Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-08-2007, 22:05   #1
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default CzW pozytywna inteligencja

CzW inteligentny jest to wiecie Wy i Ja, ale tak na prawdę dopiero teraz zaczynam sie o tym przekonywać
to że otwiera drzwi to pryszcz
to że zanim to zrobi najpierw dzwoni dzwonkiem to już poziom wyżej
ale to co Hera zrobiła dzisiaj to zupełnie mnie zatkało Dzień spędzaliśmy nad wodą Hera zupełnie nie miała ochoty na kąpiel (choć nie wiadomo czemu) więc mądra pani postanowiła że piesek i tak się wykąpie i tak Myk na ręce i po wcześniejszym lekkim zmoczeniu na głęboką wodę Pies pływa pani szczęśliwa nagle kłapnięcie pyskiem i moja ręka została zaciśnięta w szczękach Hera postanowiła że jak nie rozumie innych znaków to sama doprowadzi mnie do brzegu i dopiero na brzegu bez mojej pomocy puściła moją rękę Muszę wam powiedzieć że nie było to złapanie takie jak przy zabawie tylko takie poważniejsze które na chwilę mnie zmroziło ale przez ciekawość co będzie dalej nie ingerowałam chociaż ból był ostry Na ręce zostały mi fioletowe wgłębienia po kłach które przemieniły się duże siniaki
A jakie wy mieliście pozytywne objawy inteligencji waszych pociech , bo niszczycielskich na tym forum jest aż za dużo
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2007, 09:45   #2
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Cora na razie próbuje otwierać drzwi i włazić do wanny, ale jest za niska
Louve jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2007, 15:51   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
A jakie wy mieliście pozytywne objawy inteligencji waszych pociech , bo niszczycielskich na tym forum jest aż za dużo
Oj, o tym mozna by pisac cale powiesci... Jak mam czas to czasem cos naskrobie... Niestety ostatnio nie tyle ile bym chciala....
Ale tu jest kilka z nich:

2005.04.05 - Skamieniały wilczak

2005.03.29 - Spływ Nysą

2005.03.12 - Prawdziwy gentleman

2004.10.20 - Akcja protestacyjna

2003.06.05 - A jednak owczarek....

