Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-12-2010, 21:36   #1
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default Další čsv v Trojském útulku

V útulku Troja čeká na domov tento pejsek:evidenční číslo: 2732/2010
plemeno: československý vlčák
popis: pes, 3 roky
srst: vlkošedá, standard
velikost: standard
nalezen: 22.12.2010
Praha 2,park Folimanka
charakteristika: Na sobě měl hnědý kožený obojek a látkové oranžové vodítko. Karanténa do 29.12.2010.
k odebrání: V Zámcích 56, Praha 8
telefon: 283 011 711, 233 554 242

sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2010, 22:35   #2
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Ptala ses na číslo čipu nebo tetování?
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2010, 22:37   #3
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Ptala ses na číslo čipu nebo tetování?
zítra tam budu volat, přišla sem na to večer a hned dala sem
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2010, 22:41   #4
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
zítra tam budu volat, přišla sem na to večer a hned dala sem
Tak prima. Aby tam nevolalo více lidí... pokud najdou čip nebo zbytky tetování (třeba neodhadli věk), můžu zase kontaktovat plemennou knihu, minule měli perfektní přístup.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 11:34   #5
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

pes nemá čip ani tetování, byl úvazaný v parku, takže bohužel bez PP
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:15   #6
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ať zkusí ještě jednou důkladně hledat ten čip - ony často cestují A už jsem byla i svědkem toho, jak čtečka městské policie taky marně hledala - muselo se s ní strefit téměř přesně na místo, kde se čip nacházel.

Pokud jsou psovi cca 3 roky, tak od r. 2007 se už pouze čipuje, tedy tetovaný být ani nemůže (leda by ho majitel sám nechal z vlastní iniciativy přetetovat - což osobně každému díky výše popsaným zkušenostem doporučuji). Ať to tedy zkusí ještě jednou a opravdu důkladně oskenují celého psa (u jednoho ČSV jsme čip našli taky téměř až na zadku )
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:23   #7
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Ať zkusí ještě jednou důkladně hledat ten čip - ony často cestují A už jsem byla i svědkem toho, jak čtečka městské policie taky marně hledala - muselo se s ní strefit téměř přesně na místo, kde se čip nacházel.

Pokud jsou psovi cca 3 roky, tak od r. 2007 se už pouze čipuje, tedy tetovaný být ani nemůže (leda by ho majitel sám nechal z vlastní iniciativy přetetovat - což osobně každému díky výše popsaným zkušenostem doporučuji). Ať to tedy zkusí ještě jednou a opravdu důkladně oskenují celého psa (u jednoho ČSV jsme čip našli taky téměř až na zadku )
pán po telefou nebyl zrovna ochotný a já tam momentálě ze zdravotních důvodů nezajedu
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:31   #8
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Napadlo mě to samé, už jsem viděla čip u kořene ocasu. Navíc- kdyby byla aspoň kvalitnější fotečka, minimálně chovatelé by si svoje štěňata poznali. Takhle mi připomíná jednoho mojeho pejska, ale zatím mi majitel nebere telefon.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:39   #9
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Napadlo mě to samé, už jsem viděla čip u kořene ocasu. Navíc- kdyby byla aspoň kvalitnější fotečka, minimálně chovatelé by si svoje štěňata poznali. Takhle mi připomíná jednoho mojeho pejska, ale zatím mi majitel nebere telefon.
nezkusíš tam s tímhle zavolat? jestli by se mrkli až ke koženu ocasu? tohle mě nenapadlo, s cestováním čipu zkušenosti nemám.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:39   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja teda nepochopim,ze nekdo necha uvazanyho psa schvalne,aby se ho zbavil. Mozna,ze byla mestska policie prilis angazovana a sbalili ho driv nez si pro nej majitel prisel {zdravim Adriana} My bydlime pod Vysehradem,coz je kousek od Folimanky a v okoli o zadnem jinem CV nevim,info mam,ze snad v okoli Riegrovych sadu.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2010, 12:49   #11
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

no pokud mi to doktorka dovolí, ráda bych se tam zašla podívat, ale pokud je bez PP tak mjitele nebo " chovatele" nenajdem
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2011, 15:01   #12
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Setkala jsem se i s tím, že čip po špatné aplikaci vypadl z ranky, v podstatě vyjel ven s aplikační jehlou. Dovezla jsem si takhle Dixinku, čip nikde.
Takže pokud by některý z chovatelů měl pocit, že podle vzhledu je to jeho odchov...

