Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-03-2010, 13:18   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Skalowanie zdjec.....

Dowiedzialam sie, ze niektore osoby robia straszne afery, ze fotki sa na Wolfdogu skalowane i nie sa w takiej jakosc jakiej by sobie zyczyli... Rzeczywiscie to prawda - z oczywistych powodow nie jestesmy w stanie przechowywac fotkek w kilkumegowych wielkosciach. Jesli ktos z Was ma z tym problem i nie zyczy sobie, aby na Wolfdogu byly umieszczone ich fotki w tak malej rozdzielczosci to prosze o kontakt... Oczywiscie natychmiast je usuniemy...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 13:28   #2
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Mnie to nie przeszkadza, tylko zastanawia mnie inna rzecz. Po co admin dodaje zdjęcia do galerii które umieszczane są na forum? Rozumie gdyby pies nie miał aktualizowanej galerii przez właściciela, a tak do galerii trafiają zdjęcia gdzie psa niewiele widać, albo są nijakie... Z góry zaznaczam, że nie mam żadnych pretensji, tylko troszkę mnie to dziwi...
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 13:39   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Co jakis czas zgarniaja wszystko co sie da do galerii... ale nie sadze, aby chcialo sie komus ladowac slabe fotki... tym bardziej, ze u Astarte sa przeciez ladne

Jak cos to pisz do Admina z URLami - wszystko daje sie edytowac i kasowac

To samo dotyczy autorow - czasem jedna osoba dodaje fotki innej - wiec jesli jakas fotka jest podpisana, ze wykonal ja ktos inny to mozna odzyskac "prawa" do zdjecia. Potrzebny tylko email z URLem i nickiem autora...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 14:32   #4
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Jak juz to albo przeczytalas i jak widac - niezbyt dokladnie, lub celowo przekrecasz o co chodzi, albo ten kto ci zreferowal 'problem' nie potrafi czytac lub sam celowo przekreca.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 15:37   #5
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Jak juz to albo przeczytalas i jak widac - niezbyt dokladnie, lub celowo przekrecasz o co chodzi, albo ten kto ci zreferowal 'problem' nie potrafi czytac lub sam celowo przekreca.
btd, juz przeczytalam calosc i wolalabym temat przemilczec, bo...RECE OPADAJA...

Ale...

Angelsy awanturuja sie, ze zdjecie, ktore zostalo zamieszczone w bazie danych ich psach bylo WYCIETE, OBROCONE, WYKADROWANE i ZMNIEJSZONE, czyli pogorszyla sie jego jakosc. Wybacz, ale po kilku latach uzywania bazy trudno nie zauwazyc, ze w bazie danych nie sa publikowane PEJZAZE z psem w tle, ale fotki SAMYCH PSOW, WYCIETE ze zdjec, WYKADROWANE, czasem POOBRACANE i na dodatek zmniejszone. Do prezentacji kwiatow z psem w oddali jest galeria - tam kazda forma sztuki jest mile widziana....

Cala reszta.... Co mam mowic na zarzuty, ze:

- lamie sie prawa autorskie i usuwa sygnature
Czesc fotek byla podeslana BEZ sygnatury... Ja ani jej nie bede dostawiac, bo autor o tym zapomnial. A juz na pewno nikt nie zmusi mnie, bym tracila czas na edytowanie fotek usuwajac z nich sygnatury... Sygnatury, ktorych swojego czasu bylismy pomyslodawcami i sami namawialismy do znaczenia podsylanych fotek...
Poza tym smieszne jest, ze te piekne slowa pisze osoba, ktora poprzesylala do galerii fotki Baaja robione przez inne osoby (np Ewe od Gasiry) i jakos nie raczyla nawet tego skorygowac i poprosic u podanie JEJ jako autora...