2000.09.28 - Pomysłowy Dobromir
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 16:13   #4
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
CzW inteligentny jest to wiecie Wy i Ja, ale tak na prawdę dopiero teraz zaczynam sie o tym przekonywać
to że otwiera drzwi to pryszcz
to że zanim to zrobi najpierw dzwoni dzwonkiem to już poziom wyżej
ale to co Hera zrobiła dzisiaj to zupełnie mnie zatkało Dzień spędzaliśmy nad wodą Hera zupełnie nie miała ochoty na kąpiel (choć nie wiadomo czemu) więc mądra pani postanowiła że piesek i tak się wykąpie i tak Myk na ręce i po wcześniejszym lekkim zmoczeniu na głęboką wodę Pies pływa pani szczęśliwa nagle kłapnięcie pyskiem i moja ręka została zaciśnięta w szczękach Hera postanowiła że jak nie rozumie innych znaków to sama doprowadzi mnie do brzegu i dopiero na brzegu bez mojej pomocy puściła moją rękę Muszę wam powiedzieć że nie było to złapanie takie jak przy zabawie tylko takie poważniejsze które na chwilę mnie zmroziło ale przez ciekawość co będzie dalej nie ingerowałam chociaż ból był ostry Na ręce zostały mi fioletowe wgłębienia po kłach które przemieniły się duże siniaki
A jakie wy mieliście pozytywne objawy inteligencji waszych pociech , bo niszczycielskich na tym forum jest aż za dużo
Pare dni temu mialam bardzo podobna sytuacje. Jabber od jakiegos czasu jest chory i jezdzimy na zastrzyki. Ostatnia wizyta skonczyla sie zastrzykiem w zadek. Oczywiscie przytulilam psa i zaczelam masowac. Jabber odwrocil glowe, zlapal mnie zebami za reke, odsunal ja i stal tak patrzac na mnie. Jak zalapalam o co chodzi puscil
Nie bylo to ugryzienie tylko delikatne pokazanie, ze nie chce, zebym to robila.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 16:55   #5
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Wczoraj Ali nudził się okropnie (ja zajęta końmi nie zwracałam na niego uwagi) więc szczenię wlazło na stół na ganku, przejrzało wszystkie papiery, opróżniło talerzyki i kubeczki i chciało wejść wyżej... No ale niestety wywaliło wielki, ciężki stół i samo się nim przygniotło. Lamentu narobiło strasznie dużo. Akurat przyjechała koleżanka która jest wetką, podeszła do Alego siedzącego ze zbolałą minką, podniesioną łapką i głośno mówiącego aaaauuuuu, aaaauuuuu, aaaauuuu ... i zaczęła się żalić nad sierotką... "jaki biedny piesek, pokaż co się stało, biedactwo skórkę z łapki zdało, oj biedny, biedny piesek..." na te słowa Ali zerwał się i odtańczył swój taniec radości podskakując na czterech łapkach, ciesząc się i zapominając, że coś boli , kiedy koleżanka odwróciła od niego wzrok Ali znów usiadł, podniósł łapkę i co chwila na nią zerkając jeszcze głośniej krzyczał... aaauuuuu, aaaauuu, aaauuuu...
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 17:42   #6
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Dla Jabba to standard
Zawsze jak cos sie stanie robi Auuuu i pokazuje czesc ciala, ktora go boli. Musze obejrzec, wymasowac i przytulic (czasami nawet pocalowac) Jak stwierdzam nic sie nie stalo, ok - pies biegnie dalej juz normalnie.
Moze i mam mazgaja, ale zawsze jak cokolwiek sie stanie pies przylatuje do mnie i pokazuje, a ja moge na spokojnie obejrzec, bo grzecznie stoi i czeka.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 18:31   #7
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Mi moj głodomor tez ostatnio wywinął numer.. a mianowicie:
Karma jej i Balego jest chowana za drzwiami w domu prowadzacymi do piwnicy(na pierwszych stopniach na samej gorze). Drzwi sa niezwykle mocne,nawet mi jest czasem tudno je otworzyc,po nizej jest zejscie do pieca,ktory stoi w osobnym pomieszczeniu,oddzielony drzwiami,ktore zawsze sa zamkniete,natomiast by do niego se dostac trzeba zejsc po jeszcz enie wyremontowanych schodach i otworzyc kolejnetrudne tak samo do otworzenia drzwi. Mala oczywiscie tego dokonala i dostala sie do karmy,wszamujac stanowczo za duzo,przez co musiala miec mala glodowke...ale zastanawia mnie co ja podkusilo,czyzby miala tak swietny wech? Bo mury mamu baardzo grube jak w starym budownictwie,dworkow czyli jest i slaba wentylacja,a wilgoc tam i zapach,dymu,unoszocy sie pokruszony wegiel robia swoje i jest ciezko tam oddychac,wystarczy ze ide tylko dorzucic do pieca a juz cala smierdze jakbym spedzial tam caly dzien...Wiec jak ona to wyniuchala.. albo wydedukowala....

