Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2010, 17:09   #1
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default Národní výstava psů Klatovy 2010 - pro otrlé, nebo pro zasmání?

Aneb profesionalita světem vládne…
Při příjezdu na národní výstavu Klatovy vypadalo vše fajn. Sice dlouhá fronta na veterinární kontrolu, ale rychle se to hýbalo, u vydávání katalogů byli moc milý a i nás nasměrovali ke kruhu. Sluníčko svítilo a vypadalo to na fajn den. Vypadalo…
Zvláštní bylo už to, že mi nějak uniklo, že by někdo nějak zahlásil začátek posuzování (naštěstí před námi byli ještě 3 setři-svetři, jinak by nás s Benkem museli vyvolávat), najednou koukám, že už běhají setři.
S Benem jsme nastupovali první z čsv (jediní v třídě mladých). Změna posuzovaného plemene opět nijak zahlášena nebyla (nedivím se, že na kukačku jezdí na výstavy zase jen majitelé a chovatelé, pro laickou veřejnost to musí být něco zcela nepochopitelného a chaotického). Vlezli jsme do kruhu, ještě jsme ani nepostřehla, že jsme v kruhu a pan rozhodčí už měl prsty u Bena v tlamě (odvážlivec), Ben je naštěstí v tomto 100%. Posouzení rychlé, věcné. Nicméně jsem při odchodu z kruhu vůbec netušila ani výslednou známku ani nic jiného, na můj dotaz u východu jak s posudkem mi bylo řečeno: „Potom.“
Jednotlivé třídy rychle ubývali. Správný zmatek nastal až ve chvíli, kdy se měli začít vyhlašovat takové věci jako národní vítěz. Zmatek nad zmatek, nikdo nevěděl, kdo má o co nastupovat. Pan vedoucí kruhu byl nějaký zmatený ze všeho, pan rozhodčí cizinec… Nakonec se vše nějak dovyhlašovalo a utvořila se fronta na posudky. Když dostala posudek V1 mladá fena – koukla jsem na něj a neměla tam nejlepšího mladého. Říkám, ha tak že bychom ho měli my? My jsme neměli v posudku ani nejlepšího mladého a dokonce ani CAJCe. Na mé dotazy mi pan rozhodčí (ztrácející se v hromadě kopií a originálů posudků) CAJCe dopsal a prý nejlepšího mladého ještě nerozhodl. (Zapomněl? – snad ne) Rychle nás ještě nahnal do kruhu a zadal ho feně (že by ta trošku proto, že jsem odhalila něco, co jsem neměla – snad ne XD).
ČSV byli hotoví. Bylo 10.30. Po nahlédnutí do katalogu a zjištění že odpolední soutěže začínají až v 15.00 a že velká národní je na programu poslední!, jsme se rozhodli obětovat 300,- a odjet domů. Tak trochu k tomu přispěl i pocit dezorganizace a zmatku v kruhu. (Už kvůli ostatním plemenům doufám, že jsme si to „vyžrali“ jen my čévéčkáři.)
A to ještě nebyl všem trampotám konec. Po návratu domů a konzultaci výsledků se zkušenějšími jsme zjistili, že se stala docela velká chyba. To, že ve zmatku kdo má o co nastupovat nastoupili o národního vítěze i mladí, by tolik nevadilo, pokud by národní vítěz-fena nevyhrála fena z třídy mladých (V1,CAJC)!!!
Citace z dokumentu na www.cmku.cz - tituly zadávané na výstavách v Čr:
" Národní vítěz :
Zadává se na národních výstavách nejlepšímu jedinci – psovi i feně- z konkurence výborných 1 CAC z tříd- mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů ."
Z toho je vidno, že se stala docela kuriózní věc. Titul dostal pes (resp.fena), který na něj vůbec neměl nárok. Nevím koho vinit… Rozhodčího-cizince? Vedoucího kruhu?
Daná situace mě děsí z pohledu člověka nepohybujícího se po výstavách dlouho a z toho důvodu ještě nemajícího 100% jistotu ve všech nařízeních a pravidlech (ač přečtených mockrát, praxí ještě neupevněných) a tudíž spoléhajícího především na profesionalitu rozhodčích a personálu v kruhu. (zvláště pak na výstavách národního a mezinárodního charakteru)
Zajímalo by mě, zda a popř. jak se bude vzniklá situace ještě řešit.

