Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-05-2014, 12:54   #201
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by emsigna View Post
Wilczak na każdym kroku podkreśla swoją potrzebę niezależności, potrzebę działania, zamknięcie w domu to dla niej tragedia. W przeciwieństwie do drugiego psa, który bez problemu może cały dzień przespać.

Ja wzięłam Wilczaka między innymi ze względu na tę dziką część jego natury. Oczywiście, można tą część stłamsić. I pewnie jedne Wilczaki łatwiej to zniosą, a inne trudniej.
Tia, moj wilczak tak kocha wolnosc i swa dzika nature ze jak ma do wyboru wyjscie przez otwarta brame i eksplorowanie otoczenia czy wejscie do domu gdzie ja siedze to zawsze jakos dziwnym trafem przylatuje do mnie i laduje sie na kanape.

Moze moj jest zepsuty, ale zauwazylam ze bardziej od wszystkiego wilczak kocha swojego czlowieka, jak ma tego czlowieka z ktorym sie dogaduje i ktory poswieca mu czas i z nim pracuje, to naprawde wiele do szczescia mu nie trzeba i mieszkanie tu nie ma zadnego znaczenia. Do kojcow nic nie mam, uwazam ze to przydatne ustrojstwo, tak jak klatka.
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 16-05-2014 at 13:07.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 13:01   #202
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
zawsze jakos dziwnym trafem przylatuje do mnie i laduje sie na kanapie.
Stłamsiłaś jego osobowość, biedak nie jest w pełni sobą
__________________
and in the endless sky we are but one - wolf and I
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 13:10   #203
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
Stłamsiłaś jego osobowość, biedak nie jest w pełni sobą
ehhh, oh ja niedobra
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 13:28   #204
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default


Proszę mi tu bez samobiczowania i załamek. To nie Wasza wina... po prostu niektóre wilczaki są bardziej "w" owczarka niemieckiego......sprawa genów.

P.S. To tak jak z ogólną ogładą. Podobno niektóre wilczaki są genetycznie grzeczne i już. A pobieranie porad u speców "cichcem", to wcale w ogóle prawda nie jest...
/Hłe,hłe,hłe, kto mnie zrozumiał, ten miszcz.../
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 14:20   #205
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post


P.S. To tak jak z ogólną ogładą. Podobno niektóre wilczaki są genetycznie grzeczne i już. /
To by się zgadzało z moimi domowymi obserwacjami: ja mam jednego takiego grzecznego i drugiego grzecznego inaczej
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 15:13   #206
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
po prostu niektóre wilczaki są bardziej "w" owczarka niemieckiego......sprawa genów.
A mój jest "w panterkę" - bardziej miauczy niż szczeka, drapie zamiast gryźć, łazi po parapetach, wielbi ryby, przy głaskaniu zachowuje się jak typowy kocur i - co najważniejsze - próbuje złapać czerwoną kropkę
__________________
and in the endless sky we are but one - wolf and I
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 15:41   #207
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
A mój jest "w panterkę" - bardziej miauczy niż szczeka, drapie zamiast gryźć, łazi po parapetach, wielbi ryby, przy głaskaniu zachowuje się jak typowy kocur i - co najważniejsze - próbuje złapać czerwoną kropkę
A lapie myszy? Bo jak tak to ja sie chetnie wymienie, Sahir za dwie kotki ^_^ jakos idea psokota bardziej do mnie przemawia niz sam kot
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2014, 17:03   #208
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Nie łapie, ale z radością pozwolił psiemu kumplowi wykopać mysie gniazdo, a sam skonsumował cały miot :P
__________________
and in the endless sky we are but one - wolf and I

Last edited by maillevin; 16-05-2014 at 17:06.
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 00:49   #209
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
... zachowuje się jak typowy kocur...
Jeśli jeszcze napiszesz, że leje w kapcie, to zdecydowanie masz kota...
Zastanawiałam się, do jakich zwierząt porównać swoje "ogony"... z każdego coś mają, czyli...
...są wilczakami "całą gębą".
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 01:22   #210
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Nie, ale jak był młodszy regularnie lał na łóżko, czy to się liczy?
__________________
and in the endless sky we are but one - wolf and I
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 07:10   #211
szodasi
Junior Member
 
szodasi's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brwinów
Posts: 149
Default

to my się pod "kotem" też podpisujemy - Aroon spełnia wymogi + była matką zastępcza dla kociaka + złapała mysz
__________________
Aroon ( Barbelo Wilczy Duch )
Atman NEMO ME IMPUNE LACESSIT
szodasi jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 09:07   #212
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
czy to się liczy?
Liczy!
Na odległość widać "koci gen podłości".....
U Aroon też!
Ale nam się rasa mutuje, no,no,no...
...
Emki nam przycichły...
Może nas nie wiedzieć czemu za coś znielubieli albo cuś?......
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 09:30   #213
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by szodasi View Post
to my się pod "kotem" też podpisujemy
A my nie. Wprawdzie świeżo wykopane myszki na łące są mniam! Ale ostatnio bardziej wyłapuje wszystkie muchy i ćmy w domu.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 11:12   #214
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
A my nie. Wprawdzie świeżo wykopane myszki na łące są mniam! Ale ostatnio bardziej wyłapuje wszystkie muchy i ćmy w domu.
Jaskółeczek?
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 15:37   #215
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

