Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-12-2007, 14:17   #1
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default postoj na výstave a podobne

Dobrý deň.
Mňa by zaujímalo, ako by mal stáť pes vo výstavnom kruhu. Či im k tomu nejakým spôsobom dopomáhate ( či už napnutým vodítkom, atď.) a tak. V marci sa chytám s grace na výstavu a neviem čo ako. Mám skúsenosti s rotvajlermi nie s čsv.Viem, že sa to časom naučím, ale ak máte dobré rady, tak prosím pomôžte. Nechystám sa jej strihať chvost ako som sa tu dočítala. len ma zaujíma správny postoj. ďakujem

Frederika Karellová
A ešte jedna malá otázka. Chystá sa niekdo na celoštátnu výstavu v Nitre (29.-30.03.200
darley jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2008, 16:37   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Na celostatnu asi nie ale Europsku urcite.

K postoju - pes ma stat prirodzene. Cize najdolezitesie je naucit ho aby sa neotacal za inymi psami ale stal a kukal viac-menej dopredu. Napnute voditko moze pomoct a nemusi. Pokial viem, u CVciek sa nevyzaduje aby stali v pozore cely cas. Ked rozhodca hodnoti je dobre psa postavit tak, ze ak sedi alebo stoji zle, spravit s nim par krokov (1-2) dopredu a nechat ho prirodzene zastat.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2008, 17:20   #3
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

ok. ďakujem. budem sa snažiť, aj keď neviem z akého dôvodu má strach so psov a každého by chcela uhryznúť
darley jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2008, 17:26   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Hm... to chce trpezlivost, a ak ma strach tak nenutit ju, ale radsej odviezt pozornost, dobre motivovat, chvalit ked sa neboji a tak. Uz to tu bolo spominane v niektorom fore, skus si najst a ak sa ti nepodari, posli mi sukromnu spravu a skusim sa rozpisat (sorry, teraz nemam vela casu).
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 13:05   #5
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Ahoj, mám takový dotaz. Dostal někdo někdy do posudku, že zvíře je neusazené v postoji. Pokud ano, co to přesně znamená a jak to napravím?Děkuji předem za odpovědi, vystavovat teprve začínám,tak se chci poučit.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 13:58   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Ahoj, mám takový dotaz. Dostal někdo někdy do posudku, že zvíře je neusazené v postoji. Pokud ano, co to přesně znamená a jak to napravím?Děkuji předem za odpovědi, vystavovat teprve začínám,tak se chci poučit.
Neusazené? To je divný výraz ...
Jinak k předvedení - souhlasím s přirozeným projevem psa. Nemám ráda "štylování" do pozic, které mají změnit celkový výraz zvířete a dojem z něj. Nemám ráda "vytahování" krků tak až zvíře vypadá jako přiškrcené, stejně tak zvedání ocasů, jako by majitel psa očekával, že rozhodčí neodhalí skutečnou délku chvostu. Štříhání špiček ocasů, nebo jiných částí těla ... bez komentáře. Pohyb v kruhu by měl být také přirozený. Pes by měl dostat možnost na prověšeném vodítku presentovat svůj pohyb. Samožřejmě, že je třeba psa naučit nástedovat majitele v klusu bez tahání, či brzdění. A ne vždy jsou v kruhu k takovému pohybu ideální podmínky. Když se sejde velký počet psů, je pořeba pohyb omezit, aby nedošlo ke kontaku a pak je "volné vodítko" spíš riskantní volba předvedení.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 14:09   #7
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Neusazené? To je divný výraz ...
Jinak k předvedení - souhlasím s přirozeným projevem psa. Nemám ráda "štylování" do pozic, které mají změnit celkový výraz zvířete a dojem z něj. Nemám ráda "vytahování" krků tak až zvíře vypadá jako přiškrcené, stejně tak zvedání ocasů, jako by majitel psa očekával, že rozhodčí neodhalí skutečnou délku chvostu. Štříhání špiček ocasů, nebo jiných částí těla ... bez komentáře. Pohyb v kruhu by měl být také přirozený. Pes by měl dostat možnost na prověšeném vodítku presentovat svůj pohyb. Samožřejmě, že je třeba psa naučit nástedovat majitele v klusu bez tahání, či brzdění. A ne vždy jsou v kruhu k takovému pohybu ideální podmínky. Když se sejde velký počet psů, je pořeba pohyb omezit, aby nedošlo ke kontaku a pak je "volné vodítko" spíš riskantní volba předvedení.
tak na pohyb si nestěžuju, ten snad vypadal i dobře, jen ten postoj mi vrtá hlavou,stála rovně, ocas volně zpuštěnej, ale je fakt že když sem ji srovnala zadní nohy, tak si zas přešlápla. Taky mi bylo řečeno na jiném foru, že tím myslel tohle, že si přešlápne a nestojí furt stejně. Proto sem se chtěla zeptat ještě tady. Jestli s tím má někdo nějaká zkušenosti
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 14:23   #8
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Quote:
neusazené v postoji
Bych si vykládala zcela laicky tak jako že ti nestojí dost trpělivě. ještě jsem to nikdy neslyšela, ale u mě není divu, my moc výstavám neholdujeme a když už se někam přihlásíme tak zvolím termín tak neštastně že pak nevím jestli radši nejít nebo co vlastně.. Ještě pořád jsem se nenaučila jak zjistím jestli za měsíc nebo 2 budu mít psa nasrtěnýho nebo zrovna čerstvě vylínanou příšerku, navíc je to každý rok jinak(aspon u nás).
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 16:12   #9
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Někde jsem vyštrachal ročenku "Pes přítel člověka" z roku 1972 a tam je velký článek o výstavách v USA. Autor se tam právě pozastavuje nad pro něj zjevnou novinkou v podobě statického pózování, vyvěšování psů a zvedání ocasů. Což považuje za nudné, nepřirozené a na závěr doufá, že se tato móda jednou neobjeví i u nás
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 18:06   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Někde jsem vyštrachal ročenku "Pes přítel člověka" z roku 1972 a tam je velký článek o výstavách v USA. Autor se tam právě pozastavuje nad pro něj zjevnou novinkou v podobě statického pózování, vyvěšování psů a zvedání ocasů. Což považuje za nudné, nepřirozené a na závěr doufá, že se tato móda jednou neobjeví i u nás
Po cestě z krytí jsem s Evou přemýšlely kdo u nás (čsv) zavedl vytahování psa za ocas, "škrcení" atd. Několik tipů máme
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 18:39   #11
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