- wybieranie najgorszych fotek
Wybacz, ale to kolejny bezsens. Wydaje mi sie, ze Angelsy sie zapedzily i pomylily mnie albo z Grzesiem, albo z Ela.
ZAWSZE wybieralam do bazy najlepsze fotki, gdzie pies prezentowal sie poprawniej, a zdjecie bylo lepszej jakosci. I fotki nie byly podmieniane jesli nowsza byla gorsza od starej.
Jesli chca znalezc kogos kogo mozna winic za dawanie zlych fotek ich psa to... musza sie zwrocic do siebie...
Bo cio prawda zasada byla i jest taka, ze do bazy dodawane sa lepsze fotki. Ale pierwszenstwo maja te, ktore podsylaja sami wlasciciele z zyczeniem, aby to dane zdjecie bylo w bazie. W tym wypadku na zyczenie SAMYCH WLASCICIELI ladne zdjecie Baaja zostalo podmienione na zdjecie, ktore oni sami wybrali - FATALNEJ jakosci, niezbyt wyrazne i na dodatek przeswietlone. Dobra fotka zostala zmieniona na ta slaba, bo taka byla ICH wola... BARDZO im na tym zalezalo...

Przyznaje, ze sprawe juz rozwiazalam.... Wolfdog jest miejscem, gdzie to WLASCICIELE moga prezentowac swoje psy do woli. Jesli ktos mysli i probuje mi wmowic, ze na prezentacji ich psa zalezy MI bardziej niz IM to.... sa CALKOWICIE w bledzie. Ja moge pomoc, ale wybacz, az tak Angelsow nie lubie, aby im tworzyc ich wlasna prywatna galeriie... I nie mam ochoty wysluchiwac wymyslonych, bezpodstawnych zarzutow. Dlatego, aby uniknac kolejnych pomowien o edycje fotek, usuwaniu sygnatur, aby nie narazic sie Ewie od Gasiry, ktora by mogla przeciez za ich sprawa zarzucic Wolfdogowi publikacje JEJ fotek z podpisem, ze sa autorstwa AngelsDream - wiec zrobilam czystke. Zostaja jedynie te fotki, gdzie jestem pewna, ze autorami zdjec sa osoby, ktore sie pod nimi podpisaly... Sadze, ze to zakonczy spory i rozwiaze sprawe.... no i nie da powodu to wymyslania kolejnych historyjek....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 15:41   #6
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Tzn ze co? Skasowalas fotki ktore ktos wrzucil, podajac autora a samemu nie bedac autorem? IMO wystarczyloby zdjac z widoku publicznego te ktore nie maja podanego autorstwa z adnotacja zeby uzupelnic i tyle.

No ale twoja strona, twoja wola.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 15:58   #7
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Tzn ze co? Skasowalas fotki ktore ktos wrzucil, podajac autora a samemu nie bedac autorem? IMO wystarczyloby zdjac z widoku publicznego te ktore nie maja podanego autorstwa z adnotacja zeby uzupelnic i tyle.
A jak zdjac 'z widoku'? Zaslonic monitor reka... Btd - nie zartuj. Zaczynasz wymyslac...

W sumie to tematu praw autorskich fotek w galerii Baaja nawet nie ma - Angelsy nie napisaly tutaj o problemie jaki ich nurtuje. Nie napisaly w administracji, gdzie miejsce takich postow... W sumie to WCALE nie pisaly, bo zmiana fotek ich psa w bazie byla chyba prawie rok temu...
Nie, wykopaly jakis zarzut, przekrecily i postnely na forum vlcaka... Tu slowa o tym nie bylo - PW ze "znow klamia o wolfdogu na forum vlcaka" dostalam od obcych ludzi.
Gdyby nie to to bym nawet nie wiedziala, ze wrzucali do galerii Baaja na Wolfdogu nie swoje fotki...



Wybacz, ale cala sprawa to nic innego jak sytuacja, gdybym wsadzila ci do torby swoj portfel, a potem zadzwonila na policje nazywajac ciebie zlodziejem... Watpie, czy bys byl potem "milutki" i probowal mi grzecznie wytlumaczyc, ze klamie, a samo zachowanie jest karygodne...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by Margo; 05-03-2010 at 16:01.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:03   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

dziwny temat...przeciez przy wrzucaniu fotek wyraźnie bije po oczach "Przed załadowaniem fotek PRZECZYTAJ":

Quote:
Możesz podsyłać dowolną ilość zdjęć. Nie ma limitów. Proszę pamiętać, że akceptujemy jedynie zdjęcia (z rozszerzeniem JPG, GIF, PNG, TIF lub BMP) - wszystkie inne pliki zostaną zignorowane. Dodatkowo każde zdjęcie zostanie automatycznie przekonwertowane i przeskalowane tak, aby spełniało nasze wymagania(format JPG, maks. rozdzielczość 800x800).

