Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-08-2006, 21:40   #21
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavla žádám,aby obě své fotografie mé feny z výstavy v Jevišovicích odstranil,jak z databáze,tak z galerie.Jako majitel feny na to mám plné právo.Kdybys Pavle náhodou protestoval,ráda ti připomenu historku,kdy ses ty osobně dožadoval odstranění fotografií svého psa(nevím přesně,který tvůj Šedý chlup to byl).Fotografie pocházela od Evy a byl na ní tvůj pes focený ze zadu.Mimochodem fotka byla pěkná.Tobě připadala fotografie poškozující,ocas psa se nejspíš jevil o centimetr delší,či níže nasazený,než ve skutečnosti byl.Nakonec zažádala o odstranění fota majitelka psa.
Zároveň tě důrazněžádám,abys mé současné,ani budoucí psy již nikdy nefotil,usnadníš si tak práci s následným odstraňování fotek.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 00:17   #22
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Fotka, která byla na žádost z klubového webu odstraněna, byla fotka Badyho Šedý chlup, Pavel ji tehdy nazval diletantskou a poškozující! Nakonec bylo majitelce psa, pani Fadrné vyhověno.
Po shlédnutí fotografií z klubky v Jevišovicích se nebojím fotky nazvat diletantskými a poškozujícími nejen jednotlivé psy, ale celé plemeno.
Wolfdog a jeho „ fotografové“ velmi silně připomínají paparazzi v honbě za co nejkompromitujícími fotografiemi nenalíčených modelek či obnažených celebrit….
Považuji to za ubohé a bezduché stejně jako administrátory wolfodgu.
Uniká mi smysl uveřejňování takovýchto fotografií. Kromě smyslu poškodit…..!
Problémy plemene to neřeší a velmi pochybuji, že se Pavlovi a jemu podobným, takovýmto chováním něco vyřešit vůbec podaří.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 10:14   #23
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Souhlasím s Janou, Danielou a ostatními. Danielo, ty jsi zřejmě myslela moji Dariu. Je tam vyfocena i naše Bonnie (maj. Ruda Dohnal), která je ale v pohodě a tam je to o tom, co psala Jana. Daria má opravdu problém s velkou koncentrací lidí kolem sebe v určitých situacích (zajímavé ale je, že jí vůbec nevadí pohyb po městě, cestování narvanou MHD apod.). S Kamilem Horákem jsme to řešili na táboře a pokroky děláme, spousta práce nás ale ještě čeká. Tu výstavu neustála (snad jediné, co bylo dobrý, bylo ukazování zubů, protože to má "nadřené"). Ve sbírce fotek v této "reportáži z výstavy" mi ale její fotka - vzhledem k tomu jak jsou ty fotky zaměřeny, výrazně chybí . Fotky které tam jsou podle mého nepatří do sekce Galerie / Výstavy - nebo minimálně, pokud bych to měl hodnotit jako reportáž, pak je značně nevyvážená. U některých psů se na inkriminovaný záběr muselo podle mě vyloženě číhat. Proč tam nejsou vyfoceni ostatní psi a někteří jsou dvakrát (na 13-ti fotkách)? Předvedeno bylo 52 psů.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 10:40   #24
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

