Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-01-2012, 18:51   #41
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
No i polecam jeszcze 1 link:
http://www.facebook.com/media/set/?s...7058500&type=1

To była hodowla rejestrowana w ZKwP!!!!
Podejrzewam, ze każdy może opłacić składkę z Związku Kynologicznym, stać się jej członkiem, a potem zgłosić hodowlę. Podejrzewam, że nie trzeba mieć nawet psów, aby to zrobić. Dokładnie nie wiem, Daniel zapewne wie to lepiej. Sądzę też, że napewno po odkryciu nadużyć można takiej hodowli odebrać prawa hodowlane i hodowlą już być nie będzie mogła. Założę się, że hodowla do której podałeś link nie będzie już więcej legalna.
To jest to, o czym pisałam wcześniej, że każdy handlarz masowy może sobie zalicytować psa z rodowogem na allegro w celu uzyskania "papierów" i dokumentowania w razie potrzeb, ze prowadzi legalną działalność i posiada psy rodowodowe, a potem sprzedawać szczeniaki od bylejakich psów, kłamiąc, że jest to miot po psach z tym właśnie rodowodami. Być może ta hodowla tak sie zalegalizowała, bo wątpię, by psy trzymane w takich ilościach i warunkach były wożone na wystawy, by mioty przechodziły przeglądy, itp. To typowa pseudohodowla, tylko na tyle cwana, ze wykorzystuje prawdziwe dokumenty.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 19:16   #42
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by maria View Post
Podejrzewam, ze każdy może opłacić składkę z Związku Kynologicznym, stać się jej członkiem, a potem zgłosić hodowlę. Podejrzewam, że nie trzeba mieć nawet psów, aby to zrobić. Dokładnie nie wiem, Daniel zapewne wie to lepiej. Sądzę też, że napewno po odkryciu nadużyć można takiej hodowli odebrać prawa hodowlane i hodowlą już być nie będzie mogła. Założę się, że hodowla do której podałeś link nie będzie już więcej legalna.
To jest to, o czym pisałam wcześniej, że każdy handlarz masowy może sobie zalicytować psa z rodowogem na allegro w celu uzyskania "papierów" i dokumentowania w razie potrzeb, ze prowadzi legalną działalność i posiada psy rodowodowe, a potem sprzedawać szczeniaki od bylejakich psów, kłamiąc, że jest to miot po psach z tym właśnie rodowodami. Być może ta hodowla tak sie zalegalizowała, bo wątpię, by psy trzymane w takich ilościach i warunkach były wożone na wystawy, by mioty przechodziły przeglądy, itp. To typowa pseudohodowla, tylko na tyle cwana, ze wykorzystuje prawdziwe dokumenty.
Do ZKwP zostaje się przyjętym (poz złożeniu odpowiedniej deklaracji ) - nie wstępuje się .ZKwP nie posiada organów ścigania ( a szkoda) ,jeśli jest złożona pisemna skarga na jakąś hodowlę w obowiązku lokalnego oddziału jest sprawdzenie takiej hodowli . Jeśli zostaną ujawnione nieprawidłowości ZKwP (sąd koleżeński, zarząd, komisja hodowlana)może zawiesić lub zlikwidować hodowlę . Istnieje jeszcze taka instytucja jak Straż dla Zwierząt ale ona nie jeździ od domu do domu i nie sprawdza tylko działa gdy zostanie złożona skarga ( uprzejmie donoszę )
Każda hodowla ZKwP powinna być również zarejestrowana w urzędzie skarbowym.
Jeśli w okolicach Wrocławia działała taka psełdo hodowla i zarejestrowana w ZKwP to albo świadczy to o bardzo nieudolnym działaniu oddzaiłu ,albo nikt nie złożył na nią skargi.
P.S Nie trzeba mieć psów aby być członkiem ZKwP.
Żeby psy po rodowodowych(rodowód ZKwP) psach były z rodowodem to jeszcze trzeba spełnić sporo wymagań.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 20:18   #43
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Żeby psy po rodowodowych(rodowód ZKwP) psach były z rodowodem to jeszcze trzeba spełnić sporo wymagań.
dokładnie, ale sama byłam świadkiem sytuacji, kiedy pewna osoba wiedząc, że mam psa z rodowodem przyszła zapytać mnie, jak wyrobić rodowód i zgłosić psa na wystawę, bo własnie kupił sobie rodowodowego szczeniaka amstafa. pytam go, czy otrzymał metrykę lub rodowód. zarzeczył, więc poradziłam, żeby zwrócił się do hodowcy o wydanie metryki, poniewaz bez tego nic się nie da zrobić. za jakiś czas powiedział, że metryki nie otrzymał, ponieważ metryka kosztuje dodatkowe 650zł (tyle samo zapłacił za psa) i musiałby dopłacić. Kupił psa od pseudohodowcy, który reklamował miot po rodowodowych rodzicach, dzięki czemu był w stanie wołać za szczeniaka 700zł. znajomy ucieszony, że psa wartości 1800zł będzie miał za 650zł, potraktował to jako prawdziwą okazję "po znajomości"... Rodowód rodzica to za mało, by szczeniaki były rodowodowe, ale wystarczy, by sie uwiarygodnić reklamując miot i łatwiej oszukiwać nieświadomych nabywców, którzy z wystawami i rodowodami nigdy nic nie mieli do czynienia...
maria jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 21:43   #44
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

http://www.koalicja.org.pl/
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 22:47   #45
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
Produkcja to się dopiero zacznie jak zniszczy się wolny rynek i kontrolę przejmą fabryki psów w stylu amerykańskim ....
Jaki wolny rynek , wolnym rynkiem nazywasz niekontrolowane rozmnażanie psów bez ich jakiejkolwiek identyfikacji .
Jeżeli tak to ja jestem za Monopolizacją - tylko zrzeszeni i zarejestrowani będą mogli hodować psy według ustalonych norm i zasad a nie z tekstem bo pieski też muszą sobie raz w życiu hmm ...
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2012, 10:16   #46
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
tylko zrzeszeni i zarejestrowani będą mogli hodować psy według ustalonych norm
czy mówimy o takich zrzeszonych:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos....html?skad=rss

????
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org