Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wilki i wolfdogi

Wilki i wolfdogi Wszystko na temat tych najblizszych braci CzW... A do tego informacje na temat innych wilczych ras: Saarloosów, Lupo Italiano...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-06-2004, 15:21   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default znowu jakis szwindel???

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=26305943 - zdaje sie że Margo i Przemka chwilowo nie ma ale spójrzcie cy znowu prezentowane tam wilczaki nie są "pozyczone" i maja całkiem innych włascicieli ? Może robie niepotrzebnie dym ale cos mei nie gra ..
pozdrawiam Gaga z Gigą
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2004, 15:29   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

DObra - sama juz znalażłam - na peno na zdjęciu jest Aegis Wolf z Peronówki - jako maluch - reszty nie podejmuję sie szukać - co za ludzie jak słowo!
pozdrawiam Gaga z Giga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2004, 15:10   #3
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Jest tam tez Alistair z Peronowki!
ale chamy!!! to juz drugi raz !
czy nic sie nie da z tym zrobic?
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2004, 20:25   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: znowu jakis szwindel???

Quote:
Originally Posted by Gaga
Może robie niepotrzebnie dym ale cos mei nie gra ..
Prawde mowiac mam tego troche dosyc. Jutro bede sie kontaktowala z Allegro oraz z handlarzem. Jesli tego nie rozwiazemy podam go do sadu za kradziez, naruszenie praw autorskich, no i oczywiscie jeszcze kilka spraw, bo Ali jest w naszej hodowli i u tego pana z Mragowa nie moze miec szczeniat. Jego oferta wprowadza wiec nie tylko w blad kupujacych, co szarga dobre imie naszej hodowli (wystapimy wtedy o odszkodawanie, bo moze sie zdazyc, ze reklamujac miot Ali ktos pomysli na podstawie fotki, ze jej szczeniaki byly kiedys sprzedawane na Allegro)...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2004, 20:36   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Skontaktowalam sie z tym panem i byl on szalenie zdziwiony dlaczego mi na tym zalezy, bo przeciez nie jest napisane, ze to nasze psy.
Ale mnie zdenerwowal - jestem pewna, ze nawet nie ma wilczakow, bo jakos sie nie pali do wstawienia fotek swoich CzW.
Do jutra fotki maja zniknac, bo oszukiwac ludzi moze, ale wara od naszych zdjec... Na dodatek jedna z fotek to fotka Kendiego - Veronika na 100% nie bedzie z tego dumna....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2004, 18:53   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

A o s...... , dziwie się Allegro bo gośc podając telefon może scczeniaki sprzedać bezpośrednio- uzywjac za darmo strony allegro. Gdyby ktoś zechciał zalicytować to mozna mu-naiwnemu walnąc maila , ze to co chce kupić to nie jest wilczak a wiarygodność sprzedajacego równa jest 0, skoro na starcie posługuje się kradionymi zdjęciami i nie pokzuje swojej suki ( wstydzi się ?/) .....
A może zrobimy akcję i poślemy mu kilkadziesiat maili z paroma miłymi słowami i żadaniem odstosunkowania sie od fotek, które nie sa jego własnością? Może zmieknie przy większej ilości ??
pozdrawiam
Gaga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 07:43   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
A może zrobimy akcję i poślemy mu kilkadziesiat maili z paroma miłymi słowami i żadaniem odstosunkowania sie od fotek, które nie sa jego własnością? Może zmieknie przy większej ilości ??
Doskonala idea . Masz jego emailowy adres ? A mam pytanie. Ten jego Nr. telefoniczny jest GSM ? Pytam sie dla tego, ze mozna jeszcze lepsze by bylo wysilacz mu ilosc SMSow .

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 08:13   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wszystko zalezy od Margo - jeśli faktycznie gość nie usunie zdjęć a Margo z Przemkiem powaznie myślą o założeniu sprawy w sądzie to nawałnica maili nie jest dobra, bo facet w kontrataku przywli im jakies szykanowanie
Ale jeśli dostaniemy hasło to czemu nie? Numer telefonu jest podany na aukcji a maila da sie wyrwać ( jest ukryty ale można wyciagnąć )
Poczekajmy...na razie zdjęcia nadal sa ale może gość się jescze nie obudził?
pozdrawiam
Gaga z Gigą
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2004, 17:23   #9
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Cytat: "Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro"
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2004, 18:17   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ano - zdjeli juz wczoraj...smutne tylko , że to jednak allegro a gość sie poczuł
Ja juz nie wiem jaka jest droga dotarcia do ludzi, którzy "łykają" bzdurne onformacje o psie rasowym za niewielkie pieniądze i maja fun, że kupili rasowego ...jakś cholerny snobizm ...jakby posiadanie mieszańca to było cos gorszego ...i tak się kręci ta bzdurna karuzela