Na fotogalerii jsem se podívala ještě před přečtením této diskuze a byla jsem docela zděšená. Včera jsme byli na procházce a nějaký kolemdoucí poznamenal "konečně čévéčko, které nemá ocas mezi nohama". Trochu mě to zarazilo, ale usoudila jsem, že zná jen nějakého plašana a začala ho příkladem na svém psu přesvědčovat, že normální čsv nemusí být bojácné. A pak se podívám na fotky z klubové výstavy a vidím tohle. Pokud se ti, které jsem včera na procházce ujišťovala o kvalitách našich psů podívají do galerie, asi mě budou mít za blbce. Přitom z psů, které znám já blíže (tj. ti z dogtreků a pár dalších z tábora) je plašan jen jeden, a to ještě spíš vinou nulové socializace u předešlého majitele než povahou. Uznávám, že plachost je asi u čsv problém a je dobré na ni hledat řešení, ale nevím, jestli tato forma prezentace je tou správnou cestou..
Pokud bylo Pavle jak sám píšeš Tvým cílem fotit nestandardní chování psů v kruhu, nebylo by dobré to v galerii nějak zmínit? Případně dát pro srovnání fotku standardního chování?
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 11:08   #25
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Ty fotky nejsou žádnou fotomontáží nebo nějakým výmyslem, bohužel o něčem vypovídají ať je to jak je to a nikoho nepoškozují. Je přeci úplně jedno v jaké jsou sekci, nebo jestli jde o vyváženou reportáž. Nechceme přeci jen skrývat něco co se prostě děje? Dávám sice za pravdu Monice, že tím asi Pavel problém nevyřeší, ale alespoň na něj bez okolků ukazuje. Za pravdu dávám i Pavlovi, reportáž je v pořádku, je akční a k zamyšlení. Klidně bych tam dal i fotek víc. Ve Světlé se to třeba zlepší!!! Pohodová čsv přeje Dan.
artus jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 11:15   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by alexa
Danielo, ty jsi zřejmě myslela moji Dariu. Je tam vyfocena i naše Bonnie (maj. Ruda Dohnal), která je ale v pohodě a tam je to o tom, co psala Jana. Daria má opravdu problém s velkou koncentrací lidí kolem sebe v určitých situacích (zajímavé ale je, že jí vůbec nevadí pohyb po městě, cestování narvanou MHD apod.). S Kamilem Horákem jsme to řešili na táboře a pokroky děláme, spousta práce nás ale ještě čeká. Tu výstavu neustála (snad jediné, co bylo dobrý, bylo ukazování zubů, protože to má "nadřené"). Ve sbírce fotek v této "reportáži z výstavy" mi ale její fotka - vzhledem k tomu jak jsou ty fotky zaměřeny, výrazně chybí . Fotky které tam jsou podle mého nepatří do sekce Galerie / Výstavy - nebo minimálně, pokud bych to měl hodnotit jako reportáž, pak je značně nevyvážená. U některých psů se na inkriminovaný záběr muselo podle mě vyloženě číhat. Proč tam nejsou vyfoceni ostatní psi a někteří jsou dvakrát (na 13-ti fotkách)? Předvedeno bylo 52 psů.

Karel Skoupý
Ano měla jsem na mysli Dariu, a jsem ráda, že jí jmenuješ ty sám.
Také děkuji za objektivní vyjádření.Vážím si toho.
Každý,kdo má se svým psem nějaký problém,musí určitě bojovat pouze s rozhodnutím psa veřejně předvédst,a nemyslím si,že je správný názor - raději psa nikde neukazovat.Pokud má majitel snahu jeho chování do budoucna zlepšit,musí ho vystavovat právě těm situací,které ho děsí.
Konkrétně já vím,že moje fena má s panem Dorou problém a tušila jsem,že tomu v Jevišovicích nebude jinak.Přiznám se - jela jsem tam se srachem,a fenu pochopitelně ještě více svým chováním vystresovala.Když pak výsledek svého snažení a směsici našich společných strachů, vidím pohotově vloženou v databázi,není mi dobře....
Znovu tedy žádám Pavla Hanušku,aby odstranil obě fotografie mé feny a to stejně bleskurychle,jako je vložil!!!!!
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 11:27   #27
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Nemůžu souhlasit s Artusem. V sekci Galerie / Výstavy bych čekal opravdu reportáž z výstavy - myslím tím celkovou, ne jen psy, kteří stáhli ocas mezi nohy (ať už na chvilku, nebo plašili celou dobu). Takto to v neznalém člověku podle mě musí vyvolat dojem, že celé plemeno stojí za h...o. S přehlížením nebo nepřehlížením nějakého problému toto nemá podle mého názoru nic společného.

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 11:45   #28
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Boj s povahou psa je běh na dlouhou trať. Já asi tuším, kde náš problém vznikl a snad se nám ho podaří postupem času (i s pomocí ostatních - tímto děkuji Kamilovi za čas který nám na táboře individuálně věnoval) vyřešit. Vyložená akční hrdinka z Darči asi nebude. Ono nahlídnout do té psí hlavy je občas těžké. Proč se nebojí cestovat v narvaném autobuse, ale bojí se na výstavě, kde je vlastně víc prostoru? Proč se 60-ti % cizích lidí na ulici nebojí a sama za nimi jde, 20% je jí lhostejných a před 20% by zdrhla (je jedno jestli to jsou ženské nebo chlapi, tlustí nebo hubení, velcí nebo malí ...)? Na tyhle a další otázky se odpovědi těžko hledají. Jak píše Daniela - pokud se psem na výstavu nikdy nepůjdu, nikdo neuvidí že není jistý v kramflecích (doma na dvoře může být úplně v pohodě), to bych pak označil spíš za utíkání před problémem.

