Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

View Poll Results: Jakiej u¿ywasz karmy?
Nutro 1 9.09%
Nutra 1 9.09%
K-9 0 0%
Eukanuba 5 45.45%
Royal Canin 4 36.36%
Voters: 11. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-08-2014, 23:34   #121
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

ja daje surowiznę ( albo ociekające ciepła krwia lub 2-3 dniowe takie już capiące ...teraz wystarczy 1 dzionek ) lub suche Fish4Dogs Finest Salmon Complete 12kg
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2014, 14:44   #122
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Moje od kilku dni wcinają Euknubę dla dużych ras. Coś mnie tknęło i kupiłam (ładne, różowe wiaderko było gratis).
Smakuje im bardzo, kupki ładne, regularne i nie za duże. Błyskota się nie drapie (a po niektórych jej się zdarza). Jestem zadowolona.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2014, 15:19   #123
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Nasze wilczaki od kilku miesięcy jedzą Natural&Delicious z dorszem tudzież z jagnięciną. Zdecydowanie polecam. Ponadto wcinają też gotowane serca wołowe z indykiem, marchewką, ziołami i płatkami ryżowymi. W swojej diecie mają też uwzględnione surowe mięso i podroby.
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2014, 21:07   #124
eMMki
Junior Member
 
Join Date: Apr 2013
Location: Warszawa
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Moje od kilku dni wcinają Euknubę dla dużych ras. Coś mnie tknęło i kupiłam (ładne, różowe wiaderko było gratis).
Smakuje im bardzo, kupki ładne, regularne i nie za duże. Błyskota się nie drapie (a po niektórych jej się zdarza). Jestem zadowolona.
Nasza wetka też chwali, chociaż karma w dłoni słabo wygląda, ale jej suczka też bardzo ją polubiła i kupale ma spoko... może spróbujemy... tylko wtedy Gia nas może zamordować...
eMMki jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2014, 08:52   #125
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Tak trochę przewrotnie i pod włos; zastanawiam się, czy akurat w przypadku suchych karm tzw. "ładne kupki" mogą być dla nas dowodem na to, że dana karma naprawdę służy naszym psom? W dzisiejszych czasach,jak mi się wydaje, to chyba nic trudnego, dodać do karmy składniki, które spowodują odpowiednią "jakość" kupy, jak myślicie? Podobnie jak środki na poprawę jakości sierści/włosa itp.? Jestem pewna, że gdzieś o tym czytałam, nie pamiętam gdzie.
Tzn. jasne, że nie dawałabym psu karmy, jeśli miałby po niej (pardon) srakę, argumentując, że ta jest dobra, bo nie ma "sztucznych" dodatków, które by to eliminowały, ale też sytuacja przeciwna wcale by mnie automatycznie nie utrzymywała w błogiej świadomości, że karma jest na pewno ok, bo pies ma "ładne kupki".
(Piszę to oczywiści abstrahując od tego konkretnego przykładu, o którym piszecie powyżej, czyli Eukanuby; taką ogólną refleksją się dzielę. ).

Last edited by Grin; 07-08-2014 at 09:08.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2014, 18:00   #126
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

ja zainwestowalam ostatnio w... zamrazarke, ok 170 l, tym bardziej, ze chrupki u nas sa jedzone w ostatecznosci (po 2 dniach glodowki).
surowe jest niewygodne na wyjazdach, ale niestety jak B juz raz surowego zaznal, to jakos nie chce wrocic do suchego substytutu jedzenia...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2014, 16:56   #127
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Anula, dwa dni to nie glodowka wilcak na wyjazdach moze i tydzien nie jesc i nic. ja mam takie psy ze biore na tydzien prawe 5 kilo na kazdego a wracami z .... 3 kilo na kazdego do domu, bo nie chca jesc.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2015, 11:54   #128
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

A czy ktoś ma jakieś doświadczenie (pozytywne lub negatywne) z karmami Bozita?
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2015, 14:30   #129
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

swego czasu Wondera pochłaniała karmy mokre Bozity. Odstawiliśmy w wyniku biegunek, które zaczęła mieć, ale nie wiem czy to z uwagi na karmę - ona ma generalnie delikatny żołądek i gotowanie pokarmu ustabilizowało sytuację
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2015, 06:15   #130
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
swego czasu Wondera pochłaniała karmy mokre Bozity. Odstawiliśmy w wyniku biegunek, które zaczęła mieć, ale nie wiem czy to z uwagi na karmę - ona ma generalnie delikatny żołądek i gotowanie pokarmu ustabilizowało sytuację
Przetestowano :
Bozita Sensitive Lamb & Rice i którąś normalną "tańszą" ale dokładnej nazwy nie pomnę. Dupy nie urywa ale w tym wypadku to raczej pozytywna recenzja :-))
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2015, 21:17   #131
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Nie daje karm gotuje. Jak już koniecznie muszą dostać te " chińskie zupki" to Farmina.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 30-10-2016, 14:38   #132
Vedere
Junior Member
 