Podsyłająć zdjęcia oświadczasz, że jesteś autorem (autorką) zdjęć i wyrażasz zgodę na ich publikację na stronie wolfdog.org. W przypadku, gdy nie jesteś ich autorem, należy posiadać pozwolenie na ich publikację.

Wszystkie podesłane zdjęcia podlegają moderacji. Oznacza to, że nie zostaną opublikowane od razu w galerii. Najpierw zostaną zweryfikowane przez administratorów strony. Zastrzegamy sobie prawo do nie akceptacji niektórych zdjęć. Najczęstrzym powodem ich odrzucenia jest
- zła jakość zdjęcia
- zdjęcie jest zbyt małe
- pies jest niewidoczny lub mało widoczny
- opis zawiera reklamę miotu

Maksymalna ilość zdjęć podsyłanych na raz: 10
Maksymalny rozmiar jednej fotki: 2MB (zostanie przekonwertowana do mniejszej)
pomijam, że nie ma obowiązku wysyłania tu żadnych fotek
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:10   #9
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Podsyłająć zdjęcia oświadczasz, że jesteś autorem (autorką) zdjęć i wyrażasz zgodę na ich publikację na stronie wolfdog.org. W przypadku, gdy nie jesteś ich autorem, należy posiadać pozwolenie na ich publikację.
Zawsze podpisywałam zdjęcia Ewy, informowałam ją, że dodałam jej zdjęcia do galerii mojego psa i miałam jej zgodę na publikację zdjęć. Zresztą, jeśli ktoś nie wierzy, może skontaktować się z Ewą i zapytać. W tej chwili w galerii Baaja są np. dwa zdjęcia zrobione przez Ewę, a dodane przez Manu. Czemu? Nie wiem.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:13   #10
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
A jak zdjac 'z widoku'? Zaslonic monitor reka... Btd - nie zartuj. Zaczynasz wymyslac...
Nie ma opcji wycofaj do moderacji czy do poprawek, czy do kolejki oczekujacych na zatwierdzenie? Jak dzialalem przy galerii zdjec ratowniczych to taka opcja byla, i byla uzywana jak np ktos sie nie wysilil z opisem do zdjecia. Skoro w sofcie jaki macie w do obslugi galerii nie ma takiej opcji to trudno.

Quote:
pomijam, że nie ma obowiązku wysyłania tu żadnych fotek
No wlasnie. A jakim cudem pojawiaja sie fotki nie podeslane przez autora a podpisane ze sa wrzucone przez admin?
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:17   #11
ariss
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default

Jak niektórzy już zauważyli czytam sobie Wasze forum i zachwycam się rasą, odzywam się rzadko, ale ponieważ teraz czuję się wywołana do tablicy muszę napisać kilka słów-szkoda, że w tak niemiłym temacie
Zdjęcia mojego autorstwa, które widziałam na wolfdogu i które wstawiła Angelsdream, były podpisane, a jeśli zdarzyło się, że przez pomyłkę, że o tym zapomniała(tego nie wiem) to i tak Żaneta miała moją zgodę na wstawienie ich tu i wykorzystanie w dowolny sposób, jaki jej się podoba!
Pozdrawiam
Ewa od Gassiry

Last edited by ariss; 05-03-2010 at 16:25.
ariss jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:22   #12
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Afera ze zdjęciem z wizytówki dotyczyła tego zdjęcia: http://i238.photobucket.com/albums/f.../080416_03.jpg

Jak widać jest ono dostępne na publicznym serwerze.

http://www.wolfdog.org/forum/showpos...8&postcount=19

Zostało wstawione do tego tematu, ale nadal znajdowało się na zewnętrznym serwerze. Nie dodawałam go do galerii Baaja, bo było to po prostu codzienne zdjęcie, nic specjalnego. Na potrzeby wizytówki zostało obrócone, wykadrowane z usunięciem sygnatury i pomniejszone. Bez wiedzy i zgody Michała, który jest jego autorem. Bez powiadomienia również mnie, chociaż ja na forum bywam często, a i na GG można mnie złapać bez problemu.

Czy teraz wiadomo o co chodzi? Czy muszę to wytłumaczyć jaśniej?