ech ...szkoda gadać ...
dobrze przynajmniej , ż juz nie ma fotek wilczaków z całkiem innej bajki .
pozdrawiam
Gaga z Gigą ( niby taka popularna rasa a tez słysze - owczarek syberyjski, "z tych koniarzy", owczarek velgijski, pomieszany z collie....)
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2004, 20:30   #11
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
Ano - zdjeli juz wczoraj...smutne tylko , że to jednak allegro a gość sie poczuł
Ja juz nie wiem jaka jest droga dotarcia do ludzi, którzy "łykają" bzdurne onformacje o psie rasowym za niewielkie pieniądze i maja fun, że kupili rasowego ...jakś cholerny snobizm ...
A ja sie zastanawiam nad czyms innym. Jesli ide do zlotnika i kupuje zlota branzoletke za 1000 ZL, to jesli okazuje potem, ze zloty to ma ona jedynie kolor, to nalezy mi sie odszkodowanie i zwrot pieniedzy za oszustwo.
Jaki status maja w naszym prawie zwierzeta? Bo jesli jest podobnie, to facet ten sprzedajac onowate kundelki za slona ocene (bo 1000 zl za pseudo-ONa to baaardzo duzo) z etykietka "czechoslowacki wilczak" powinien przyszlym wlascicielom zaplacic odszkodowanie, jesli psy te nie beda przypomianac wilczakow (np. wedlug jednego z sedziow) - a przypominac na pewno nie beda.....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2004, 20:44   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Fiu fiu...koleżanka szaleje - złote bransoletki po 1000 zł
A wracając do tematu - tu chyba nie chodzi o status zwierząt ( no opłakany jest - fakt) a ardziej o takie dziwne poczucie - sama nie wiem czego . Bo tak : mam psa- wyszedł kundelek choc miał byc champion i co ? Zażądam odszkodowania? Jedyne co zyskam to ogólne potepienie bo pewnei jestem snobka, zwierząt nie kocham i nie zalezy mi na psie jako takim a bardziej na mozliwości pokazania się .......Z drugiej strony - jeśłi kupujesz bez sprawdzenia ( rodowód itp) to Twoje ryzyko - i tak pewnie postawiłby sprawę sąd. Wiedza o rasowości - jak to sprawdzic nei jest jakoś specjalnei ukrywana- przeciwnie - w internecie Ci tego pod dostatkiem więc za przeproszeniem jeśli kupujesz onkopodobnego wilczkaa to jestes traba i miej pretensje do siebie
Trabi sie na prawo i lewo jak sparwdzać kupowane mieszkanie, samochód czy psa ...to nie ! Ludzie głuchną na te informacje i wiedza lepiej - a oszuści na tym zarabiaja
pozdrawam
Gaga z Gigą
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2004, 21:51   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
A wracając do tematu - tu chyba nie chodzi o status zwierząt ( no opłakany jest - fakt) a ardziej o takie dziwne poczucie - sama nie wiem czego .
Pisalam o statucie, bo np. w Holandii psy traktowane sa jak rzecz. Brzmi strasznie, ale ma to swoje dobre strony, bo hodowca udziela pewnej gwarancji. Tzn jesli uzyl rodzicow bez dysplazji, to nawet jesli szczeniak bedzie mial HD, to ma czyste rece. Ale jesli rodzice mieli dysplazje, to towar jest "potencjalnie wadliwy" i hodowca zwraca koszty leczenia, itp... (jest tez mozliwosc odania szczeniaka, ale ten bezsens stosuje sie niestety w wielu "cywilizowanych" krajach). Gwarancja ta obejmuje tez inne choroby dziedziczne...

Quote:
Originally Posted by Gaga
Bo tak : mam psa- wyszedł kundelek choc miał byc champion i co ? Zażądam odszkodowania?
Jesli kupowalas psa wystawowego i placilas cene jak za psa wystawowego, to dlaczego nie masz dostac "odszkodowania", czyli np zwrotu czesci zaplaty za psa? Jesli cena szczeniaka danej rasy jest 1000ZL, a Ty zaplacilas 2500-3000ZL za "super psa", to w momencie, gdy okazuje sie, ze nie jest on "pelnowartosciowy" (zly zgryz, wner, HD lub podobne), powinnas dostac zwrot "nadplaty". Wedlug mnie to calkiem w porzadku.
Prawda jest taka, ze wiekszosc dobrych hodowcow i tak daje Tobie taka opcje i na podstawie umowy dostaniesz zwrot pewnej sumy, jesli pies nie bedzie "hodowlany". W kazdym razie tak jest w umowie, ktora krazy po internecie...

