Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-2012, 22:51   #1
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default jak se poznají anální žlázky ?

Ahoj,

potřebovala bych prosím poradit ohledně análních žlázek.

Naše čubina si začala s háráním (hárala poprvé) kousat do nožiček, hýždí a ocasu...několikrát denně nám předvedla moc hezký tanec s kňučením. jednoduše jak kdyby jí něco bolelo nebo kousalo okolo zadku. Pak to na nějakou dobu přestalo. Od hárání, které přestalo okolo vánoc, jsem občas cítila zvláštní zápach. A dnes předvedla zase jeden bezva taneček, opět u toho kňučela a kousala se do stehna, když jsem se chtěla podívat, co se jí děje, zůstala mi na ruce velmi smradlavá tekutina. Můžou to být ony zmiňované žlázky ?
Neumím si totiž představit, s jejím odporem k veterině, že by na ní měl doktor sáhnout, to ho sežere zaživa. Vždy na ní ležíme tři.
Každopádně, když jsem jí dnes otírala alespoň ubrouskama, tak si to nechala ode mě líbit, nijak extra neprotestovala. Dá se tato procedura zvádnou i svépomocí ? Ale zase nejsem odborník a jen velmi nerada bych jí ublížila.
A je pravděpodobnost, že se kanálky po nějaké době samy vyčistí ? A problém přejde ?

Máte nějaké zkušenosti a tipy ?

Díky moc všem
Markéta

Last edited by Šakalka; 30-01-2012 at 23:06.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org