Czytam Wasze posty i nie mam kiedy napisać, cały czas coś. Do tego co zostało napisane wcześniej dodam lub powielę: wilczakom z wiekiem przechodzą różne głupoty, Emki - kiedy chcesz wyjść zostaw Młodego w klatce, ale klatka przynajmniej ocynkowana, taka dog V ok. 240zł (ja kupowałam w zeszłym tygodniu dla Emilka taką http://allegro.pl/klatka-kojec-trans...201584484.html ) z karabinkami dokupionymi w sportowym czy w markecie budowlanym (10 sztuk x 1,20 zł). Karabinki zapinam na łączeniach klatki i drzwiczkach, jaka klatka - też jest na forum temat. Pies się nudzi, zainwestuj w konga (http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabaw...FRQctAodinQA1Q ) zostawiaj mu w klatce i idz do tego kina. Zmęcz psa- połącz przyjemne z pożytecznym, jak przestanie padać będzie lepiej, a teraz pomyśl jak aktywnie lubisz spędzać czas? rower? bieganie? spacery? podróże z plecakiem? pies może Ci towarzyszyć, wybierz się z nim na fajną małą przygodę. Zróbcie coś razem fajnego, aby nie był tylko udręką, zacznij dostrzegać plusy, nie tylko minusy. Na chwilę obecną jak to czytam wszystko to jest tak jakbyście mówili lekarzowi:
mam katar, kaszel, strasznie się czuję,
lekarz przepisuje leki, podaje alternatywne zioła, metody naturalne,
po kilku dniach przychodzicie i mówicie, kurcze w sumie ten katar jak się wysmarkam nie jest taki zły, ale zatoki mnie bolą, lekarz znów podaje sposoby leczenia... a Emki raz lepiej raz gorzej z nadchodzącą grypą ale leczyć się nie chcą, lepiej narzekać.
Nie chcę tym postem nikogo urazić. Wielu z nas przeszło podobne frustracje, nie uważamy się za lepszych od Was, chodzi tylko o to żeby podjąć decyzję (zostaje lub szukamy dla niego domu) i zaangażować się w nią na 100 procent. Głowa do góry
__________________
http://www.veritas-ad-wolf.pl/
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 15:50   #216
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

nie umiałam dodać zdjęcia więc wklejam linka do fb jak wygląda klatka Emilka, może na coś się to przyda https://www.facebook.com/62694026069...type=1&theater
__________________
http://www.veritas-ad-wolf.pl/
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 16:30   #217
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Dog V jest super, ponieważ pręty są twarde i nie da się ich wygiąć (identyczne klatki- dwie sztuki z miękkimi prętami zostały po kompletnym zdewastowaniu niedawno wywalone przeze mnie na śmietnik). Natomiast zamiast karabinków (czy karabińczyków? do tej pory nie wiem) ja użyłam bezbarwnej, zwykłej taśmy klejącej i dokładnie skleiłam każde łączenie w minimum dwóch miejscach. Dla psa niewidoczne, jak taśmę się dokładnie przyklei nie ma punktu zaczepienia dla zębów. Karabinki (sztuk dwie- identyczne jak na zdjęciu wyżej) służą do zapięcia zamknięcia (żeby pies nie odsunął/otworzył zasuwek). Wilczaki wychodzą z klatki najczęściej wciągając jedną ściankę do wnętrza klatki. Karabinki (przynajmniej mi znanym psom, a mam doświadczenie z trzema) pozwalały na "ruszenie" ścianki o kilka cm jak były spięte karabinkami. Taśma powoduje sztywne ich zespolenie.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 16:52   #218
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

Ja miałam DOG V ale Sahir był zbyt zdesperowany żeby z niej wyjść i... wciągnął drzwiczki do środka (były spięte dlatego nie wyszedł), nie wspominając już o hałasie jaki w tej klatce robił szarpiąc ją i waląc tą blaszaną podłogą o pręty. Wiadomo, że wszystko zależy od psa, jednemu wystarczy drugiemu nie, ale jeśli sytuacja finansowa na to pozwala to jednak sugerowałabym spawaną, w której pies nie będzie widział żadnych efektów swoich działań w postaci ruszających się ścian kiedy je ciągnie itp.
__________________
and in the endless sky we are but one - wolf and I
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 18:13   #219
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

U mnie też dog V się CAŁKOWICIE nie sprawdziła pomimo że była wzmocniona w wielu miejscach nie karabińczykami a takimi specjalnymi zaciskami a karabińczyki było po 2 sztuki na drzwi. No ale moje maleństwo wciągnęło mimo wszystko drzwi do środka ale ponieważ nie mógł się wydostać bo otwór za mały to powyrywał pręty i ostatecznie rozerwał klatkę... choć zostawał tylko na 2 godzinki. Teraz ma zrobioną na zamówienie.

ps. dodatkową wadą dog V jest to że pręty co by nie było pracują a więc pies ciągnie i szkliwo sobie psuje.

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2014, 18:18   #220
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Na spawanej rowniez moze uszkodzic zęby.
anula jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org