Přeji majitelům všech "plašanů", aby se jim jejich problém podařilo co nejlíp vyřešit. Často (možná i ve valné většině případů) tento problém vznikne nějakou chybou majitele, než že by byl dán dědičně.

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 11:51   #29
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default vystava

Nejlepsi asi bude, kdyby se ,,reportaz z vystavy,, doplnila i o normalni fotky, aby to byla opravdu vyvazena!!!! reportaz z vystavy.

Celou vystavu jsem bedlive pozorovala primo z kruhu a zadne nestandardni chovani jsm teda nevidela! Jo jiste, asi dvema jedincum se nelibila kontrola zubu nebo varlat, ale tady prebira zodpovednost jedine majitel (nezkusený na první výstave) a nelze vubec uzuzovat na nevhodnou povahu! Ostatní se předvedli prumerne-normálne. A pak samozřejmě tam byli i ostrileni handleri, takze by se naslo i par zviratek s naprosto profesionalnim predvedenim!

Celkove myslim, ze to teda jsou nevhodne momentky, ktere jiste ZAMRZI majitele danych psíku (-doufejme, ze je neodradi od dalsich vystavnickych pokusu), protoze ROZHODNE neodpovidaji o skutecnych povahach. iva
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 11:56   #30
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Já ještě k fotkám - prosím ještě o trochu trpělivosti, mám "rozdělané" fotky od Kamila a objeví se tento týden na klubových stránkách - tato fotoreportáž bude podle mě opravdu reportáží o proběhlé výstavě (je to přes 50 fotek a tak mi to zabere cca 10 hodin práce, tedy prosím o shovívavost).

A ještě k povahám - kdo nikdy neřešil a nenapravoval chybu ve výchově nebo v socializaci (za kterou ani nemusel sám nést vinu - někdy se stane něco, co se nedá ovlivnit), těžko pochopí, jak snadno se dá toto plemeno zkazit a jak těžká je cesta zpět!
Všem, kdo se snaží se svými pejsky něco dělat a vylepšovat a především najdou tu odvahu čelit otázkám typu "Jé, von se ňák bojí, co?" držím palce!
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 13:06   #31
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Vážení diskutující,
chtěl bych ještě jednou uvést vše na pravou míru :
1. 13 fotografií, které jsou v galerii, nejsou žádnou fotoreportáží, jak se tady snaží někteří tvrdit. Je to jen 13 fotografií z výstavy a jak jsem napsal, skutečně byla záměrně volena zvířata, která měla v kruhu problém.
2. Nikoho jsem nechtěl poškodit, vždyť jak zde většina přiznává, zvířata měla skutečně v kruhu problémy. Kdo byl na výstavě ví, že jsem nestál hodiny trpělivě u kruhu a nečekal na náhodné vteřinky, kdy bude pes nejistý (Jano, Ty to víš nejlépe, protože jsme dobu seděli spolu u kruhu a víš, že jsem vždy jen odběhl, když jsem zaregistroval nějakého problémového psa). Tak jak jsou psi vyfoceni, tak se i chovali.
3. Snímky v žádném případě nemají za účel někoho odrazovat od výstav apod. Jen si každý může porovnat jejich chování a známku, kterou na výstavě obdrželi. To je varující a právě proto byly tyhle snímky zveřejněny.
4. Žádné fotografie z galerie neodstraňujeme a odstraňovat nebudeme ("zákaz" Daniely fotografovat jejího psa snad netřeba komentovat). Pokud Daniela (no a samozřejmě Monika) poukazují na případ fotky na klubových stránkách zapomínají na jeden zásadní rozdíl - klubové stránky jsou něco zcela jiného, než tento server. Klubové stránky patří všem členům Klubu a všichni členové Klubu si je platí. Proto také mají co mluvit do jejich obsahu. To je vše.
5. Jediná Ivka a Artus pochopili, o čem naše galerie vůbec je. Každý si můžete poslat fotky z výstavy, já jsem toho využil a jak píše Helena, bude tam fotek více.
6. Ivko, nevím tedy cos viděla Ty, ale já i když jsem nesledoval úplně všechny třídy na výstavě, tak jsem viděl problémových psů podstatně více. Nejen psy, kteří nechtěli ukázat zuby ale i psy, kteří se vyloženě báli a psy, kteří naopak napadali ostatní. Diskvalifikován byl pouze jeden pes i když myslím, že jich mělo být více.

