Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-07-2014, 12:07   #21
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Warczenie jest jednym z elementów komunikacji. Są momenty gdy nie można tego tolerować, ale są też takie gdy głupotą byłoby to gasić.
Tylko się modlić, żeby wilczaki zawsze trafiały tylko na takich, którzy potrafią te dwa przypadki rozróżnić. Nie zawsze musi to być oczywiste OD RAZU. Czasem wnioski i zrozumienie przychodzą już po fakcie.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 16-07-2014, 13:31   #22
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Warczenie jest jednym z elementów komunikacji. Są momenty gdy nie można tego tolerować, ale są też takie gdy głupotą byłoby to gasić. Można doprowadzić do sytuacji gdy pozbędziemy się w ten sposób jakichkolwiek sygnałów. Wtedy odbezpieczony pistolet z pociskiem w komorze nie daje nam żadnego czasu na reakcję.
Głupotą tak niezmierzoną dla mnie jest eliminowanie warczenia jako sygnału "nie podoba mi się", że w ogóle ten aspekt pominęłam, być może niepotrzebnie. To nie dla wszystkich jest "oczywista oczywistość". Moi teściowie już są wyedukowani w kwestii "pies nie ma prawa warczeć na dziecko" i zapomniałam zupełnie o tym aspekcie psiej komunikacji.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2017, 17:00   #23
Bobo
Junior Member
 
Join Date: Mar 2017
Location: Łódź
Posts: 21
Default

Witam..
drugi szczeniak w życiu i pierwszy Wilczak i pierwszy post.. pytań mnóstwo.. zacznę od najbardziej irytującego szczególnie ze względu na 2,5 letniego syna..
Zakładałem nowy temat.. napisałem się i błąd bazy/zapisu..
Spróbuję się podpiąć tutaj.. i odświeżyć temat.. lata lecą może jakieś nowe wyjątki.. patenty..

1. Jak długo Wasze Wilczaki podgryzały i w jakim wieku przestały jeśli w ogóle. Zapewne zależy od egzemplarza ale pewnie wiek i intensywność podgryzania są odwrotnie proporcjonalne?

2. W jakim wieku u Was była wymiana ząbków? Bo chyba u 4 miesięcznego szczeniaka to chyba mleczaki?

3. Używaliście kagańca jako kary za bolesne podgryzanie i brak reakcji mimo słownego opr?

Więcej pytań później... Jak baza przyjmie rekord i będą odpowiedzi..
Pozdrawiam
Bobo jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org