Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-01-2009, 16:56   #21
cheynee
Junior Member
 
cheynee's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default

Vstupné se platí asi cca 80,-Kč (ale nevím tu částku přesně). Studenti,, důchodci - klasicky sleva. Pes zdarma, ale s sebou jeho očkovací průkaz.
Doporučuji tam být včas, tj. na konec výstavní přejímky. Někdy dojde i k přeobsazení kruhů a tedy času vystavování, v Brně se mi tohle ale stalo zatím jen jednou.


I.
cheynee jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 17:37   #22
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default Delegace

Nejde jen o to nadelegovat, ale hlavně se zpětně podívat kdo jak posuzoval a případně doporučit nebo zamezit pro příště.

Mimochodem, ať se to týká jen delegací rozhodčích, nebo třeba navrhování termínů či akcí ČSV, párkrát už jsem se o něčem zmínila ale nic se nedělo.

Třeba přesunout nesmyslné dvě jarní a dvě podzimní bonitace na 4 akce rovnoměrně rozmístěné během celého roku.
Pak by se nestávala ta sranda že fena přijde o potencionální vrh jen proto že odhárala chvilku před nevhodně umístěnými bonitacemi. A nebo že chodí zvířata na bonitace v co nejmladším termínu, psi aby stihli krytí než odhárají tenhle rok všechny feny. I čtvrt roku je u mlaďochů hodně když se vyvíjí. Lidi by si i počkali, kdyby je nečekal distanc na dalšího půl roku. Ubíráme si možnost použití mladých zvířat v chovu.
Tuším se mi před dvěma roky nebo tak řeklo že se to určitě zváží.

Ale zpátky k výstavám, kvalita posuzování některých rozhodččích je k pláči.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 18:06   #23
Saar
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Žďár nad Sázavou
Posts: 3
Send a message via ICQ to Saar
Default

Quote:
Originally Posted by cheynee View Post
Vstupné se platí asi cca 80,-Kč (ale nevím tu částku přesně). Studenti,, důchodci - klasicky sleva. Pes zdarma, ale s sebou jeho očkovací průkaz.
Doporučuji tam být včas, tj. na konec výstavní přejímky. Někdy dojde i k přeobsazení kruhů a tedy času vystavování, v Brně se mi tohle ale stalo zatím jen jednou.


I.
Díky za info.
Přijedu se podívat hlavně na ČSV, ale podle velikosti akce soudím, že tam bude pěknej mumraj a zmatek. Bude to sice jak z vlaku, ale má drahá polovička bude určitě pošilhávat po jiných plemenech a tohle bude docela hezká možnost, aby si udělala srovnání
Saar jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 18:19   #24
DanielaA
Junior Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Moravské Knínice
Posts: 6
Send a message via ICQ to DanielaA
Default

Zdravím,
s Cenzie jsme se přihlásily, konkrétně na neděli.
Daniela
DanielaA jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 19:29   #25
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Nejde jen o to nadelegovat, ale hlavně se zpětně podívat kdo jak posuzoval a případně doporučit nebo zamezit pro příště.

Třeba přesunout nesmyslné dvě jarní a dvě podzimní bonitace na 4 akce rovnoměrně rozmístěné během celého roku.
Tak k té první věci - děje se tak, třeba někteří rozhodčí (z pochopitelných důvodů nebudu jmenovat) neposuzují už co pamatuju vůbec. Otázkou je, co pak ale udělá pořadatel výstavy. Nejen KCHČSV, ale i ČKS (pod kterou přímo spadáme) bojuje už léta za to, aby změny byly vždy konzultovány s kluby. To se ale často stále neděje. Ale to se už opakuji.

A k bonitacím - háček je v tom, že podle Stanov KCHČSV pořádá každá územní pobočka jarní a podzimní členskou schůzi. Obě tyto schůze mají Stanovami také určeny některé "povinné" body k projednání. Členské schůze jsou vždy spojeny se svodem a bonitací. Obávám se, že kdyby se toto změnilo, bonitace by se od členských schůzí odtrhly (a pořádaly se rovnoměrně během roku) a členské schůze by zůstaly ve svých jarních a podzimních termínech, tak by na ty členské schůze moc lidí nepřijelo . Nemluvě o administrativních komplikacích (termíny kdy vychází Zpravodaj a v něm pozvánky na tyto akce atd.).

Ke "ztraceným" vrhům, které zmiňuješ - můj názor je takový, že nejde o zásadní problém.
Co se týká fen - stejně málokdo "drtí" vrhy od roku a půl až do 9-ti let (po osmém roce může mít fena ještě jeden vrh, pokud dodá její majitel dobrozdání od veterináře, že to zdravotní stav feny umožňuje). Současný systém umožňuje každé feně krytí před třetím rokem, tzn. pokud bude hárat jednou ročně, může i tak teoreticky stihnout 7 vrhů, což mi na chuděru jednu fenu přijde až moc.
Co se týká psů, může se stát, že nějaký pes by se na tu kterou fenu zrovna hodil, ale musí počkat na bonitaci. V tom případě se musí najít jiný vhodný pes, a tento dotyčný může fenu nakrýt při některém dalším hárání. Stejně je ve většině případů pro chov užitečnější, když jednu fenu nebude opakovaně krýt jeden a tentýž pes (vyjímkou jsou málopočetné vrhy apod.). Osobně nevidím rozdíl v tom, jestli bude fena nakryta poprvé psem A a podruhé psem B nebo naopak. Jistý problém to znamená snad jedině u starších fen, kdy jde o jejich poslední krytí. Ale zdá se mi že jsme trochu mimo téma ...