A na závěr ještě jedno důležité připomenutí - Wolfdog.org není stránkou českou a českého Klubu už vůbec ne. Nezapomínejte, že server je v celkem 10 jazycích a tedy monitoruje problematiku nejen v ČR. V Německu došlo v posledním půlroce ke dvěma napadením československým vlčákem, která jsou medializována ahrají jen do karet lidem, kteří by ČsV rádi viděli na seznamu "bojových" plemen. Vždy se jednalo o zvíře povahově problémové (plaché). A protože v Německu je velké množství podobných ČsV, je tato problematika diskutována (viz německé fórum na Wolfdog.org). Zastánci plachých zvířat se odvolávají na to, že taková zvířata jsou zcela normální a odkazují i např. na výstavy v zemích původu, kde i zvíře s ocasem na břiše a vzpouzející se, když má ukázat zuby, dostane na výstavě výbornou. Pro neinformované uvádím přesné znění výstavního řádu :
"- výborná: - Tato známka smí být přiznána jen takovému jedinci, který se velmi přibližuje ideálu, jak ho popisuje standard, je předveden ve výborné kondici. Jeho povaha musí být harmonická a vyrovnaná. Typem musí pes odpovídat své třídě a musí mít prvotřídní postoj psa. Převaha jeho kvalit musí vyvážit jeho drobné nedostatky. Musí vykazovat typické vlastnosti svého plemene. "

Více snad netřeba ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 15:20   #32
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Karle, vůbec nezpochybňuji práci spojenou s negativními projevy povahy u tvých nebo jiných psů, sám bojuji např. s reakcí na střelbu, která se najednou objevila, nikdo neví proč a zbavit se jí je pěkný oříšek. A nevadí mi, že se o tom ví nebo mluví. Já s tím psem pracuji, mám či nemám výsledky a to je všechno. Znovu opakuji, že zvěřejnění těchto fotek je podle mě v pořádku, stejně jako kdyby někdo jiný poukázal např. na nějakou vadu třeba srsti u několika jedinců a zveřejnil fotky. Je to prostě dobře, ta čévéčka zkrátka měla nebo mají problémy s povahou při předvedení a ten komu se to nelíbí zkrátka protestuje, to je normální. Problémy jak psala Monika to skutečně nevyřeší, ale je dobré, že to tuto debatu směřuje zpět k původnímu tématu tohoto fóra (povaha).
Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 16:25   #33
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

O.K., Dane - ale stejně si myslím, že když ty fotky mají nadpis "Klubová výstava Jevišovice" a jsou tam jen a pouze fotky psů se staženým ocasem, musí to na lidi, kteří třeba ještě ČSV neviděli a začínají se o ně zajímat, působit tak, že všichni vlčáci jsou bázliví nebo plaší. A to není pravda. Většina psů na výstavě se chovala normálně. Vynášení soudů nad psem podle chování v kruhu na jedné výstavě taky není možné. Proto píšu o té vyváženosti - podle mě takto jednostranně zaměřené fotky s titulkem "výstava" můžou uškodit, nemluvě o tom že začíná sezóna štěňat. Když použiju Tvůj příklad se srstí - je to jako kdyby na výstavě bylo 7 psů s otevřenou vylínanou srstí a 45 s nádhernou srstí s podsadou, ale na fotkách pod titulkem "Výstava" byli jen ti "oškubaní".

Já neskrývám to, že Daria není pevná v kramflecích, lépe řečeno že má v určitých situacích problém, protože skrýváním se problém ještě nikdy nevyřešil. Ale tato debata není jen o mém nebo nějakém jiném psovi. Tato prezentace klubové výstavy mi prostě připadá nešťastná, protože ji podle mého názoru nevystihuje objektivně.

