Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-06-2010, 14:14   #21
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna View Post

Odpověď na dotaz, jak je to s výcvikem:
"Výcvik je u této rasy snadný.. čsv je velmi vnímavý pes, odměňuju Frolíkam a masem (sušenym - Brit care) uděláš dobře, dostaneš pamlsek, uděláš špatně nic nedostaneš - okřiknutí slovy NE, TAKHLE NE! A po pár minutách o5 pokračuješ.. pochopí velmi snadno, co po něm chceš..."
Na moji reakci, že slyším poprvé, že by výcvik byl snadný:
"Mě to snadné přijde, určitě se mi ČSV cvičej líp než třba Labradoři či Rotvíci... "
A pro větší pobavení to chce zkoušky, co to čsv má mít ZOP, IPO1,2 , ZM, ZVV 1,2 , ZPO 1
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 14:16   #22
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Úplně mimo, ale nedávno jsem viděla na youtube cvičení nějakých ČV, myslím, že byli právě ze stanice Sotis.

Spadla jsem na zadek. Zvláště to odložení za chůze...wow!!! To jsem si musela přehrát několikrát. Já chci taky!:-D To my když se nezvedneme při vzdálenosti metr, tak je to úspěch :-)

S tou inteligencí je otázka, zda je inteligence vychcanost nebo schopnost spolupracovat. Však i u lidí se vědci hádají (náhodou ten obor studuju), co je inteligence a co ne. Podle mě to je oboje.

PS. Jako nováček zcela chápu případnou kritiku, že tomu nerozumím.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 14:25   #23
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja osobne by som práve výšku IQ tiež spojovala s vychcanosťou a ochotou spolupracovať len do istej miery. práve nízke IQ vo mne evokuje - prikáž mi a ja to urobím... ono výška IQ sa nerovná aj múdry a schopný. máme kopu príkladov aj spomedzi radov nášho živočíšneho druhu...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 14:31   #24
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
S tou inteligencí je otázka, zda je inteligence vychcanost nebo schopnost spolupracovat. Však i u lidí se vědci hádají (náhodou ten obor studuju), co je inteligence a co ne. Podle mě to je oboje.
Myslím, že teď jsi to celkem trefila na hlavičku Je inteligence a inteligence. Ona na jedné straně pomáhá chápat nové a hledat řešení v netradiční situaci, na straně druhé taky psovi může pomáhat lépe chápat to, že ta práce, kterou po něm chce majitel, je vlastně naprosto neužitečná a k životu nepotřebná (a to je na tom výcviku to hezké, protože já se svého psa snažím přesvědčit, že to pro něj je užitečné, zajímavé a zábavné a že to vlastně strašně moc - nebo aspoň hodně - chce dělat A čím má pes vyšší přirozenou inteligenci, tím já se víc nadřu )
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 15:44   #25
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Ajry: Odpust si, prosím, to familiérní oslovení (míněné jedovatě)....
Na nikoho jsem osobně neútočila, napsala jsem svůj názor a snažila jsem se ho napsat slušně (jelikož jsem tušila, že i tak by se to mohlo osobně někoho dotknout, ač to tak míněno nebylo, rovnou jsem se za to předem omluvila). Pokud jmenování konkrétních diskutujících bereš jako osobní útok, tak to pozdrav pánbu...

Umím číst a velmi dobře chápu smysl toho, co jsi napsal. Nechápu ale, proč to píšeš zrovna do tohoto vlákna? K čemu je jako tvá poznámka dobrá? Máš pocit, že majitelé psů se zkouškami mají potřebu dávat těm ostatním najevo, že jejich pes má vyšší IQ? Nebo se někdo snad snaží zveřejňovat takovou "studii", která by pro něco takového mluvila?
Máš rád různá moudra - tak zkus používat pravidlo tří sít...
:

Chytremu napovez, hloupeho trkni.... tva odpoved te radi do kategorie tri, nazval bych ji setrvavani v bludu z duvodu nedostatku sebereflexe.
Neminim opet opakovat svuj prispevek, neb vysledek bude opet iracionalni reakce plna negativnich emoci a osobnich krivd. Nejspis se uz k tvemu dalsimu prispevku nebudu vyjadrovat, nechci vykopavat valecnou sekeru. Jdu se za chvili koupat a vychutnavat letni dny. Mimochodem podotykam radeji konkretne ze zadna zminka napr. :
Máš pocit, že majitelé psů se zkouškami mají potřebu dávat těm ostatním najevo, že jejich pes má vyšší IQ?
se v mem prispevku nevyskytla.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 15:50   #26
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ajry: Iracionální a útočná (dosti nízce) je bohužel tvoje odpověď...
A opět to neprošlo pravidlem 3...

Good luck...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 22:22   #27
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

A což teprve je přesvědčit aby uvěřili, že se bez nás neobejdou?
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 11-06-2010, 09:07   #28
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
A což teprve je přesvědčit aby uvěřili, že se bez nás neobejdou?
No dost těžko, spíš nemůžem být my bez nich
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 11-06-2010, 09:18   #29
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Ahoj Helenko, děkuji za pochvalu
Já mám kliku , že můj pes je rozvážný ( línej ) a stopy je jediná práce, kde se nepospíchá a ještě se za ní něco dostane.
Ale ve svých třech letech už i Valký chápe co chci a začíná hezky stopovat, tak na podzim ( nebo na jaře) taky něco zkusíme .
Na Tvoji poslušnost a obrany však nemáme.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 11-06-2010 at 09:20.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org