Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-03-2013, 16:40   #41
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Te organizacje nie dosięgają do piet ZK pod wzgledem poziomu hodowli. Juz pal szesc wystawy ze 120 psami na swiatowce, ale temat uzytkowosci nie istnieje tam WOGOLE
Dobrze, spokojnie: "wstań z kolan" , bo przy tej pogodzie nabawisz się reumatyzmu....
Czy znane Ci jest zjawisko w rozwoju cywilizacji człowieka "pt": KAŻDA organizacja zaczynała kiedyś od >zera<, na początku "raczkowała"?
Quote:
Originally Posted by jefta View Post
A czego KONKRETNIE mieli dosc w ZK Twoi znajomi?
a. To nie moi znajomi -nigdzie tak nie napisałam. Przypadkowi ludzie...
b. czy rozumiesz znaczenie określenia "skostniały beton" w stosunku np. do PZPN lub PZPR ? O to mi chodziło. I myślę, że Joanna /do której się zwróciłam/ też mnie zrozumie...
Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Ja nie widze powodu by oddawac do innych organizacji wilczaki, ma to taki sam sens jak rozmnazanie bezpapierowcow, dla rasy wartosc tych zwierzat bedzie zerowa
A ja nie Ciebie pytałam -to Joanna była w innej organizacji kynologicznej i to Ona zaproponowała, by Ją pytać. I pytam, by mieć jasność i opinię Kogoś "z drugiej strony".

...
Jeśli przeczytasz mój pierwszy post w tym temacie, to poznasz moje zdanie nt. wilczaków w innych organizacjach kynologicznych....

Last edited by Puchatek; 20-03-2013 at 16:43.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 19:14   #42
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

obie strony maja DUZA racje, bywa ze choc i kochasz FCI zaczynasz myslec ze z czlowieka robia ... idiote ( nie mowie o badania czy szkoleniu, sa inne sfery gdzie mozna robic z liudzi idiotow) ja rozumiem dobrze ta idee ze "dostali nas do gardla" im dalej jestem w kinologii oraz spotykam sie z polityka i dokumentacja tym wieciej zaczynam rozumiec obie strony
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 19:23   #43
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

rozumiem okreslenie `skostniały beton`, sama juz w niego glowa walilam , ciekawi mnie natomiast dokad doszli ci co postanowili go nie przebijac tylko pojsc w druga strone. Obawiam sie, ze donikad
Ja ta spiewke o skostnialym ZK znam i sama glosno skanduje tyle ze te nieskostniale organizacje mnie nie przekonaly ze bez betonu jest lepiej



avgrunn, ludzie szkola psy nawet jak nie naleza nigdzie. PFK w temacie szkolen nie robi nic nawet jesli jego czlonkowie szkola. Czesc tematu uzytkowosci przynalezna do organizacji kynologicznej-egzaminy i zawody musza robic w ZK. Jesli maja psy mysliwskie nie moga nawet szkolic (Zwiazek Lowiecki nie dopuszcza psow bez metryk FCI nawet do szkolen). A czy niepointujacy pointer jest pointerem?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 19:29   #44
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

tak jak mowisz, organizacja sama w sobie zaiste nic nie robi, te osoby egzaminy robia u sedziow zwiazkowych, my z naszym owczarkiem tez robilismy w Zwiazku
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 19:58   #45
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
ciekawi mnie natomiast dokad doszli ci co postanowili go nie przebijac tylko pojsc w druga strone.
Ja też jestem ciekawa i dlatego czekam na odpowiedź Wercyngetoryksa. I zdaję sobie sprawę, jak ta odpowiedź będzie musiała być "subtelna" w swoim przekazie.... w końcu znajomi pozostali....
Quote:
Originally Posted by jefta View Post
te nieskostniale organizacje mnie nie przekonaly ze bez betonu jest lepiej
A ja nadal czekam obserwując i dając szansę....... "nie od razu Kraków zbudowano"....
...
Wiecie, co jest gorsze od "betonowych" organizacji? /ret./
Ich "plujące" nienawiścią bojówki.......
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 21:38   #46
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Odnośnie związku, myślę, że osoby posiadające psy z linii użytkowych, nie wystawowych mają duży problem. Pierwsze, co mi się nasuwa to zdobycie uprawnień hodowlanych. Sama mam psa, który w Polsce, prawdopodobnie, uprawnień hodowlanych nie zdobędzie. Nie wiem jeszcze czy będziemy chcieli go rozmnażać i czy bedzie na tyle wartościowym osobnikiem, że ktokolwiek będzie chciał nim kryć, ale nawet jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce to w Polsce, prawdopodobnie, uprawnień hodowlanych, na wystawach, mój pies nie zdobędzie. Jest zupełnie inny niż psy z lini wystawowych. Jest zbudowany poprawnie, zgryz prawidłowy, jajka na miejscu, ale jest po prostu inny. I teraz jeżeli ktoś będzie chciał psa do sportu to będzie miał problem.
Wiem, że w kilku rasach jest podonie m.in, wsród owczarków niemieckich. Może dlatego wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań.