Ahoj, Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 16:31   #34
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Pro mě zase jen demagogický výlev, kterým se Pavel snaží přesvědčit o tom, že daná zvířata se takto opravdu chovají….atd….atd…
Ano, chová se tak naprosto každý pes (zdůrazňuji PES – nikoliv ČSV) v určitou chvíli, je to jedna z cest jak vyjádřit své emoce, pocity úzkost......někdo se bojí veterináře, někdo špatně snáší cestování a celou cestu v autě stojí se zataženým ocasem, některý se bojí střelby a někdo stáhne ocas, jen majitel zvedne hlas a nebo dostane ránu od el. obojku…viď Pavle, stačí být jen připraven a v pravou chvíli zmáčknout spoušť a pak jen zaslat foto na wolfdog, jistě bude bleskurychle zveřejněno. Vždyť ten pes se tak choval!! Jaká hrůza! Jiné fotografie čekají na zveřejnění rok a některé se zveřejnění nedočkají však nikdy. To ale administrátory wolfdogu netlačí, jsou přeci soukromým serverem a nemusí se nikomu zodpovídat.

Pavel je jistě stále velmi sebevědomý, vždy připraven a s ocasem mezi nohama do kruhu nevstupuje……..pochopení pro slabost jiných nemá a s chutí se na ní povozí, je to přeci tak snadné a navíc správné, že.
Práci kterou Pavel - potažmo pro plemeno vykonává je špinavá, poškozující a destruktivní neboť touto cestou nelze ke skutečnému vyřešení dlouhodobého problému dospět. S pejskařinou, chovem psů, řešením problémů plemene či jen jeho prezentací to nemá nic společného. Já v tom vidím jen léčbu vlastních mindráků.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 16:45   #35
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
4. Žádné fotografie z galerie neodstraňujeme a odstraňovat nebudeme ("zákaz" Daniely fotografovat jejího psa snad netřeba komentovat). Pokud Daniela (no a samozřejmě Monika) poukazují na případ fotky na klubových stránkách zapomínají na jeden zásadní rozdíl - klubové stránky jsou něco zcela jiného, než tento server. Klubové stránky patří všem členům Klubu a všichni členové Klubu si je platí. Proto také mají co mluvit do jejich obsahu. To je vše.
Jistě zapomínáme na jeden zásadní rozdíl,já nejsem Pavel Hanuška a nevlastním jeho odchov,neboli všichni jsme si rovní,však někdo jsme si rovnější.Tvé argumenty jsou zase z mého pohledu úsměvné.Toto není otázka soukromých či veřejných stránek,ale dobré vůle,které se od tebe zřejmě člověk nedočká.
Znovu žádám o odstranění fotek z databáze.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 17:27   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ahoj Karle,

Quote:
Originally Posted by alexa
stejně si myslím, že když ty fotky mají nadpis "Klubová výstava Jevišovice" a jsou tam jen a pouze fotky psů se staženým ocasem,
Ano ty fotky jsou z výstavy v Jevišovicích a proto jsou tak zařazeny i v galerii. Ano, jsou tendenčně vybrány, jak jsem již na začátku psal. I důvod jsem napsal. Byla tam fena, která opakovaně napadala ostatní a majitel ji ještě chválil (Jano, pamatuješ, jak jsi ses nad tím podivila ?) a přesto nebyla diskvalifikována. Byli tam minimálně 3 psi, kterým rozhodčí po dlouhých bojích prohlížel zuby ze 2-3 metrů a protože prohlásil, že je viděl, psi nebyli diskvalifikováni.
Klubová a speciální výstava by měly být pro každé plemeno vyvrcholením výstav a nejprestižnějším oceněním. Posuzování na nih by mělo být podstatně přísnější, než na jiných výstavách. Bohužel v Jevišovicích tomu tak nebylo a proto jsem zveřejnil, co jsem zveřejnil.