P.S. Omlouvám se za román, ve zkratce mi to nějak nešlo.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2010, 17:25   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nediv se, výstavní řády se porušovaly, porušují a asi i porušovat budou. Takže výstava je super sraz s čévéčkáři a předvedení psa na veřejnosti. Jinak nic víc. Já po výstavávh jezdil (teď už nemám koho vystavovat) jen kvůli tomuhle. Posudky, hodnocení, tituly, to vše je jen fraška a někdy bohužel i tragédie (to když třeba posuzuje rozhodčí-chovatel psy, kteří pocházejí z jeho chovu).
Výstavní řád je porušován už jen v tom základním, komu jsou udělovány jaké známky. Podle počtu výborných a velmi dobrých máme plemeno, které už skutečně nepotřebuje v ničem vylepšovat, protože se velice silně blíží ideálu
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 09:35   #3
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Alčo,
mám pocit, že nyní už s tím nic nenaděláte. Protest je nutné podat hned na místě, pokud majitel zmiňovaného psa není tak solidní a nepřizná že on na titul nárok nemá. Je ale možné, že to nevěděl, je také začátečník...
Podání protestu je věc, alespoň pro mne, hodně nepříjemná, ale mám pocit, že bychom se jí měli naučit využívat. Výstavy nejsou laciná záležitost.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 07-06-2010 at 09:40.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 09:42   #4
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

majitel se titulu vzdal
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 09:43   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
majitel se titulu vzdal
Tak to ho ctí, to se hned tak nevidí, aby někdo řekl, ža na titul nemá právo
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 10:19   #6
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak to ho ctí, to se hned tak nevidí, aby někdo řekl, ža na titul nemá právo
to je pravda
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 10:31   #7
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
majitel se titulu vzdal
Pokud titul dostali a opravdu se ho vzdali, tak klobouk dolů!!!!!!!!!
A má ode mě " titul " za smysl pro fair play
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 10:49   #8
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Terka od Arya - dala do placu výsledky dosti zajímavé....

http://vystavaklatovy.info/vysledky/...y.php?rok=2010
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 10:49   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Pokud titul dostali a opravdu se ho vzdali, tak klobouk dolů!!!!!!!!!
A má ode mě " titul " za smysl pro fair play
Jj ty by se také mohly zadávat
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 13:16   #10
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Terka od Arya - dala do placu výsledky dosti zajímavé....

http://vystavaklatovy.info/vysledky/...y.php?rok=2010

Tak těmi výsledky, které dali na web, všemu nasadili opravdovou korunu. Myslím že to o úrovni organizace výstavy to vypovídá hodně. Psala jsem mail se žádostí o zkontrolování a opravení zveřejněných výsledků. (konkrétně jsme upozorňovala na chybějící CAJCe, CACe ve třídě mladých u feny V3, a dva CACe ve třídě otevřená psi...)
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010, 15:00   #11
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Po tom, co jsem viděla na místě, se ani nedivím výstupu - zpackaným výsledkům. Je to ale škoda, v Klatovech jsme byli na výstavě už alespoň po 4. za sebou a pokaždé!!, i když to ještě byla oblastní nebo krajská (loni to byla poprvé národní) výstava byla organizace daleko lepší než letos!
Mě by jen zajímalo jestli to byl jen náš kruh nebo i jinde..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010, 15:34   #12
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Po tom, co jsem viděla na místě, se ani nedivím výstupu - zpackaným výsledkům.
Výsledky už vypadají dané do kupy. Jen nám z mě neznámého důvodu zůstal nejlepší mladý jedinec. Jestli jsme ho dostali mi a blbě to pochopili...? Netuším. Na posudcích psanej není, protože jak jsem psala nahoře, pan rozhodčí ho uděloval až po rozdání posudků, takže ho má poznamenýho jen na kopii, co zůstávala pořadatelům. Tak jsem z toho jelen.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2010, 15:46   #13
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Tak aspoň jestli už ty výsledky jsou OK! znova jsem nekoukala.. Třeba zas blbě organizátoři pochopili čeho všeho se chtěli vzdát a sebrali jim i nej mladýho a tím pádem byste ho dostali vy..?
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 07:52   #14
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Tak aspoň jestli už ty výsledky jsou OK! znova jsem nekoukala.. Třeba zas blbě organizátoři pochopili čeho všeho se chtěli vzdát a sebrali jim i nej mladýho a tím pádem byste ho dostali vy..?
Vraceli kartičku Národního vítěze, tak to snad nemohli pochopit jinak.

V Klatovech jsem byla loni a org. výborná, tak jsem je na letos doporučovala. Nevím čím se to stalo, že by tou povinnou růžovou?
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org