Quote:
Originally Posted by Gaga
Jedyne co zyskam to ogólne potepienie bo pewnei jestem snobka, zwierząt nie kocham i nie zalezy mi na psie jako takim a bardziej na mozliwości pokazania się ......
Ja mam zle zdanie jedynie o mozliwosci wymiany szczeniaka. Dla mnie to nie do pomyslenia i osobie, ktora by chciala szczeniaka wymienic zwrocilabym cala sume zabierajac psa, a nie dala mu jeszcze jednego psiaka...

A, ze kupujacy chce byc traktowany fer i miec zabezpieczenie przed nabijaniem w butelke. Why not? Zaden hodowca nie moze zagwarantowac, ze szczeniak na 100% zostanie championen. Ale jesli pobiera taka oplate, jakby szczeniak mial w przyszlosci byc Zw.Klubu, to powinien za to ponosic odpowiedzialnosc i w razie czego czesc sumy oddac...

Quote:
Originally Posted by Gaga
Trabi sie na prawo i lewo jak sparwdzać kupowane mieszkanie, samochód czy psa ...to nie ! Ludzie głuchną na te informacje i wiedza lepiej - a oszuści na tym zarabiaja
Zgadza sie - frycowe trzeba placic. Ale z drugiej strony mila bylaby to wizja, ze mozna sie dobrac do skory oszustom...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 20:29   #14
husky
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2
Default

http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=27931277
husky jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 20:54   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Skad sie tu pojawiaja takie oszolomy jak ten z ogloszenia.
Mialam wlasnie doniesienia od hodowcow, ze facet sprzedawal szczeniaki pod wystawa wciskajac je kazdemu jako "mily piesek do domku". Nastepny co to reklamuje swoje pseudowilczaki jako "Panie, toz to spokojne jak nowofundland"... I na dodatek tekstami kradzionymi z Wolfdoga... Pieknie to swiadczy o tym "hodowcy" - co tu duzo gadac: zwyczajny klamca i zlodziej, co to nie lapie nawet podstawowych pojec jak "rasa"....

W ogloszeniu jednak napisane jest, ze matka jest wilczyca. Poinformowalam juz kogo trzeba...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 21:02   #16
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

heh! To jest TEN SAM "mistrzunio", który "pozyczył" sobie Wasze zdjecia....ladnie,ladnie......ale zdjecie "matki" ...niebanalne.....robi wrażenie...
Ciekawe tylko skąd tym razem wzil zdjecia...
pozdrawiam
Gaga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 21:08   #17
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
ale zdjecie "matki" ...niebanalne.....robi wrażenie...
Bo to zdjecie wilczycy.... Zreszta przeczytaj tekst:
"NEBRA jest udomowioną wilczycą czystej krwi, co nie znaczy że potulnym pieskiem!!!", co u wilka oznacza, ze zabija pieski, kotki i wszystko co jej w zeby wejdzie....

ALe tak sobie mysle: Pavel, moze by tak zrobic zrzutke na te szczeniaki w czeskim klubie. Komisja hodowlana powinna byc zachwycona... I tak bedzie to 100% lepsze niz kanadyjskie mieszanki Mutara... Nawet jesli ojcem jest kundelek sasiada...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 21:16   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Hm.....powiem tak..gdybym przeczytała to kilka lat tmu, nie wiedząc nic o czw - z pewnościa bym się zainteresowała...kto wie czy nie siedziałabym w aucie w drodze do Mragowa...ta wadera jest neisamowita Mac cos tak niesamowitego w oczach......
Jade!!!! Kupuje!!!!!!!!!!!
Gaga
;p
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 21:19   #19
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga
ta wadera jest neisamowita Mac cos tak niesamowitego w oczach......Jade!!!! Kupuje!!!!!!!!!!!
Mykaj! Ale dowiedz sie kto jest ojcem - bo jak maly, bialy pseudojamnik sasiada to mozesz wtopic...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2004, 21:24   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jamnik nie mialby szans Zrszta popatrz na fotki
A ja mam szanse zostac prekursorem nowej rasy
Jeszcze bedziecie przychodzic w łachę hi hiiiiiiiiiii.........
Zastanawia mnie tylko jedno - skąd u licha ktos ma oswojona wilczycę???
To jest trochę dziwne......i jakby mało wiarygodne.....
Gaga
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org