Nadmienię, że ja nie poczuwam się do posiadania wielokrotnej jaźni na żadnym forum. Ja to ja, a Michał (Asaurus) to Michał. Aczkolwiek określenie "Angelsy" uważam za intrygujące.
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:28   #13
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Nie ma opcji wycofaj do moderacji czy do poprawek, czy do kolejki oczekujacych na zatwierdzenie? Jak dzialalem przy galerii zdjec ratowniczych to taka opcja byla, i byla uzywana jak np ktos sie nie wysilil z opisem do zdjecia. Skoro w sofcie jaki macie w do obslugi galerii nie ma takiej opcji to trudno.
Nie ma i w sumie nawet nie byla planowana - jak dotad nie bylo z tym problemow... Poza tym uzytkownikami Wolfdoga sa praktycznie same dorosle osoby, w przypadku ktorych uznalismy, ze sa w stanie zrozumiec to co czytaja... I nie bardzo sie chyba oplaca robic duza przebudowe dla kilku osob, ktore maja z tym problemy...

Quote:
Originally Posted by btd View Post
No wlasnie. A jakim cudem pojawiaja sie fotki nie podeslane przez autora a podpisane ze sa wrzucone przez admin?
Admin w samej galerii to konto anonimowe... Tzn jako admin dodawane sa fotki przesylane emailami, czy dawane na plytach. Jako admin jest tez wpisany autor wszystkich (ok 20.000 fotek importowanych ze starego Wolfdoga, gdzie jeszcze nie bylo pola w bazie o tym kto jest autorem fotki). Na admina przestawiaja sie tez fotki nieistniejacych juz uzytkownikow - np takich, ktorzy skasowali swoje konto na wolfdogu.
Jako anonim podsylalam fotki takze ja - i jako anonymous pojda tez te ktore mam jeszcze na dysku (a bazie pojawia sie wiec jako fotki Admina). Ale nie sa to fotki psow tylko ze spotkan i wystaw z lat 2006-2008. Czesto nie wiadomo juz kto je robil, czy Przemek, ja, Gaga, Joanna, itd...

Krotko mowiac "admin" oznacza fotke bez autora - tzn do identyfikacji. Jak sie zglosi jej autor, lub dostajemy informacje kto ja robil to fotka jest podczepiana pod danego uzytkownika, aby JASNO bylo widac, kto jest wlascicielem zdjecia...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:33   #14
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Na potrzeby wizytówki zostało obrócone, wykadrowane z usunięciem sygnatury i pomniejszone. Bez wiedzy i zgody Michała, który jest jego autorem. Bez powiadomienia również mnie, chociaż ja na forum bywam często, a i na GG można mnie złapać bez problemu.
O ile się orientuję, WSZYSTKIE zdjęcia przed zastosowaniem ich jako zdjęcie - "wizytówka" do bazy, są kadrowane i w razie potrzeby "odbijane lustrzano" tak aby pies był zwrócony w lewą stronę. Dzięki temu jest jakiś porządek i jednolitość. Osobiście nie wyobrażam sobie, jak admin (lub ktokolwiek) miałby pytać o zgodę na takie działanie właścicieli wszystkich wilczaków porozrzucanych po całym świecie?
EDIT
Co do tego czy zdjęcie jest ładne, czy nie; codzienne czy specjalne, to jest w dużej mierze kwestia gustu. Zdjęcie do bazy musi jak rozumiem, spełeniać pewne wymogi i czasem może się zdarzyć, że bardziej pasuje tam wyciąć psa ze zdjęcia "codziennego", niż takiego które nam się bardziej podoba.