takže pro příště vím, že Arynku přilepím k zemi aby měla správnej nehejbací postoj
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 18:56   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Po cestě z krytí jsem s Evou přemýšlely kdo u nás (čsv) zavedl vytahování psa za ocas, "škrcení" atd. Několik tipů máme
Já jsem vytahování za ocas viděl poprvé u Franty Hřiba (dej mu a kingovi Pánbůh věčnou slávu). do jeho to naučil, to nevím
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 20:30   #13
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ono vytahovanie ako vytahovanie, pomasirovat psisku - najma mlademu - chvost pri koreni, aby ho uvolnilo a nieslo korektne nie je podla mojho nazoru nijak na zavadu. Stelovanie noh do spravnej polohy mi uz pride zbytocne - CVcko ma zastat v prirodzenom postoji, ak spravi pol kroka navyse treba ho len krok-dva presunut, ale urcite nie stelovat laby do polohy... Celkovo cavyky okolo vystavovania, vycancavanie ako psov tak aj paneckov mi pri plemene ako je CSV pride divne. Podla mna je na CVckach krasne to, ze tak vyzeraju same od seba. Kazdodenne vycesavanie inokedy ako pri plznuti, a nedajboze kupanie z inych dovodov ako ze sa neznesitelne naparfemovalo je proti jeho charakteru. Nie ze by si to nemalo nechat urobit ked sa panecek rozhodne, ale nemalo by to potrebovat.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 21:50   #14
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
takže pro příště vím, že Arynku přilepím k zemi aby měla správnej nehejbací postoj

Všem, kteří " tápou v tajích " vystavování a prezentování psů, doporučuji odpolední soutěže Junior handlingu. Tak, jak vystavují malé ale i větší děti, nevystavuje 95 % procent vystavovatelů. Sama se na ně chodím dívat a obdivovat jejich profesionalitu. Vše má svá pravidla. To myslím naprosto bez nadsázky. Člověk se podívá na různé styly předvádění psů ve statice i v pohybu. Předvedení psů do " L, " trojúhelníku, atd....Můžete se inspirovat i poučit.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 21:59   #15
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Všem, kteří " tápou v tajích " vystavování a prezentování psů, doporučuji odpolední soutěže Junior handlingu. Tak, jak vystavují malé ale i větší děti, nevystavuje 95 % procent vystavovatelů. Sama se na ně chodím dívat a obdivovat jejich profesionalitu. Vše má svá pravidla. To myslím naprosto bez nadsázky. Člověk se podívá na různé styly předvádění psů ve statice i v pohybu. Předvedení psů do " L, " trojúhelníku, atd....Můžete se inspirovat i poučit.

