Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-11-2009, 19:18   #21
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Faktycznie. Błąd z 2004 roku. Mamy 2009. Długo szukałeś żeby udowodnić że da się? Może znajdź coś z 2000? Na xp updatów gdi było hm 3? 4? Jak ktoś nie aktualizuje systemu bo ma kradziony (a obejsc nie potrafi) to jego problem. Napisz że można podwójne rozszerzenie nadać jpg.exe i też będzie zdjęcie bo windowsy drugie rozszerzenie domyslnie ukryja :-/

Jak pisałem - sprawdzałem na różnych konfiguracjach i nic nie wyskakuje. Więc problem jest nie w fotkach, tylko kompach na których coś wyskakuje.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']

Last edited by btd; 18-11-2009 at 19:50.
btd jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2009, 20:16   #22
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Faktycznie. Błąd z 2004 roku. Mamy 2009. Długo szukałeś żeby udowodnić że da się? Może znajdź coś z 2000? Na xp updatów gdi było hm 3? 4? Jak ktoś nie aktualizuje systemu bo ma kradziony (a obejsc nie potrafi) to jego problem. Napisz że można podwójne rozszerzenie nadać jpg.exe i też będzie zdjęcie :-/
Wyobraź sobie, że nie musiałem długo szukać. Wystarczyło zapytać google o bugtraq jpg library.

Zrobiłem dokładnie to samo co Ty w swojej wiadomości. Potraktowałem Cię z góry, bo piszesz o czymś na czym najwyraźniej się nie znasz. Tak samo Ty potraktowałeś Gagę, zubrzyce i DORĘ. Nie twierdziłem, że w tym konkretnym wypadku mają rację i rzeczywiście w zdjęciach na forum są wirusy. Odniosłem się tylko do jednego zdania w Twoje wypowiedzi:

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Jakim cudem obrazek, który jest tylko zbiorem danych ma jednocześnie być kodem wykonywalnym - czym jest wirus.
bo tak się składa, że jest to bzdura. Nawet w pliku tekstowym może być złośliwy kod. CSS to przecież czysty tekst ale gdy w jakieś przeglądarce jest błąd to może zostać wykorzystany do ataku. Ilość poprawek na xp/firefoxa/cokolwiek nic nie zmienia. Uważasz, że producenci antywirusów mają wywalić definicję luki bo jest stara i znana?

I powiedz mi z łaski swojej kto ma niby tego kradzionego windowsa?
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2009, 21:01   #23
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Temat niebyły bo od dziś jakby ręką odjął, albo avast miał dość zgłoszeń "fałszywych trafień" albo dobre duszki coś pomogły. Krzyg-zupełnie nie znam się na tych Waszych robaczkach (ale nie muszę bo od tego są fachowcy) niemniej jednak dzięki
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2009, 21:14   #24
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Zrobiłem dokładnie to samo co Ty w swojej wiadomości. Potraktowałem Cię z góry, bo piszesz o czymś na czym najwyraźniej się nie znasz. Tak samo Ty potraktowałeś Gagę, zubrzyce i DORĘ. Nie twierdziłem, że w tym konkretnym wypadku mają rację i rzeczywiście w zdjęciach na forum są wirusy. Odniosłem się tylko do jednego zdania w Twoje wypowiedzi:
Jej, spać nie będę mógł normalnie.

Quote:
bo tak się składa, że jest to bzdura. Nawet w pliku tekstowym może być złośliwy kod. CSS to przecież czysty tekst ale gdy w jakieś przeglądarce jest błąd to może zostać wykorzystany do ataku.
Tak, masz rację. Tym nie mniej jak dla mnie jest to pomijalne, jeśli jakieś podstawy higieny używania kompa/netu się zachowuje. Jak dla mnie wolfdog nie jest jakimś niesamowitym celem żeby jakiś nolife wdziubdział kod w jpg z wilczakiem bo jak na jakims kompie nie bedzie antywira i bedzie niezaktualizowane cos z modulem jakims to wywolujac funkcje x w sposob y dojdzie do przepelnienia bufora i bedzie mozna uruchomic jakis kod co wykradnie haslo do maila.