Last edited by Grin; 05-03-2010 at 16:40. Reason: literówki i dopisek
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:38   #15
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Ale to zdjęcie nie zostało dodane do galerii wolfdogowej, było w naszej prywatnej galerii. Na forum wstawione jedynie poprzez skrypt. Została usunięta nasza sygnatura, bez naszej zgody i wiedzy. Zdjęcie po przeskalowaniu i kadrowaniu do tego było po prostu kiepskie, więc tym bardziej. Większość ludzi udzielających się na WD zna zasady wizytówek, robi zdjęcia z głową w odpowiednią stronę, etc. Gdyby w ten sposób dodano zdjęcie, które już było w galerii wolfdogoowej, nie byłoby problemu. Domyślnie oznaczałoby to zgodę na użycie w bazie, chociaż zapisanych zasad nie ma, a szkoda... Tu zdjęcie było na zewnętrznym serwerze, więc dalej domyślnie, skoro regulaminu nie ma, zgody na użycie w bazie również nie było.
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:38   #16
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by ariss View Post
Zdjęcia mojego autorstwa, które widziałam na wolfdogu i które wstawiła Angelsdream, były podpisane, a jeśli zdarzyło się, że przez pomyłkę, że o tym zapomniała(tego nie wiem) to i tak Żaneta miała moją zgodę na wstawienie ich tu i wykorzystanie w dowolny sposób, jaki jej się podoba!
I cale szczescie.... Ja tez zakladam z gory, ze ludzie jednak nie oszukuja... Ale w podobnym przypadku juz sie przejechalismy... chodzilo o dziewczyne z Czech, ktore oferowala wlascicielom psow cykac fotki ich CzW. Zadowoleni wlasciciele pododawali ja na Wolfdoga, a potem byla wielka afera i wyzwiska od zlodzieji...

W tym wypadku jednak, skoro Angels tak jak pisze niesamowicie dba o prawa autorskie i jest przeczulona na punkcie KRADZIEZY DZIEL to na serio nic nie stalo na przeszkodzie, aby sama o to zadbala i aby fotki Baaja byly prawidlowo podpisane - aby stalo pod nimi "ariss" a nie "AngelsDream"...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:42   #17
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Margo, czemu przypisujesz słowa Michała mnie? Nie narzucaj nam - mi i jemu, proszę, zbiorczej świadomości. W tej chwili piszę ja, ponieważ to mój nick służy jako ścierka do brudów wolfdogowych.

Zdjęcia Ewy podpisywałam w opisach dla danych fotografii.
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:45   #18
ariss
Junior Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 9
Default

Wcześniej tego nie stosowałam, ale można podpisać zdjęcia tak, żeby ich autor widniał w danych EXIF. Polecam tę metodę, wszystko będzie jasne
Pozdrawiam
Ewa
ariss jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:47   #19
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Została usunięta nasza sygnatura, bez naszej zgody i wiedzy.
Nie mam MOWY o tym aby byla usuwana sygnatura jesli tylko miescila sie w kadrze dodanym do bazy. Nikt fotek nie edytuje...
Dawno temu Helena zajmowala sie poprawianiem jakosci niektorych zdjec - z przecietnych robila prawdziwe cuda, ale NIGDY nie usuwala podpisow. OD kilku lat tez sie juz tym nie zajmuje...a szkoda...

Quote:
Originally Posted by AngelsDream View Post
Zdjęcie po przeskalowaniu i kadrowaniu do tego było po prostu kiepskie, więc tym bardziej. Większość ludzi udzielających się na WD zna zasady wizytówek, robi zdjęcia z głową w odpowiednią stronę, etc. Gdyby w ten sposób dodano zdjęcie, które już było w galerii wolfdogoowej, nie byłoby problemu.
W bazie idzie najlepsza fotka psa Z GALERII... Jesli sa slabe to idzie NAJLEPSZA z tych slabych - inaczej sie nie da... Ale zawsze jest ta NAJLEPSZA, NAJLEPIEJ pasujaca do zasad:
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9186
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2010, 16:49   #20
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Co do tego czy zdjęcie jest ładne, czy nie; codzienne czy specjalne, to jest w dużej mierze kwestia gustu. Zdjęcie do bazy musi jak rozumiem, spełeniać pewne wymogi i czasem może się zdarzyć, że bardziej pasuje tam wyciąć psa ze zdjęcia "codziennego", niż takiego które nam się bardziej podoba.
Grin, temu nie przeczę. Każdy ma swój gust. Tamto zdjęcie - jak widać zresztą - do szczególnych się nie zalicza. Zachwiana perpsektywna i podłoże w postaci kanapy raczej nie dają 'obiektywnego' efektu, ale to nieistotne. W tej chwili w galerii Baaja nie ma już żadnych naszych zdjęć, więc w praktyce znów temat został ucięty, tak?

Pod rozwagę proponuję dopisanie dosłownie kilku zasad korzystania z bazy i galerii. Wtedy wszystko byłoby proste i oczywiste.

Mam nadzieję, że w ten sposób wolfdog coś zyska, a nie znów straci, o ile komuś na tym zależy.

Margo, to kto wtedy edytował tamto zdjęcie?
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org