Nechávám svá štěňata po aplikaci ještě znovu zkontrolovat za pár minut, to už je ranka bezpečně zavřená a čip nemůže ven.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name

Last edited by Dayen; 01-01-2011 at 15:07.
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2011, 14:51   #13
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Stalo se nám to samé. Po čipování jsem muchlovala štěně a čip jsem našla v srsti u ranky. Takže od té doby si to doktor pamatuje, po zasunutí čipu podrží ranku mezi prsty a pak se ještě prohrabe srstí až k vpichu a koukáme. Když načipujeme všechny, tak ještě jednou "přečteme" čísla. Jinak "čtu" i při předání štěněte novému majiteli- pro jistotu a kontrolu,aby i majitel viděl, že štěně má čip a jaké číslo.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2011, 15:12   #14
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Tak tyhle 2 výše popsané zkušenosti jsou pro mně trochu překvapením - jsem standardně zvyklá, že ihned po aplikaci veterinář nějakou chvíli prsty mne místo vpichu (aby se tkáň kolem čipu lehce zhmoždila, naběhla a urychlylo se i jeho zapouzdření) a před odchodem z ordinace (nebo před odchodem veterináře - podle toho, kde čipování probíhalo) jsou všechna štěňata ještě jednou překontrolována čtečkou (a čísla samozřejmě porovnána se jmenným seznamem).
Ale jak vidím, tak to, na co jsem zvyklá, asi u všech vetů zas tak standardní bohužel není...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2011, 15:35   #15
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

KCHČSV vlastní dvě čtečky čipů - myslím že poměrně kvalitní pořízené za nemálo peněz. Jednu má k dispozici česká pobočka a jednu moravská. Tu "českou" má myslím u sebe Hanka Křížová - není někdo z okolí, kdo by si mohl od Hanky čtečku půjčit (což je možné proti podpisu) a zajet tam s ní psa "objet"? Nebo příp. kdyby měla Hanka sama cestu do Prahy... i klubovou čtečkou jsme na některých psech čip vyloženě hledali a opravdu byl někdy jinde než "na krku vlevo"... kdyby ten pejsan čip měl, nebude snad takový problém ho dohledat (pokud by to byl pes s PP narozený po 1. 1. 2007, tak nám to na plemence řeknou prakticky obratem). Nevím jak jinak tomu pejsanovi zkusit pomoct.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 03-01-2011, 23:19   #16
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ohledně čipování ...i přesto že se to u nás dělá podobně jak popisuje Helena, tak se už párkrát stalo že tam čip při další kontrole prostě není.
I přeze všechna opatření, které děláme ....
Musím říct , že se nám jednou i stalo, že čip chyběl v aplikátoru přímo od výrobce. Takže od té doby kontrolujeme i aplikátor před použitím

Já osobně jsem už očipovala dost štěnat a ani mě se toto nevyhlo, hlavně ze začátku , než se to člověk pořádně naučí

Ono by hlavně chtělo , aby si všichni veterináři plnili svou povinost ...a registrovali pasy (a tím i čipy)
výše uvedený čip není ani databázi veter.komory - čili bud pejsek neměl vydaný pas a nebo ho příslušný veterinář neregistroval
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2011, 11:44   #17
Yon
Junior Member
 
Yon's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Český Brod
Posts: 16
Default zpet v Troji?

Ahoj,
v Troji je dalsi CSV, skoro mi prijde ze je to tentyz co je v prvnim postu tohoto tematu...
evidenční číslo: 1124/2011
plemeno: československý vlčák
popis: pes, 3,5 roku
srst: vlkošedá, standard
velikost: standard
nalezen: 01.06.2011
vrácen náhr.majitelem,pes nechce být doma sám
charakteristika:
k odebrání: V Zámcích 56, Praha 8
telefon: 283 011 711, 233 554 242
http://zvirata.identifikace.cz/data/...3a545a812e.jpg
Yon jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2011, 13:37   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Myslim, ze to bude on.Me se moc libi. Bohuzel mam druheho psa zakazaneho a jestlize doma vyvadi, tak bych si to ani nemohla dovolit. Ona stacila Arwenka. Skoda, ze nemam barak na samote, hned bych ho brala....Doufam, ze se pro nej najde uz konecny majitel, tohle rajsovani mu urcite neprospiva....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2011, 13:39   #19
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Yon View Post
01.06.2011
vrácen náhr.majitelem,pes nechce být doma sám
Njn chudík závisláček. Asi dělá bordel - buď ničí nebo je hlučnej.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2011, 17:16   #20
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

já bych si ho hned vzala!! Hayaakim by měl parťáka, téměř jsem zlomila i svého chlapa abychom si ho vzali... ale uvědomuji se svou ne příliš dobrou finanční situaci a teď je pro mně prvořadé dodělat bakaláře
jinak vypadá dost plaše, pokud to ovšem není jen fotkou... už se vůbec našel ten čip?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org