Last edited by dorotka_z; 20-03-2013 at 22:01.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 22:47   #47
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Wiem, że w kilku rasach jest podonie m.in, wsród owczarków niemieckich. Może dlatego wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań.
ale to trzeba w klube zmiany robic- u nas pies z linii uzytkowej zdobywa uprawnenia bez problemu bo jest psem uzytkowym - jemu wystarcza ocena bardzo dobra a nie doskonala i na to ze jest uzytkem ma miec zdanego IPO 1 kedy linii show maja miec ocene doskanala i BH.
klub trzeba patyczkem patyczkem zeby cos robili. na dodatek... prawa hodowlanie nie tylko w PL mozna zrobuc chyba ( co dotyczy wystaw)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 22:54   #48
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
na to ze jest uzytkem ma miec zdanego IPO 1 kedy linii show maja miec ocene doskanala i BH.
a po co to BH?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 23:24   #49
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Ja trochę poza tematem , ale się na wystawach nie znam, powiedzcie mi, proszę, właściwie dlaczego u wilczaków jest klasa użytkowa? Kto o tym decyduje? Kto okresla, jakie trzeba spełnić warunki aby taka klasa powstała i aby w niej wystawiać psa?
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 23:55   #50
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
a po co to BH?
u nas owczarki moga byc hodowane jesli maja- linii uzytkowe IPO 1 a linii show choc BH ORAZ wszyscy musza miec korung
jak to po co? to ze "rasa uzytkowa" uniwersalna, to jaka uzytkowa jesli prostego BH nie moga zdac mysle ze za kilka lat zrobia i dla show psow mocnej.
na dodatek musza miec HD i ED badania
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 23:56   #51
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Ja trochę poza tematem , ale się na wystawach nie znam, powiedzcie mi, proszę, właściwie dlaczego u wilczaków jest klasa użytkowa? Kto o tym decyduje? Kto okresla, jakie trzeba spełnić warunki aby taka klasa powstała i aby w niej wystawiać psa?
pies ma miec dyplom uzytkowy to jest SVP, IPO, RH-E - egzaminy ktore daja mozliwosc isc do klasu uzytkowego opisuja regulaminy, chyba w ZK tez jest napisane jakie sa.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:01   #52
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

w zwiazku jest ogolnie IPO do zdania by miec uzytka.

Tak sie z ciekawosci z tym BH pytalam (wiesz nam nie robi, bo mamy BH)
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:15   #53
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Jako, że dziś środa to byłam w Związku na dyżurze i dopiero mam teraz czas
Spieszę odpowiedzieć wszystkim, którzy zabrali głos w temacie.
Tak, PKPR powstał jako organizacja dysydencka w stosunku do ZK, a ZOND wcześniej z powodu DONków, PFK jest odłamem PKPR'u. O innych organizacjach nie wiem w zasadzie nic.

W każdej z tych organizacji są wymogi hodowlane, czasem mniejsze niż w ZK, czasem większe. Niektóre rasy w ZK nie mają obowiązku RTG, a w PKPR i owszem ( vide: Leonberger, Cane Corso). Posiadanie Wilczaka w innej niż ZK organizacji byłoby swoistą głupotą ( bez obrazy, ale tak uważam), bo tam tej rasy nie ma, więc jak i czym kryć?
Regulaminy można poczytać na ich stronach internetowych, więc nie będę się tu rozwodzić na ten temat. Owszem, jest wiele rzeczy, które powinny być uściślone, np: częste stwierdzenia: ZALECA SIĘ. To nic nie oznacza w praktyce, bo zalecać można, a słuchać zalecenia też tylko można, a nie trzeba.
Wszędzie są tylko ludzie i to od nich zależy, czy dana organizacja działa dobrze czy nie.
Gdybym uważała, że wszystko jest super hiper to bym nie zrezygnowała Za dużo rzeczy, moim zdaniem, jest nie tak, mimo, że założenia i cele były dobre. Za mało konkretów i stanowczości. Zero zaplecza szkoleniowego, za mało sędziów, zbyt małe zaangażowanie członków w działalność.
Co do "subtelności" mojej wypowiedzi, to moi znajomi znają powód mojego odejścia i gdyby tu zaglądali, to nie byliby zdziwieni moja odpowiedzią
W każdej dziedzinie życia są ci źli i ci dobrzy, a że nie ma ludzi perfekcyjnych to i nie ma takich organizacji.
Kiedyś uważałam, że ZK powinno mieć "konkurencję", dziś już mam mieszane uczucia. Bo tak jak w przypadku partii politycznych to ludzie sami sobie wybierają i sami potem cierpią, tak w przypadku kynologii cierpią psy i ich przyszli właściciele.
Do tego polskie prawo, które w ogóle nie ustosunkowało się do definicji rodowodu na przykład. Ministerstwo Środowiska umywa ręce i nie uważa psów za zwierzęta hodowlane. Uważam, że to źle.
Ale wróćmy do tematu. Powiem wprost: po swoich doświadczeniach z innymi organizacjami kynologicznymi w Polsce ( należałam do jednej, ale znam realia tych innych) uważam że ZK daje najwięcej możliwości hodowlanych. Daje większą wiedzę i możliwości rozwoju. I nie można porównywać ZK z innymi, bo nawet nie bardzo jest jak. To jest moje prywatne zdanie