Quote:
I powiedz mi z łaski swojej kto ma niby tego kradzionego windowsa?
Dla mnie to jest jedyny powod dla ktorego ktos nie aktualizuje systemu i boi sie dziury z 2004 roku. Bylo to ogolnie, nie do konkretnej osoby.

Quote:
Ilość poprawek na xp/firefoxa/cokolwiek nic nie zmienia.
No, poprawki nie mysla za usera. Zawsze mowie ze wiekszosc problemow z kompem jest miedzy klawiatura a siedzeniem
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2009, 21:16   #25
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Temat niebyły bo od dziś jakby ręką odjął, albo avast miał dość zgłoszeń "fałszywych trafień" albo dobre duszki coś pomogły.
O widzisz, jakby post zawieral jakies konkretnejsze info niz "od kilku dni przy otwieraniu każdego wątku z wrzucanymi zdjęciami mam alarm programu antywirusowego" to by mozna bylo od razu wyjasnic co sie dzieje.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2009, 19:10   #26
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Miałem nie ciągnąć tego off-topica ale okazało się, że wykrakałem więc ostrzegam: w Internet Explorerze 6.0 i 7.0 znaleziono nową lukę, połączenie odpowiedniego arkusza stylów CSS i javascriptu może zostać wykorzystane do przejęcia kontroli nad komputerem. Jeśli ktoś korzysta z tej wersji IE to dobry moment na aktualizację, lub przejście na inną przeglądarkę - np Firefoxa (za co dozgonnie wdzięczni będą twórcy stron www )

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Tak, masz rację. Tym nie mniej jak dla mnie jest to pomijalne, jeśli jakieś podstawy higieny używania kompa/netu się zachowuje. Jak dla mnie wolfdog nie jest jakimś niesamowitym celem żeby jakiś nolife wdziubdział kod w jpg z wilczakiem bo jak na jakims kompie nie bedzie antywira i bedzie niezaktualizowane cos z modulem jakims to wywolujac funkcje x w sposob y dojdzie do przepelnienia bufora i bedzie mozna uruchomic jakis kod co wykradnie haslo do maila.
Moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że ten 'nolife' nawet nie wie o istnieniu wolfdoga. Kod, który sobie wydziubał, nie trafił do jpga z wilczakiem, tylko do wirusa, który dokleja się do każdego jpga wysyłanego z zarażonego komputera. Użytkowników IE 6.0 jest ponad 10% (dane za w3schools.com) - jeśli chociaż 1% tych użytkowników nie będzie miało aktualnego antywirusa to już jest całkiem niezły materiał na botnet. A jak przy okazji trafią się jakieś hasła do kont pocztowych, czy może nawet zapisane w przeglądarce hasło do jakiegoś banku to już tylko bonus.

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Dla mnie to jest jedyny powod dla ktorego ktos nie aktualizuje systemu i boi sie dziury z 2004 roku. Bylo to ogolnie, nie do konkretnej osoby.
Są jeszcze użytkownicy tzn 'korporacyjni' - w przypadku win XP to całkiem spora grupa bo firmy bronią się przed Vistą. Często nie mają wpływu na aktualizację systemu na firmowych komputerach bo jakaś mega aplikacja, za którą firma zapłaciła grubą kasę, wymaga IE w konkretnej wersji i z inną nie będzie działać. Dodaj do tego zwykłe lenistwo - jak już mam otwartego IE, to po co włączać Firefoxa jak chcę tylko na 5 min zajrzeć na facebooka itp... A potem ludzie narzekają na złych adminów, że im blokują dostęp do rapidshare z firmy

Quote:
Originally Posted by btd View Post
No, poprawki nie mysla za usera. Zawsze mowie ze wiekszosc problemow z kompem jest miedzy klawiatura a siedzeniem
Fakt
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum