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 20:17   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
My jsme s Akeenahem/A.Runar Waawanyanka/přihlášení jen na něděli. Přece jen to je docela dost peněz před vánocema a tak jsem volil podle rozhodčího který čsv opravdu chová.
Myslím, že jsem už zažila hodně rozhodčích, ale zatím nejobjektivnějším se mi jevil právě pan Štefík. Je velice přísný a nic vystavovaným zvířatům ani vystavovatelům neodpustí, nic mu neunikne. Posuzuje velmi pozorně, hodně dbá na povahu a pohyb. Zvířata kontaktuje a plachému, byť sebekrásnějšímu psu, nedá výbornou.
V dnešní době, kdy bohužel již neposuzuje paní Bognárová je dle mého nejobjektivnějším rozhodčím. Aspoň v Budapšti se mi tak jevil.
Já jedu s oběmi mladými (Kačkou i Miem) na oba dny.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 22:34   #27
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Souhlasím s Danielou, jenže kde vzít aspoň deset nebo raději patnáct takových rozhodčích? Navíc delegování zahraničních rozhodčích (včetně slovenských) je trošku komplikované, ale také se může stát, že pořadatel pak tohoto rozhodčího bude chtít po klubu zaplatit (plně nebo částečně), pokud se tedy bude delegací klubu řídit a přitom rozhodčího zcela nevytíží. Nejedná se pak o zanedbatelné částky. Takže u zahraničních rozhodčích na NVP a MVP je to většinou (aspoň prozatím) tak, že v jednotlivých případech se jedná spíš o dohody s pořadateli výstav, kdy mají rozhodčího už stejně pozvaného a hodí se jim to pro jeho plné vytížení.
V případě výstav klubových a speciálních se jedná o individuální dohodu s rozhodčími (kromě posuzovného, to je dané), takže tam si může klub nějakého zahraničního rozhodčího dovolit - také naše klubovky a speciálky několikrát Soňa Bognárová a Oskár Dóra posuzovali. Soňa je bohužel momentálně u protinožců (jak se ti Soni chodí hlavou dolů? ) a Oskár minulý rok chtěl podle jeho vlastních slov obhlídnout výstavy spíš v roli diváka. Pan Štefík je už jen díky své funkci zřejmě dost vytížený člověk, ale třeba by se podařilo ho v blízké budoucnosti přemluvit na nějakou naši (klubovou nebo speciální) výstavu - za zkoušku to stojí.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 22:52   #28
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,
no jasně já se toho ráda ujmu !!
Klidně bych to udělala i letos- teda loni,ale ani nevím,že se projednávalo kdo to bude dělat - to bych se přihlásila.
Je pravda,že jsem se sama o to nezajímala včas nebo lépe řečeno na to zapoměla se o to zajímat, protože ty delagace musí být nějak v srpnu,že?
Já ti Karle zavolám a na letošek se domluvíme,jo!?

Jinak já samožřejmě chápu,že se žádný rozhodčí nezavděčí všem!!!
Vždy jsou spokojeni ti co vyhrajou
Ale já mám vždy smůlu,že slyším nějou poznámku "mimo zápis" a hanění nebo bludy na plemeno nesnáším a neodpouštím!
Nechápu proč ty rozhodčí to plemeno posuzují,když k němu nemají žádný vztah

tak Brně AHOJ všichni !
Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 09:13   #29
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ahoj Lucko,

většinou to z ČMKU chodí koncem června nebo začátkem července a musí jim to být doručeno (ne odesláno) zpátky do 15. srpna. Tak když se toho chceš ujmout - bezva. Jen pokud slyšíváš poznámky jak říkáš "mimo zápis", tak je potřeba si ještě předtím sednout a dát dohromady seznam rozhodčích, které bude klub preferovat. Píšu to sem a ne soukromě proto, aby se i ostatní na to připravili a mohli svoje případné zkušenosti říct na jarních členských schůzích, což je dostatečné vzhledem k výše uvedeným termínům, kdy se rozhodčí delegují. Víc informací z více stran = kvalitnější výběr rozhodčích (i když vždy a všechny uspokojit nejde).

Taky by bylo dobré (i když plán akcí je až v programu podzimních členských schůzí), aby se už na jaře aspoň předběžně probraly možnosti pořádání klubové a speciální výstavy v roce 2010 (Morava bude mít v r. 2010 jarní klubovku, Čechy speciálku + přebor).

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org