez mrugniecia okiem szargaja swoj wizerunek sedziego jedynie aby zadowolic JEDNA hodowle... I tylko o to chodzi - psy z tej hodowli przyjada - ich znajomi i krewni krolika tez... Wiecej - one wlasnie jada do konretnego sedziego i im gorzej bedzie on sedziowal i im bardziej bedzie lamal zapisy wzorca tym dla nich lepiej, bo ich slabiusienkie psy dostana super noty, a psy swietne poleca z obnizonymi ocenami za "zbyt typowy wyglad"... Potem beda mogli sie chwalic na prawo i lewo jak doskonale maja psy, skoro ich "czempiony" wygrywaja z przepieknymi osobnikami...

Zobacz co sie stalo z bonitacjami w Czechach... Rozniosla sie fama, ze w Czechach nawet szary ONek wystawowy dostal doskonala i juz masz pielgrzymki... WSZYSTKIE najgorsze polskie psy jada na bonitacje do Czech... Zacheca ich wlasnie to FATALNE nieprawidlowe ocenianie psow na bonitacji...

I tak to dziala... Jedni skrytykuja sedziego, ze sie nie zna. A inni poleca do niech chocby na koniec Polska WLASNIE DLATEGO, ze sie nie zna....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 22-01-2013 at 10:39.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 10:58   #17
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Margo, to kluby zaprasza sedziego- zrob cie flash mob na cala polske dzwonkami na odzial, ktory ma tego czy inego sedziego z tym tekstem, i kto wie posle kilka takich zabaw zaczne sie myslenie )) a czy to pomoze czy nie- to juz czas pokaze, trzeba najpierw cos robic
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 11:13   #18
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by jagoda_n View Post
Jared, Yipon, przykre to.. my dwa razy "występowaliśmy" u tego Pana i naprawdę fajnie ocenił nam Darka, tzn wychwycił wszystkie jego wady jak i zalety.. nie napisał raczej nic z czym bym się nie zgodziła.. więc nie wiem co jest grane...
Zgadzam się z Tobą w 100%. Mam takie same doświadczenia z Panem Redlickim: dał nam bardzo trafny opis i wydawało mi się, że jest zorientowany w rasie (mówił min., że wilczak ma być KRÓTKI). Dlatego bardzo się dziwię, że tak niesprawiedliwie ocenił takie piękne psy

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Nic dziwego, ze pan Redlicki tak kocha PD[/color][/b]
Nie sądzę, żeby kochał PD, jego pasją są corgi. Wilki z PD również otrzymywały od niego oceny DOBRE:
http://www.wolfdog.org/site/pl/shows/id/4621

Nie bronię tego Pana; chciałabym wiedzieć czym się kieruje, bo z tego co widzę jest w swoich ocenach nieobliczalny
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 11:25   #19
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ja u niego tez mam i CACIB i BOB a jego zona dala nam i BIS psow ... pasterskich wygrac, poprostu jak mowi fraxinia, nie wiadomo ktorego dnia jak posedziuje ( czy to zalezy od emocii tego dnia czy co) i to nie fair dla liudzi ktore nie sa na to zeby robis z nich funny situacje tak dla zabawy.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2013, 11:39   #20
Stefa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Location: Żywiec
Posts: 16
Default

Zamiast się denerwować, stresować itp... Można wybrać inną drogę. Poprostu nie jeżdzić na wystawy. Tak naprawdę naszym pociechom do czego jest to potrzebne??? Do szczęśliwego życia jest im potrzebne tylko nasza miłość. Wystawy są im tak potrzebne, jak łysemu grzebień :-) wiem, że za chwilę ktoś napisze: To po co sam przyjechałeś na wystawę? Ponieważ traktujemy to jako przygodę i nie ma to znaczenia jak "aki" wypadnie. Obojętnie jaki dostanie opis od sędziego to i tak jest dla nas najpięknieszym i kochanym psem!!! A obrzucanie się wyzwiskami itp nawzajem, przypomina mi przedszkole. Bądżmy fair play!!!
Stefa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org