Last edited by krzyg; 27-11-2009 at 19:43. Reason: zbędne 'co'
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2009, 22:21   #27
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Jest coś nie tak z galerią? Z firefoxa i safari loguję się, wybieram kategorię i jedynie co dostaję to 'error: ok'
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 23:29   #28
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

Chciałam stworzyć galerię swojego psa, wybieram kategorię wilczaki, potem literę 'D' i wyskakują mi już zarejestrowane psy, a mojego nie ma. Da się go jakoś dodać?
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 23:57   #29
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Musisz poczekać na aktualizację bazy, Twojego malucha i całego miotu jeszcze nie ma w bazie. Kiedy zostanie dodany miot, imiona szczeniaczków, to będzie utworzona galeria.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2012, 00:12   #30
Kejsa
Junior Member
 
Kejsa's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Łódź
Posts: 70
Default

Dzięki za odpowiedź
Kejsa jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2012, 21:19   #31
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

A ja sie chcialam zapytac jaka jest rozsadna ilosc/czestotliwosc dodawania zdjec swojego psa? tak by nie zawalac galerii moim niuniusiem ale jednoczesnie by mozna sie bylo pochwalic jak wyglada, jak sie zmienia, co robi itd.

No i co ze zdjeciami monotematycznymi? mam wrzucac co jakis czas zdjecia ze szkolenia czy po kilka na dany temat to max (innych prawie nie mam)?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2012, 22:58   #32
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
A ja sie chcialam zapytac jaka jest rozsadna ilosc/czestotliwosc dodawania zdjec swojego psa? tak by nie zawalac galerii moim niuniusiem ale jednoczesnie by mozna sie bylo pochwalic jak wyglada, jak sie zmienia, co robi itd.
chyba jakość fotek o tym decyduje ))
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2012, 23:15   #33
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

dla mnie kazde zdjecie Sexy jest piekne i niezwykle ciekawe i ciezko mi wybierac, a rozumiem, ze ogladanie masy zdjec jednej suki na rekawie jest obiektywnie nudne

technicznie sa dobre.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2012, 09:02   #34
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default Galeria

Mam pytanie, czy jest możliwe uruchomienie działu "SPORT" w galerii?
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2012, 11:46   #35
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie - przy próbie dodania zdjęć do albumu wyskakuje czerwone okno z błędami... nie wiem czy to tylko u mnie czy...

ps. z góry dziękuję za rozwiązanie problemu

Pozdrawiam
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2013, 16:29   #36
Shyboy
aen'drean va, eveigh Ain!
 
Shyboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Stargard
Posts: 205
Send Message via Gadu Gadu to Shyboy
Default

Czy mogłabym prosić o dodanie do galerii albumu krajowej wystawy w Mielnie? Mam kilka zdjeć i chciała bym je podesłać do bazy.
Z góry dzięki!
__________________
'Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś' Antoine de Saint-Exupery
Shyboy jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2013, 16:49   #37
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Martyna, zdjecia mozesz chyba dodac sama czyli wchodzisz w wystawe i tam masz zakladke zdjecia i tam dodajesz
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2013, 17:12   #38
Shyboy
aen'drean va, eveigh Ain!
 
Shyboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Stargard
Posts: 205
Send Message via Gadu Gadu to Shyboy
Default

OOO faktycznie, dzięki
__________________
'Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś' Antoine de Saint-Exupery
Shyboy jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2013, 23:26   #39
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

czy jest szansa na dodanie kategorii w szkoleniu dla naszych wroclawskich weekendow?

np. Cykliczne Warsztaty IPO-Wroclaw
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2013, 21:10   #40
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
czy jest szansa na dodanie kategorii w szkoleniu dla naszych wroclawskich weekendow?

np. Cykliczne Warsztaty IPO-Wroclaw

ja takiej mocy nie mam, ale napiszę do admina. Opcja podejrzewam, że jak najbardziej jest
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org