Wkazdym badz razie zeby bylo smeiszniej jedyne co ja zdradzilo to zapach karmy z pyska,a przeciez w ten dzien dostawala tylko surwe mieska z warzywkami...ehh ten moj kombinator dla jedzenia wszytko
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 04-09-2007 at 18:54.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 20:16   #8
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Co to za karma???? Moj to tylko za miesem tak szaleje :P
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 20:24   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

JA niesmialo chcialam Anecie przypomniec, ze polroczny Chey dostal sie do kuchni, otworzyl metalowa puszke od Eukanuby i wrabal na raz 4 kg karmy Puszka latwa do otworzenia nie jest...
Mlody zarty byl nieprzytomnie poki rosl... wiec jesli niedaleko pada jablko od jabloni.....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 22:06   #10
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Sssmoku zeby było śmieszniej nie wcinała swojej tylko Balego,a on ma royala dla psow pracujacych,aktywnych I tez wrabala duuuuzo,
albo kiedys przed wyjazdem dzien wczesniej nic nie dostala by na nastepny dzien nie wymiotowala to dprwala sie do worka i tez kolo 4 kg wrabala.. ale potem w drodze.. brrr wole tego nie wspominac

Gaga,ludzie gotowi pomyslec ze my nic innego nie robimy tylko głodzimy te nasze czworonogi
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 22:18   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Gaga,ludzie gotowi pomyslec ze my nic innego nie robimy tylko głodzimy te nasze czworonogi
Dlatego lubię takie smakowite kawałki.. a jak one potem obrosną w efekty tego "myślenia" to dopiero jest cymes ,mniamm
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 22:50   #12
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Taaa nie ma jak to biegłość w bajarkopisarstwie...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 07:44   #13
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
JA niesmialo chcialam Anecie przypomniec, ze polroczny Chey dostal sie do kuchni, otworzyl metalowa puszke od Eukanuby i wrabal na raz 4 kg karmy Puszka latwa do otworzenia nie jest...
Mlody zarty byl nieprzytomnie poki rosl... wiec jesli niedaleko pada jablko od jabloni.....
Gaga ty mnie ino straszysz i straszysz to by było świetnie super inteligentny pies i tyle nic dodać nic ująć niech idzie w ślady tatusia ja jednak cały czas będę uważała że Czw wcale nie są takimi zbójami po prostu wszystko zależy od właściciela no i trochę od szczęścia na jaki egzemplarz się trafi Bardzo mnie wkurza jak ludzie mówią jaki to niby niebezpieczny pies mam takiego weta i tylko z powodów że jest dobry to do niego jeszcze chodzę . Byłam wczoraj w związku i babeczka opowiadała mi o problemach z biglem ja też mam bigla i te same problemy ale znam bardzo dużo osób które z tymi psami nie mają tych problemów Co się okazało piesek jest 3 lata młodszy od mojego i pochodzi od tego samego hodowcy co mój mało tego od tych samych rodziców Więc chyba tu jest problem a nie ogółu bigli Tak samo pewnie jest w śród Czw i Tego jak na razie będę się trzymać a to żę ( przykład) pies zjadł połowę kanapy to winić będę tylko siebie że głupia byłam i nie zabezpieczyłam odpowiednio
SUPER INTELIGENTNE SłODKIE GRZECZNE BESTIE I TYLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

A NIECH KTOś POWIE W MOJEJ OBECNOśCI INACZEJ


jeszcze jedno bigl zrobił mi więcej szkód niż do tej pory Czw
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 09:21   #14
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Quote:
od szczęścia na jaki egzemplarz się trafi
Dlaczego zawsze ja mam pecha...
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 09:58   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Gaga ty mnie ino straszysz i straszysz to by było świetnie super inteligentny pies i tyle nic dodać nic ująć niech idzie w ślady tatusia ja jednak cały czas będę uważała że Czw wcale nie są takimi zbójami po prostu wszystko zależy od właściciela no i trochę od szczęścia na jaki egzemplarz się trafi (...)SUPER INTELIGENTNE SłODKIE GRZECZNE BESTIE I TYLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