Vedere's Avatar
 
Join Date: May 2016
Location: athens
Posts: 3
Default

A jaką macie opinię o Acana Large breed dla wilczaka 4,5 miesiąca???
Vedere jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2016, 11:16   #133
p.zet
Junior Member
 
p.zet's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Location: Bydgoszcz
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by Vedere View Post
A jaką macie opinię o Acana Large breed dla wilczaka 4,5 miesiąca???
Kiedyś próbowaliśmy sił z Acaną, ale skończyło się na mega biegunce. Później przestawilismy się na Brit Care ale mączka w składzie jakoś mnie nie przekonała. Teraz podaje młodemu Essential Begining Large Breed , od czasu do czasu urozmaicam karmą Applaws dla szczeniąt dużych ras i mokrą karmą Dolina Noteci - linia pure z jagnieciną lub wołowiną
p.zet jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2016, 10:20   #134
Vedere
Junior Member
 
Vedere's Avatar
 
Join Date: May 2016
Location: athens
Posts: 3
Default

Od tygodnia testujemy Flatazor maxi junior. Ciagle są "torty"... przy Acanie miał biegunki co 3-4 tygodnie. O ile to od karmy, bo pewnosci nie mamy. Poczekamy...
Vedere jest offline   Reply With Quote
Old 03-11-2016, 16:34   #135
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Maluchy często mają biegunki, często nie wiadomo skąd, po czym, co równie często samoistnie mija kiedy podrosną. Sprawdzaliście pasożyty w kale? Żeby wiedzieć jak karma służy trzeba nią karmić przynajmniej z miesiąc, dwa Maluchom staramy się urozmaicać smaki, dajemy przeróżne nowości, może to stąd takie sensacje?
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2016, 19:48   #136
Vedere
Junior Member
 
Vedere's Avatar
 
Join Date: May 2016
Location: athens
Posts: 3
Default

Tak mamusiu Kalinko,pasożyty pod kontrolą a torty jak były tak są... teraz testujemy earthborn i ciągle to samo. Chyba zaczne gotowac dla tej małej dupki!!!!!! Tylko nie wiem co i jak dokładnie...
Pozdrowienia dla mamusi od syneczka Drogo
Vedere jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2016, 14:38   #137
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Gotowanie zabija wszelkie dobro w mięsku
Jakie karmy już "przerobiliście"? Jakie składy?

Quote:
Originally Posted by Vedere View Post
Tak mamusiu Kalinko,pasożyty pod kontrolą a torty jak były tak są... teraz testujemy earthborn i ciągle to samo. Chyba zaczne gotowac dla tej małej dupki!!!!!! Tylko nie wiem co i jak dokładnie...
Pozdrowienia dla mamusi od syneczka Drogo
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 29-11-2016, 12:40   #138
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Gotowanie zabija wszelkie dobro w mięsku

a niech tam zabiorę głos . a ja cały czas surowiznę , czasami jeszcze takie ruszające się
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2017, 19:12   #139
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
a niech tam zabiorę głos . a ja cały czas surowiznę , czasami jeszcze takie ruszające się
A u nas przez 2 lata próby z kilkoma markami. Finalnie ON bez zastrzeżeń toleruje 90% z nich a CSV... chyba zero. Najlepsze efekty co do suchej wyszły prawdopodobnie na stosunkowo taniej BRIT Premium Large ale i tak były to bardzo luźne stolce Podpisuję się pod tą teorią żę CSV źle trawią/nie trawią mączek roślinnych. Najlepsze efekty wg mnie to surowe mięso z kością, serca, żolądki, wątroba (proporcje do indywidualnego testowania) doprawione surową marchewką ( część z niej wylatuje spowrotem ale nie powoduje biegunki a strawiona wartość wnosi minerały i mikroelementy). Dodatkowo podroby można od czasu do czasu "spanierować" łyżką czy dwiema uniwersalnych witamin i mineralow. Od wiosny do jesieni futrzak, podobnie jak wilki potrafi podgryzać rośliny neutralizując tym samym faunę żoładka i bilansując karmę... Dodatkowo, może to być też dla nas wskaźnik do do potrzeby bliższego przyjrzenia się bilansowi karmy...
__________________
...

Last edited by wbal; 11-01-2017 at 19:28.
wbal jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org