PS Z mojego poletka zawodowego - nauczyciel. Kiedyś szkoła to był beton. Dyscyplina, regulamin i kary. Może i niehumanitarne ale skuteczne. Teraz są prawa i prawa i prawa i tak do znudzenia, a obowiązki przy okazji. Efekt? Uczniowie, którzy nic nie umieją, nawet nie rozumieją co czytają we własnym języku, jeśli jeszcze w ogóle czytają. Nauczyciele, kŧórzy zamiast skupić się na uczeniu, wypełniają papierki, w których tłumaczą władzom, czemu postawili komuś jedynkę. PARANOJA!

WYBIERAM BETON!
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 21-03-2013 at 00:31.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:33   #54
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
w zwiazku jest ogolnie IPO do zdania by miec uzytka.

Tak sie z ciekawosci z tym BH pytalam (wiesz nam nie robi, bo mamy BH)
jak my poprostu mysle ze to dobra idea - niech uniwersalnaja rasa choc to bedzie miec a to za duzo juz owczarkow hoduje sie z nie jasne jaka psichyka
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:34   #55
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
jak my poprostu mysle ze to dobra idea - niech uniwersalnaja rasa choc to bedzie miec a to za duzo juz owczarkow hoduje sie z nie jasne jaka psichyka
Niestety, coraz więcej owczarków to świry.....
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:36   #56
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
miec konkurencje
jak mozna miec kedy sa podobne organizacje i ilosc psow, teras trudno o tym mowic, bo jak mowisz sama - co robic z jedynym wilczakem nie w FCI.
jasne ... chyba jesli alternatywy nie robili wieciej chaocu w rodowodach i hodowli ( nie wiem jak w PL w naczym LGAC wszystkiego liudi widzieli i pokazywali na forach) to moze i doslo kedys do wspolpracy miedzy organizacjami
__________________

Last edited by wolfin; 21-03-2013 at 12:18.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:39   #57
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
ja mozna miec kedy sa podobne organizacje i ilosc psow, teras trudno o tym mowic, bo jak mowisz sama - co robic z jedynym wilczakem nie w FCI.
jasne ... chyba jesli alternatywy nie robili wieciej chaocu w rodowodach i hodowli ( nie wiem jak w PL w naczym LGAC wszystkiego liudi widzieli i pokazywali na forach) to moze i doslo kedys do wspolpracy miedzy organizacjami
Tak, tylko, żeby faktycznie współpracować to trzeba mieć te same wymogi, bo inaczej to mija się z celem. Tak uważam.
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:43   #58
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Owczarek samiec w Pl musi miec min IPO V do hodowli niezależnie z jakiej linii pochodzi. Sukom wyszkolenie zdjeto zupelnie (kasa), musza miec tylko testy. Ale nadal żadna szanujaca sie hodowla eksterierow nie uzywa ani psow ani suk bez min IPO1


I cala I grupa moze do uzytka robic jeszcze HGH (pasienie) albo IPO-FH (tropienie)

Co do aussie to czytalam dzis na obidiencowym forum ze aussie nie sa psami uzytkowymi dla FCI i samiec doskonala miec musi nawet z linii working... dziwne troszke.
__________________

Last edited by jefta; 21-03-2013 at 00:46.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 00:59   #59
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

A ja mam prośbe off topic. Czy ktoś ma zdjęcia dorastających Wilczaków? Głupie pytanie, na pewno macie! Bo dorosłe widziałam, malucha 2 miesięcznego widziałam. Brakuje mi tych faz pośrednich Będę wdzięczna
__________________
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 01:50   #60
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Takie 3-7 miesieczne sa okropne, wilczaki wyjatkowo ciezko przechodza okres mlodzienczej brzydoty
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org