A NIECH KTOś POWIE W MOJEJ OBECNOśCI INACZEJ
Spokojnie- nie zamierzam sie przesadnie narażac Przeciez gdybym ubolewała nad wadami życia z wilczakiem to po pierwsze w ogóle by mnie nie interesowalo forum, po drugie więcej nie chcialabym wilczaka. A wpadnieta jestem po same uszy i dziko szczęśliwa, ze trafiłam na te burki Na 'dokonania" Cheya patrzę z lekkim przymrużeniem oka, jasne, że człowiek popełnił mase błędów, załozył czasem zbyt optymistyczny scenariusz ale to są okoliczności towarzyszące kazdemu psu Tylo w różnym stopniu
Ja generalnie wychodzę z założenia, że jak sie ma psa to:
- nie masz czasu na ludzkie imprezki(bo nie chcesz zostawiac psa samego)
- masz wszędzie piach, futro i inne kawałki przyrody nieozywionej
- troche sprzętów do wymiany
- czasami nieplanowana wyrwe w budżecie
i masę, mase radosci z faktu posiadania psa
Po prostu jedni lubia odkurzac dywany a ja lubie tarzac sie po dywanie z psem
I nigdy, nikt nie mógłby mi niczego zaproponowac W ZAMIAN za psa
Ale...
rozpoczęcie zapisków dokonan mlodego czw nie bylo bez przyczyny. Zapytaj Margo jaki procent szczeniakow czw w Niemczech wraca po kilku tygodniach do hodowcow i z jakiej przyczyny.
"Starszac" mialam i mam na celu lekko zetrzec rozowy kolor z okularow przyszlego/oczekujacego/nowego wlasciciela. Zeby w razie czego powiedzial jak kiedys ja" acha.. no tak, mowili, wliczone w posiadanie czw" Zeby nie bylo naglego roczarowania, spadku checi i zmiany nastawienia. Bo okres podejmowania decyzji, oczeiwania nastraja nas tak euforycznie, ze zachowujemy sie jak zakochani - nie docieraja do nas zadne argumenty mogace jakkolwiek zmacic wymarzona wizje szczescia z naszym szczeniakiem
A rzeczywistosc jest jaka jest- czasem zaskrzeczy, czasem skrzypnie ...tylko potem ktos lapie dola, ze wszyscy maja sielsko-anielsko a on jeden trafil wybrakowany egzemplarz A wszystko przez to, ze pisanie o bledach, klopotach jest albo "niepoprawne politycznie" albo za chwile wykorzystywane przez jakiegos idiote, ktory ma frajde z "przyprawiania pupy" komus zywczajnie szczeremu.
Nie istnieja psy idealne, nie istnieje wychowanie bez potkniec. Ale doswiadczenia innych pomagaja bardzo nastepnym adeptom tej ciekawej sztuki wychowania czw i nie raz sie o tym przekonalam
Wiec deklaruje ze wilczak TAK, SUPER, FANTASTIC ale tez normalne klopoty dnia codziennego
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 10:26   #16
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Wiec deklaruje ze wilczak TAK, SUPER, FANTASTIC ale tez normalne klopoty dnia codziennego
no teraz to się w pełni zgadzam i dodam tylko że posiadanie Czw to tak jak posiadanie dziecka nigdy tak na prawdę nie wiesz kiedy co wykombinuje kiedy ci odszczeknie,kiedy ci wywinie numer taki że wejdzie ci w pięty i to jest piękne Bo ciapciowaty pies jest przewidywalny w naszym wypadku tak nie jest Bardzo się z tego cieszę
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 10:28   #17
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron View Post
Dlaczego zawsze ja mam pecha...
Pewnie nie jest tak żele powtarzaj sobie jest ok i pozostaje ci sie tylko śmiać z tego
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 11:52   #18
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

To właśnie robię...
Trzeba zawsze szukać tych dobrych stron... Już remont u mnie tak się odkładało w nieskończoność, teraz nie wyjścia...musi być...
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 12:05   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ale przynajmniej masz odpowiednia kolejnośc : najpierw wilczak, POTEM remont
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2007, 12:26   #20
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Esencja tego jak postępuje, szczególnie młody, wilczak jest przedstawiona w tym filmiku:
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org