Quote:
Originally Posted by alexa
musí to na lidi, kteří třeba ještě ČSV neviděli a začínají se o ně zajímat, působit tak, že všichni vlčáci jsou bázliví nebo plaší. A to není pravda.
Zaprvé, do galerie může přispět každý. Do dnešního dne nepřišla na Wolfdog.org žádná jiná fotografie z výstavy.
Zadruhé máš jistě pravdu, že tahle série fotek může vypadat špatně ale na druhou stranu nevěřím, že se zájemce o plemeno podívá pouze do galerie z Jevišovic a z toho si udělá obrázek.

Quote:
Originally Posted by alexa
Většina psů na výstavě se chovala normálně. Vynášení soudů nad psem podle chování v kruhu na jedné výstavě taky není možné.
Naprosto s Tebou souhlasím. Ale tady přece nikdo žádné soudy nevynáší.

Quote:
Originally Posted by alexa
Proto píšu o té vyváženosti - podle mě takto jednostranně zaměřené fotky s titulkem "výstava" můžou uškodit, nemluvě o tom že začíná sezóna štěňat.
Vyváženost je samozřejmě důležitá ale jak jsem řekl, nikdo zatím jiné fotky neposlal. A co se týká sezóny štěňat - nemyslíš, že na mnohém z toho, co jsme viděli v Jevišovicích u některých mladých zvířat, se podepisuje i špatná práce chovatele s majitelem ?

K Daniele jsem se už vyjádřil a nebudu opakovat jedno stále dokola. Jen k tomu "rovný a rovnější"- nevím o jediném případě, kdy by na našich stránkách byli psi z mého chovu nějak preferováni a jiní nikoliv. A opět opakuji - objektivita a otevřenost našeho serveru je jasně vidět i z toho, že bez jakýchkoliv zásahů necháváme na fóru a v komentářích i všechny příspěvky, které mne a další očerňují a plivou po nás. Na jiném soukromém serveru by sis už asi neškrtla (vzpomeň na klubové stránky pod vedením pana Maláška, kdy pod záminkou "čištění serveru" byly nemilosrdně všechny pro vedení nevhodné příspěvky smazány)

Monika si samozřejmě neodpustila využít příležitost a plivnout si, přestože v Jevišovicích nebyla a tedy výstavu neviděla. Nemíním s Tebou polemizovat o tom, co a jak kdo dělá pro psy a co pro ukojení svých ambicí nebo pro kšeft. To ať si každý čévéčkář zhodnotí sám.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 18:07   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Klubová a speciální výstava by měly být pro každé plemeno vyvrcholením výstav a nejprestižnějším oceněním. Posuzování na nih by mělo být podstatně přísnější, než na jiných výstavách. Bohužel v Jevišovicích tomu tak nebylo a proto jsem zveřejnil, co jsem zveřejnil.
Tak s tímto naprosto nesouhlasím.Dobře si celou diskuzi pročti,první,kdo na to upozornil jsem byla já.Kdyby tvůj záměr byl opravdu takový, jak píšeš,zveřejnil bys v prvé řadě plachá zvířata,která dostala nejen známku výborný,ale ještě ke všemu zasáhla do pořadí a tos neudělal!Za další bys zveřejnil psy agresivní,kteří také stáli na předních pozicích.Ujasni si své názory,proč vlastně tvá fotoreportáž vznikla,nyní se totiž jaksi rozcházejí.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 18:13   #38
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel

Zadruhé máš jistě pravdu, že tahle série fotek může vypadat špatně ale na druhou stranu nevěřím, že se zájemce o plemeno podívá pouze do galerie z Jevišovic a z toho si udělá obrázek.
Jistě,uvědom si ale, že toto je nejlepší způsob,jak odradit majitele, svého placháho psa někde předvédst,takže o službě plemeni se dá jen ztěží mluvit.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 18:19   #39
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel

... mnohém z toho, co jsme viděli v Jevišovicích u některých mladých zvířat, se podepisuje i špatná práce chovatele s majitelem ?
Naprosto nesouhlasím.To,co jsme viděli v Jevišovicích, nebylo dle mého nic nestandardního(na počet zúčastněných zvířat).Na chování zvířat má velice silný vliv osoba,která pozuzuje.Pan Dora je persona,která budí respekt.Kdyby pozuzování prováděla např.Soňa Bognárová,věřím,žes cestu vážil nadarmo.Neměl bys v podstatě co fotit.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2006, 18:32   #40
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Vážení diskutující, navrhuji přítele Pavla Hanušku nechat utratit! Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org