Monika
To už jsem také párkrát sledovala a děti mají můj respekt. Ale každé plemeno se předvadí jinak a čsv sem tam nikdy neviděla, o to mi hlavně jde. Jinak bych si mohla na youtube pouštět záznamy z výstav. A upřímně, né všechno se dá aplikovat u čsv. Viz. NO a jejich postoj, z toho si asi nic moc vzít nemohu. Už mi taky bylo řečeno, že postoj si u Aryi zpravím vytahnutím za ocas a přiškrcením na vodítku. Chci zjistit jestli to jde i jinak. A nebo jestlii už se někdo setkal s podobným posudkem.- že pes je neusazený v postoji. Sem začátečník a beru jako lepší se zeptat, než ze sebe udělat pitomce co zbytečně chybuje a odnáší to pak pes
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 22:15   #16
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
To už jsem také párkrát sledovala a děti mají můj respekt. Ale každé plemeno se předvadí jinak a čsv sem tam nikdy neviděla, o to mi hlavně jde. Jinak bych si mohla na youtube pouštět záznamy z výstav. A upřímně, né všechno se dá aplikovat u čsv. Viz. NO a jejich postoj, z toho si asi nic moc vzít nemohu. Už mi taky bylo řečeno, že postoj si u Aryi zpravím vytahnutím za ocas a přiškrcením na vodítku. Chci zjistit jestli to jde i jinak. A nebo jestlii už se někdo setkal s podobným posudkem.- že pes je neusazený v postoji. Sem začátečník a beru jako lepší se zeptat, než ze sebe udělat pitomce co zbytečně chybuje a odnáší to pak pes

Vystavování NO odporuje všem pravidlům a logice a také NO v soutěžích Junior handlingu neuvidíte.
Na WDS v Bratislavě mladá handlerka Monika Žáková Xanthinu v soutěži vystavovala.
Každé plemeno má svá specifika a liší se svým předvedením, to je jisté, především pak v pohybu, přizpůsobováním rychlosti, délka kroku.

Z jednoho " termínu " v posudku, kterému nerozumíš, netřeba dělat " válku ". Těch ještě bude !
Arya se vystavila pěkně, pro mě, můžu - li, by jste ale měly spíš doladit pohyb. Resp. " vedení " psa v pohybu. Arya má pohyb pěkný.

Nevím, co přesně ti kdo poradil a jakým stylem máš s vodítkem pracovat, někdy stačí jen správně použít pamlsek a na psa mluvit a nebo kombinovat, až přijdeš na to, co Arya potřebuje. Jsou psi, kteří jakoukoliv manipulaci nesnášejí, což bylo dobře vidět i v ČB. Tam žádné " škrcení " a sahání na psa nepomůže, má to opačný účinek.

....a ještě odkaz na šikovný popis základů Junior handlingu, co vše je při vystavování psa " hlídat " : http://www.moloss.cz/junhand.htm
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 26-04-2010 at 23:10.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2010, 11:18   #17
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Celkovo cavyky okolo vystavovania, vycancavanie ako psov tak aj paneckov mi pri plemene ako je CSV pride divne.
Já myslím že je dobré rozlišovat o jaký typ výstavy jde. Vytahané triko, nebo maskáče na výstvě typu Světlová nepůsobí úplně dobře.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2010, 11:47   #18
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Bez ohladu na typ vystavy mi oblek s kravatou alebo koktejlove saty pridu ako overkill...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2010, 12:10   #19
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

k čsv sa mi tiež kravata a oblek nehodí. páčia sa mi elegantné rifle - nie dotrhané a nejaký ten elegantnejší vrch, teda - športová elegancia. také sú naše psiská, sú to elegantní športovci . napr. mne sa nepáči tiež vyťahovanie za krk, nepáči sa mi neprirodzené stavanie. je to prírodné plemeno, tak ho také nechajme.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2010, 12:21   #20
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Bez ohladu na typ vystavy mi oblek s kravatou alebo koktejlove saty pridu ako overkill...
Náhodou, takové koktejlové šatečky nebo strávně volená velikost dekoltu může dělat divy Čechách máme rozhodčího, který dovede takové detaily náležitě ocenit. Onu dámu nechá vyhrát, aby jí pak při gratulaci mohl aspoň políbit
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 27-04-2010 at 12:38.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org